TEST: Bernard Cassière Hydratačný krém s čiernou orchideou

Letné mesiace so sebou prinášajú aj veľkú záťaž na pleť. To, čo z nej teplé počasie každodenne v lete vysáva, by sme jej mali dopriať niekoľkonásobne prostredníctvom kvalitných kozmetických produktov. Jednou zložkou, ktorá pleti často chýba práve v lete, je voda.

Hydratačný krém s čiernou orchideou od luxusnej francúzskej značky Bernard Cassière patrí do limitovanej edície a sľubuje pleť hydratovať, vzpružiť a celkovo rozžiariť. To je celkom dobrá kombinácia, ktorá svedčí každej pleti, nemyslíte? My sme tento krém s obsahom vzácnej čiernej orchidey podrobili testu. Prečítajte si, ako dopadol!

Pozri aj: Zisti všetko o mastnej pleti: Vieš, ako by si sa o ňu mala starať?

krém s orchideou

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis

Bernard Cassière prináša novú limitovanú edíciu s čiernou orchideou, ktorej extrakt je hlavnou účinnou látkou nového krému na domáce použitie. Tento extrakt obsahuje veľké množstvo mastných kyselín, ktoré pomáhajú obmedziť dehydratáciu pleti obnovením kožného hydrolipidického filmu. Preto má olejový extrakt ochranný účinok proti vonkajším radikálom a tým slúži aj ako prevencia proti starnutiu pleti. Nový hydratačný krém z tejto limitovanej edície nielen dokonale pleť hydratuje, ale zároveň spomaľuje starnutie pleti, zanecháva na nej komfortný pocit a posilňuje ju. Vaša pleť bude pružná, pevná a rozžiarená.

Inšpiruj sa: Toto sú najčastejšie chyby pri starostlivosti o vlasy. Robíš ich aj ty?

krémy Bernard Cassiere

Zdroj: Shutterstock®

Ako krém hodnotím ja?

Prvé, čo si  všimneme na každom kozmetickom produkte, je celkom určite jeho obal. Uznávam, že aj v mojom prípade dokáže práve balenie a jeho prevedenie urobiť veľa, dokonca ma aj presvedčiť k samotnej kúpe. Hydratačný krém s čiernou orchideou (Crème hydratante beaute suprême) Bernard Cassière je naozaj veľmi pekný už na prvý pohľad. Krém prichádza zabalený v čiernej škatuľke s abstraktnými obrázkami orchideí a s otvorom v tvare kvetu orchidey, cez ktorý si môžeme ohmatať aj samotnú nádobku s krémom. Škatuľka sa otvára na vrchu a „patent” pripomína taktiež kvet. Celkovo vzhľad škatuľky hodnotím veľmi pozitívne a zapôsobil na mňa luxusným dojmom. Krém sa nachádza v klasickej nádobke so šróbovacím zatváraním, pričom spodok je čiernej trblietavej farby a vrchnák zasa fialovej.

Zaujme ťa: Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

značka bc paris

Zdroj: Shutterstock®

Luxusné balenie sa tomuto produktu naozaj nedá odoprieť. Dôležité je však to, čo sa skrýva vo vnútri. Pod pekným fialovým vrchnákom nájdeme po jeho otvorení hydratačný krém bez farby a dokonca aj bez nejakej výraznej arómy, čo je pre mňa pri krémoch jednoznačne plus. Nemám totiž rada, keď krém priveľmi vonia. Tento krémik má teda len veľmi jemnú vôňu a čo sa konzistencie týka, nie je ani hutný, ani vodový. Povedala by som, že je tak akurát. Príjemne sa rozotiera, po nanesení sa krásne vstrebe a neurobí hrubú mastnú masku na pleti. Je však úplne citeľné, že na pleti niečo máte a že to niečo jej okamžite dodáva hydratáciu.

Krém som testovala vyše mesiaca. Naozaj ho stačí naniesť veľmi málo, čo pri krémiku, ktorý nie je najlacnejší a má obsah 50 ml, určite oceníte. Môžem teda zhodnotiť, že sa míňa celkom pomaly. Keď sa zamyslím nad jeho účinkami, musím potvrdiť, že naozaj funguje. Aspoň v tom, že sľuboval hydratáciu, ktorú mojej dehydrovanej a suchej pokožke naozaj dodal. Či krém aj pokožku spevní, neviem posúdiť, keďže ju mám celkom pevnú vzhľadom na môj vek. Tretím účinkom by malo byť rozžiarenie pleti. To neviem posúdiť, nie však len pri tomto produkte, ale ani pri žiadnej pleťovej starostlivosti. Rozžiarenie na mojej pleti jednoducho nevidím.

kvalitný hydratačný krém

Zdroj: Shutterstock®

Záverečný verdikt

Značka Bernard Cassière je rozhodne drahšia a inak to nie je ani pri tomto kréme. Za 50 ml zaplatíte niečo vyše 40 eur, čo si naozaj nemôže dovoliť hocikto. Pozitívne je, že keď už do krémiku zainvestujete, neoľutujete. Je príjemne mastný, pleť citeľne hydratuje už po prvom nanesení a ak máte o niečo staršiu pleť, mal by vám ju aj o niečo spevniť, teda omladiť. Krém určite ocenia dámy so suchou pleťou a pleťou, ktorá je dehydrovaná, teda jej chýba voda. Vyhovovať bude aj ženám, ktoré nemajú rady silne parfumované krémy, podobne ako ja. Aj keď je cena krému rozhodne vyššia, nemusíte ho použiť veľa, preto vám celkom dlho vydrží.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.06.2019 08:01

Už len na pohľad vyzerá luxusne...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.06.2019 18:05

Túto kozmetiku nepoznám

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE