TEST: Pleťové masky značky ZIAJA

So značkou Ziaja sa pomaly, ale iste zoznamujem čoraz viac. Nedávno som domíňala krém na ruky, a tentokrát som testovala obe pleťové masky, ktoré sa nachádzajú v sortimente tejto značky. Lepšie povedané, pri tomto testovaní som mala pomocníčku - moju maminu, ktorá tieto masky otestovala a minula ich do poslednej kvapky. Predtým žiadne pleťové masky nepoužívala, no nakoľko nie sú nijako náročné na použitie, nesťažovala si a s úsmevom sa pustila do pravidelného používania.
 

Prvou z nich je maska KOZIE MLIEKO určená pre suchú pleť od veku 20+, so sklonom k tvorbe vrások. Oficiálny popis znie nasledovne: Pokožku intenzívne hydratuje, vyživuje, a napomáha k jej obnove, výrazne vyhladzuje menšie vrásky a účinne bráni vzniku nových. Pokožke navyše dodává chýbajúce prírodné vyživujúce zložky, akými sú vitamín A a E, provitamín B5, D-panthenol.

kozie-mlieko-ziaja-maska

Zdroj: Shutterstock®

Masku je potrebné nanášať 1-2krát v týždni na pokožku tváre, krku a dekoltu, nechať ju pôsobiť 15-20minút, a následne ju zmyť. Návodu sme sa do bodky držali, a teda masku používala 2x týždenne, a nechávala ju na tvári pôsobiť vždy 20 minút.

ziaja-kozie-mlieko-pletova-maska

Zdroj: Shutterstock®

Odporúča sa použiť ju na pokožku očistenú prípravkom Kozie mlieko 2v1. Verím, že vtedy by boli účinky ešte viditeľnejšie. Ten však doma nemáme, preto sme pokožku jednoducho len poriadne očistili iným prípravkom.

ziaja-pletova-maska

Zdroj: Shutterstock®

A akonáhle už bola pokožka dokonale pripravená na aplikáciu masky, s chuťou a hlavne z maminej strany - veľkými očakávaniami sme sa do toho pustili. Prvá otázka z jej strany bola - aké množstvo si mám naniesť? A moja odpoveď znela: Kľudne si ju môžeš naniesť vo väčšom množstve, ako si zvyknutá pri kréme. Takže si naniesla hrubšiu vrstvu, a čakali sme, čo sa bude diať :)) Pri samotnom nanášaní ešte spomenula príjemnú vôňu, ktorá mne osobne pripomína vôňu značky Dove.
Samozrejme, vrásky po používaní nezmizli, no mamina má suchý typ pleti, a v tomto boji jej maska skutočne pomohla, pretože už po 1. použití cítila rozdiel. Po zmytí si pochvaľovala príjemný osviežujúci pocit a výborne hydratovanú pleť!

ziaja-ruzove-maslo-maska

Zdroj: Shutterstock®

Druhou maskou je RUŽOVÉ MASLO - omladzujúca maska s kyselinou hyaluronovou. Narozdiel od predošlej nie je taká hutná, no má krémovejšiu konzistenciu. Je vhodná na všetky typy pleti od veku 30+.

ziaja-ruzove-maslo-pletova-maska

Zdroj: Shutterstock®

Úlohou tejto masky je zredukovať hlboké vrásky, a zlepšiť pevnosť a elasticity pokožky. Obsahuje totiž aktívne látky - ružové maslo, kyselina hyaluronová, hydroxyprolín, olivový a palmový olej, triglyceridy kyseliny kaprilovej a kyseliny kaprinovej, ECO certifikovaný kanolový olej, vitamíny E, C, B3, B5 a B6. Pôsobenie masky sa v tomto prípade znížilo o 5 minút, čiže sa necháva pôsobiť 10-15minút, a nie je potrebné ju zmývať, no stačí nadbytok vmasírovať do pokožky, prípadne ho odstrániť navlhčeným odličovacím bavlneným tampónom.

ziaja-maska-rose-butter

Zdroj: Shutterstock®

Rovnako ako aj vyššie spomínanú masku, aj túto sme nanášali na očistenú pokožku. Ako som už uviedla, konzistenčne bola redšia, krémovejšia. Po uplynutí 15 minút si ju však neodstránila tampónom, no precízne ju vmasírovala do pokožky, a nechala pekne pôsobiť celú noc. Mne osobne sa na nej páčil viac efekt po používaní tejto masky. Pokožka na mňa pôsobila zdravšie, žiarivejšie a akoby vyhladenejšie. Aj vôňa sa mi páči o čosi viac :)
Obe masky sú dermatologicky a alergologicky testované a majú prirodzené pH. Každá má 7ml, čo vystačilo približne na 4 použitia - čiže na dva týždne.
Určite stoja za vyskúšanie, ak teda máte podobný typ pleti ako moja mama.

 

Používate z času na čas nejakú pleťovú masku? Ak áno, akú značku preferujete?

1 komentár
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 11:47

veľmi rada by som vyskúšalo to kozie mlieko.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE