TEST: Jednorazová očná maska Matis Réponse Regard

Súčasťou pleťovej starostlivosti je i starosltivosť o očné okolie. Očný krém je už v dnešnej dobe samozrejmosťou, no používate i očné masky? Na trhu sa s nimi doslova roztrhlo vrece a nájdete na ňom mnoho alternatív – veľa druhov, veľa cenových kategórií a tiež veľa rôznych účinkov. Máte teda na výber, a preto sme pre vás zisťovali, ako pôsobí jednorazová očná maska Matis Réponse Regard. Stojí za vyskúšanie?

Čo hovorí oficiálny popis?

Očná maska Matis Réponse Regard pre okamžitú redukciu tmavých kruhov a celkové omladenie okolia očí. Nová ošetrujúca maska na očné kontúry s intenzívnym efektom podporuje okamžitú redukciu tmavých kruhov. Ako druhá koža, táto maska formuje na povrchu pleti výnimočne prispôsobivú a odolnú ochrannú membránu. Pôsobí príjemne na dotyk a vďaka kombinácii biocelulózy a aktívnych zložiek umožňuje ich perfektný prienik do pleti. Venovaná ženám v každom veku, ktoré chcú vedieť, ako zmierniť tmavé kruhy pod očami a iné známky únavy.

Pozri aj: TEST: Energizujúce pleťové tonikum Matis Réponse Vitalité

textilná maska na oči Matis

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Test očnej masky Matis Résponse Regard

Ak sa pýtate, aké mám s očnými maskami skúsenosti ja, odpoviem, že veľmi minimálne. Myslím, že som si kúpila v drogérii jedno balenie takých masiek, ktoré sa aplikujú pod oči, no nič som v tom nevidela, tak som zostala verná skôr textilným maskám na celú tvár. Očná maska Matis Réponse Regard ma zaujala najmä tým, že pôsobí nielen pod okom, ale aj nad ním, čo je podľa mňa celkom unikátne. Samozrejme ma na takejto očnej maske láka i to, že ide o luxusnejšiu kozmetiku, pričom v jednom balení za 55 eur dostanete 5 párov očných masiek. Jeden pár tak v priemere stojí 11 eur.

Poďme na samotné masky, ich balenie a účinok. Každý pár tejto očnej masky je zabalený vo svojom vlastnom plastovom obale. Masky sú v ňom pekne poskladané a oddelené malými plastovými papierikmi, ktoré zaručujú, že sa textil nezlepí dokopy. Ľahko ich tak oddelíte a tiež rozprestriete, čo naozaj oceňujem. Nemám totiž rada, keď sa textilné masky zlepia tak, že sa nedajú rozprestrieť a často sa natrhnú. Ako môžete vidieť na našich fotografiách, masky sa aplikujú na celé očné okolie, teda nielen pod oči, ako je to u textilných očných masiek zvykom. Je to veľké plus, pretože takto môže maska pôsobiť aj na oblasť pod obočím, kde máme tiež starnúcu a unavenú pokožku prahnúcu po výžive. Čo sa prevedenia masiek týka, nemám im čo vytknúť a je jednoznačne vidno, že ide o kvalitnejšiu značku kozmetiky, než je bežná drogériová.

omladzujúca očná maska

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Napokon sa dostávame k tomu, ako sa očná maska aplikuje a ako pôsobí na pleť. Pri aplikácii tejto masky si treba dávať dobrý pozor na to, ako ju umiestnite. Pozrite si teda návod v zadnej časti balenia. Ako môžte vidieť na fotografiách, maska sa dáva spojenou časťou smerom k vonkajšiemu kútiku oka. Tvar masky sadne podľa mňa každému typu oka, na mojom sa však maska troška hýbala, preto som s ňou nemohla robiť príliš prudké pohyby okom a dávala som si pozor aj pri žmurkaní. Keď si masku nasadíte, treba z nej stiahnuť modrú fóliu, a potom už ju len necháte pôsobiť. Maska ihneď po aplikácii príjemne chladí a mala som pocit okamžitej hydratácie. Masku som si aplikovala vždy, keď by som ráno potrebovala ešte extra hodinku až dve spánku, keďže mám malé dieťa, ktoré ešte celú noc neprespí. Pod očami som po použití masky ihneď pozorovala zmenu v podobe zredukovaných tmavých kruhov. Očné okolie bolo po jej použití celkovo prejasnené, pôsobilo mlado a sviežo a najmä vyživene. 

Inšpiruj sa: MATIS HYALUSHOT-PERF: Biocelulózova maska pre okamžité vyhladenie liniek

vyživujúca očná maska

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Odporúčame očnú masku aj vám?

Očná maska Matis Réponse Regard určená na celé očné okolie u mňa pochodila veľmi dobre. Som rada, že po dopoužívaní týchto masiek sa mi pod ruky dostala pleťová kolekcia Réponse Densité, v ktorej sa zasa nachádza aj očný krém, a tak sa ešte s touto značkou lúčiť nemusím. Aj na túto kolekciu vám čoskoro prinesieme recenziu. Čo sa očných masiek týka, odporúčam ju každej z vás, ktorá občas potrebuje ráno prejasniť oblasť po očami a celkovo dodať očnému okoliu výživu navyše. Ak by som mala hodnotiť pomer ceny a kvality, Matis je skvelá kozmetika, a to sa osvedčilo aj v tomto teste, takže ak si ju môžte dovoliť, určite odporúčam.

Viac produktov značky Matis hľadajte na www.fann.sk.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE