TEST: Rad Clinical Solutions® od Mary Kay

Prvou známkou starnutia bývajú drobné vrásky, ktoré sú často lokalizované najmä v oblasti očí a pier. Priznajme si, že starnutie je našou prirodzenou súčasťou a skôr či neskôr to čaká každú z nás. Aj napriek tomu vieme prírodu trochu „oklamať" a na chvíľu akoby zastaviť čas. Moderná doba totiž ponúka aj moderné a účinné riešenia, ktoré dokážu s prvými výraznejšími vráskami hravo zatočiť.

O inovácie v oblasti účinnej a efektívnej dermokozmetiky sa snažia aj výskumníci spoločnosti Mary Kay. Značka pravidelne prináša na trh kvalitné kozmetické produkty v tých najvyšších štandardoch kvality a účinnosti. Aj vďaka tomu sa môže Mary Kay popýšiť novým inovatívnym radom Clinical Solution®, ktorý si poradí nielen so zmiernením hlbokých vrások, ale aj pigmentovými škvrnami či rozšírenými pórmi. Naša redakcia mala možnosť tieto produkty otestovať priamo v praxi. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na produkty a dozvedieť sa niečo viac.

Retinol s vráskami zatočí

Trh ponúka množstvo produktov, ktoré sú určené na elimináciu či zmiernenie vrások. Je často problematické zorientovať sa v spleti týchto produktov a nájsť ten, ktorý bude našej pleti skutočne vyhovovať. Účinným prostriedkom v boji proti vráskam je najmä derivát vitamínu A, ktorý je viac známy pod názvom retinol. Ten ľudské telo prirodzene získava z potravín a má nezastupiteľnú úlohu v rámci zdravého vývoja buniek. Lokálna aplikácia retinolu na pleť v podobe séra docieli prirodzenú tvorbu elastínu a kolagénu, čím sa zlepší aj obnova kožných buniek.

Odporúčame: TEST: Micelárna voda Mary Kay

Clinical Solutions

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Inovatívny rad Clinical Solutions®

Spoločnosť Mary Kay nedávno uviedla svoj nový inovatívny rad dermokozmetiky Clinical Solution®. Tento rad obsahuje dva kľúčové produkty v starostlivosti o vrásky, a to retinolové sérum s 0,5 % koncentráciou retinolu a Upokojujúce a obnovujúce mlieko.

Sérum s 0,5 % koncentráciou retinolu je určené predovšetkým na večernú starostlivosť o pleť. Hlavnou úlohou séra je zmiernenie hlbokých vrások, redukcia pigmentových škvŕn, stiahnutie rozšírených pórov a celkové zjednotenie tónu pleti. Je potrebné, aby pleť počas doby aplikovania retinolu prešla procesom takzvanej retinizácie. Retinol sa nanáša v malých a postupne sa navyšujúcich dávkach po dobu 8 týždňov. Takýmto spôsobom si pleť zvykne na retinol a jeho účinnosť. Sérum je vhodné pre takmer všetky vekové kategórie (už po 20-tke), ktoré slúži aj na prevenciu vzniku vonkajších známok starnutia pleti. Neoddeliteľnou súčasťou séra je aj Upokojujúce a obnovujúce mlieko, ktoré obsahuje rastlinné oleje. Tie dodajú pleti účinnú dávku bohatých mastných kyselín. V kombinácii s glycerínom a trstinovým skvalánom účinne bojujú proti strate hydratácie pleti. Sérum s 0,5 % retinolom a Upokojujúce a obnovujúce mlieko doprajú vašej pleti vďaka účinným zložkám dlhodobý a prirodzene vyzerajúci vzhľad.

Pozri aj: TEST: Prírodné a viacúčelové pleťové produkty Mary Kay Naturally™

kozmetika Mary Kay

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Produkty Clinical Solutions® v praxi

Keďže som tento rok oslávila okrúhlych 30 rokov a moju pleť už zdobia prvé vrásky, bola som ideálnym adeptom na nový rad pleťovej starostlivosti od Mary Kay. S retinolom som sa stretla po prvýkrát a trochu som sa reakcie retinolu spočiatku obávala. Moja pleť je totiž citlivá a nie všetko jej vyhovuje. Osemtýždňová testovacia kúra ma však lákala a bola som zvedavá na výsledky. Oba produkty majú veľmi čistý a minimalistický dizajn, ktorý len umocňuje dojem toho, že ide o profesionálnu kozmetiku.

K správnemu a účinnému procesu retinizácie mi pomáhal podrobný plán retinizácie a denník retinizácie, do ktorého som si zapisovala krátke poznámky a sledovala zmeny pleti po aplikácii retinolu. Keďže proces retinizácie by mal byť pomalý a postupný, po večernom očistení pleti som produkty nanášala nasledovne:

  • 1. a 2. týždeň – 1 x týždenne zmiešanie séra s upokojujúcim mliekom (pri oboch jedno stlačenie pumpičky)
  • 3. a 4. týždeň – 1 x týždenne aplikácia séra a následne nanesenie upokojujúceho mlieka
  • 5. a 6. týždeň – 2 x týždenne aplikácia séra a následne nanesenie upokojujúceho mlieka
  • 7. a 8. týždeň – 3 x týždenne aplikácia séra a následne nanesenie upokojujúceho mlieka

Produkty je vhodné nanášať na oblasť čela, líčok, nosu a brady pomalými pohybmi smerom nahor a do strán. Po sére nanesieme Upokojujúce a obnovujúce mlieko. Sérum má krémovú konzistenciu, mliečko je skôr tekutejšie. Produkty by sa na pleť nemali nanášať v období tehotenstva, po chemickom či mechanickom pílingu, v kombinácii s kyselinou salicylovou či glykolovou a vitamínom C. Počas aplikácie retinolových prípravkov je dôležité používať vhodné SPF prípravky, ktoré oslabenú pleť dostatočne a bezpečne chránia pred UV žiarením.

Neprehliadni: TEST: Hydrogélové vankúšiky pod oči od Mary Kay

Serum s retinolom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Výsledky a hodnotenie

Ako som už vyššie spomínala, moja pleť je citlivá a mala som trochu preto obavy na jej reakciu po retinole. Na moje prekvapenie, začiatok retinizácie prebehol bez akéhokoľvek podráždenia. Zaznamenala som jedine mierne pnutie po nanesení retinolu, ktoré však zvyčajne prestalo po nanesení upokojujúceho mlieka a neskôr nočného pleťového krému. Moja pleť bola v prvých týždňoch síce suchšia, než zvyčajne, avšak už po treťom týždni som si všimla, že je akoby vyhladená a pekne prirodzene vypnutá. Aj po tridsiatke ma trápi občasné akné a rozšírené póry. V prvých týždňoch mi vyrážky skôr pribúdali, no nevzdala som sa vopred. Výsledok čistejšej pleti bol v tomto smere viditeľný u mňa o trošku neskôr, až zhruba po piatom či šiestom týždni retinizácie. Keďže moja pleť bojuje ešte len s drobnými a prvými vráskami, ich vyhladenie a zjemnenie nebolo mojim cieľom a ich výrazný úbytok som nezaznamenala.

Ak hľadáte profesionálnu dermokozmetiku určenú na protivráskovú starostlivosť, pigmentové škvrny či stiahnutie rozšírených pórov, nový rad Clinical Solutions® od Mary Kay vám odporúčam vyskúšať.

Viac informácií o rade Clinical Solutions® alebo iných produktoch značky Mary Kay nájdete na www.marykay.sk

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

12.11.2021 09:29

Skvelá recenzia ďakujem

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.07.2023 13:36

retinol je vynikajúca látka v komzetike

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE