TEST: PAYOT – My Payot Sleeping Pack – Nočná pleťová maska

Každodenné ranné vstávanie do tmy, nedostatok slnečných lúčov a chlad si svoju daň vyberie práve na najkrehkejšom mieste na tele – na tvári. Darmo, teplým jesenným dňom už nadobro odzvonilo. A nepociťuje to len naša nálada, ale aj pleť. Aby boli škody čo najmenšie, treba dodržiavať poriadnu hydratáciu a výživu. O tú sa vie postarať nočná pleťová maska od značky PAYOT.  

Francúzska kozmetická značka PAYOT má svoju dlhoročnú tradíciu už od roku 1925. Jednou z jej základných filozofií je vytvárať svoju kozmetiku tak, aby pokožka čo najlepšie vstrebávala aktívne látky produktov z jej radov. Značka PAYOT sa zameriava na všetky typy pleti – dehydrovaná pleť, aknózna, citlivá či pleť bez jasu. Je dermatologicky testovaná, obsahuje prírodné látky a netestuje sa na zvieratách.

 

 

Testovali sme aj: PAYOT - EAU MICELLAIRE EXPRESS - odličovacia voda

Payot nočná maska

Zdroj: Shutterstock®

Čo produkt sľubuje?

 

Nočná pleťová maska PAYOT – My Payot Sleeping Pack je zameraná na obnovu pleťových buniek, výživu a odstránenie znakov únavy, určená pre všetky typy pleti. Táto nová generácia nočnej starostlivosti sa má o pokožku postarať práve v noci počas spánku, kedy je pleť schopná absorbovať najviac živín z pleťovej kozmetiky. PAYOT nočná maska uvoľňuje živiny plynule počas celej noci a vďaka svojej gélovej textúre drží svoj produkt na mieste.

 

Produkt obsahuje energizujúce výťažky z ovocia, osviežujúce výťažky z čajovníka a kyselinu hyalurónovú, ktorá má pleť vypnúť. Odstraňuje známky únavy, obnovuje pokožku počas noci, dodáva pleti zdravý vzhľad a viditeľne zvyšuje jej kvalitu. 

 

 

Testovali sme aj: Payot - My Payot Jour - Výživný denný krém

Payot nočná maska

Zdroj: Shutterstock®

Moja skúsenosť

 

Už samotný obal PAYOT nočnej pleťovej masky má sviežu oranžovú farbu, balenie má 50 ml a je celkom skladné aj do malej kozmetickej taštičky. Ešte pred tým, ako sa dostanem k samotným účinkom, musím pochváliť krásnu jemnú ovocnú vôňu tohto produktu, ktorá mi svojou sviežosťou pripomína letné rána niekde na dovolenke pri mori. Avšak z pokožky rýchlo vyprchá, a tak ju počas zaspávania nie je cítiť a nepôsobí rušivo.

 

Maska má gélovú textúru, ktorá je veľmi jemná a do pleti sa rýchlo vstrebe. Stačí malé množstvo vo veľkosti fazuľky a vystačí na celú tvár aj krk. Aj keď je maska gélová, jej hydratácia je maximálna. Po nanesení produktu som necítila žiadne pnutie pleti, ktoré sa zvykne vyskytovať pri suchej, nedostatočne hydratovanej pokožke. Gél má jemné žltkasté zafarbenie, no na pleti nie je absolútne vidieť.

 

 

Testovali sme aj: Payot - My Payot Fluide - Rozjasňujúci denný fluid

Payot nočná maska

Zdroj: Shutterstock®

Ráno po zobudení som bola zvedavá, ako bude moja pleť vyzerať. Už na prvý pohľad som mala póry v T-zóne menšie a ako keby zľahka vypnuté. Pleť bola na dotyk jemná a pôsobila zdravo – ,,vyspato“. Keďže moja pleť je zmiešaná až mastná, taktiež miestami problematická, obávala som sa, ako na výťažky z ovocia a gélovú textúru zareaguje. Avšak všetko bolo v poriadku. Pleť som nemala podráždenú ani začervenanú, póry sa mi neupchali a aj napriek tomu, že mi ich maska stiahla mi nevznikli žiadne vyrážky.

 

 

Testovali sme aj: PAYOT CC EXPERT korekčný krém

Payot nočná maska

Zdroj: Shutterstock®

Celkový dojem

 

Pokiaľ hľadáte produkt na večerné použitie, od ktorého vyžadujete výživu a nejaký ten extra bonus, nočnú masku od PAYOT môžem odporučiť. Dodá vašej pleti dostatočnú hydratáciu do tohto chladného počasia a na pokožke vám pridá takú hodinku až dve spánku navyše. A tá vôňa je neskutočná.

 

 

Testovali sme aj: PAYOT osviežujúca hydratačná hmla na tvár

 

Fotogaléria:

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.11.2016 08:51

táto značka sa mi pozdáva stále viac a viac

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.12.2016 14:47

nebolo by od veci vyskúšať

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

03.09.2017 10:47

nočná starostlivosť je tiež dôležitá

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE