TEST: PAYOT PÂTE GRISE – starostlivosť proti nedokonalostiam

Francúzska kozmetická značka PAYOT ponúka produkty pre každodennú komplexnú starostlivosť o pleť. Kombinuje svoje odborné medicínske a kozmetické znalosti s aplikačnými metódami.

 

Kozmetické prípravky PAYOT vo všeobecnosti potláčajú účinky starnutia pleti, vyživujú ju a chránia, a to vďaka obsahu prírodných ingrediencií a ďalších starostlivo vybraných zložiek. Vysoko kvalitné a účinné kozmetické produkty sú určené pre starostlivosť o všetky typy pleti. Pleť je vďaka nim krásna, zdravá a mlado vyzerajúca. Od tejto značky som mala možnosť vyskúšať S.O.S. starostlivosť proti nedokonalostiam pleti -  PÂTE GRISE L'ORIGINALE.


Moja pleť je mastná a každý mesiac ma trápi aj nepekné akné. Po rokoch však už presne viem, čo moja pokožka potrebuje a už cítim, že mi vzniká vyrážka. Rada skúšam nové a nové produkty, pretože vždy môžem nájsť niečo lepšie, než som mala, a tak sa nechcených vyrážok zbaviť oveľa skôr a možno raz aj nastálo.

 

Testovali sme aj: PAYOT - čistiaca voda so zmatňujúcim účinkom

PAYOT PÂTE GRISE L'ORIGINALE

Zdroj: Shutterstock®

PAYOT - PÂTE GRISE L'ORIGINALE

Každých päť minút sa vraj na svete predá jeden kus tejto zázračnej pasty. Už 70 rokov pomáha urýchľovať, čistiť a hojiť pravidelne alebo občas sa vyskytujúce pupienky. Zmiešaná a mastná pleť trpí často rozšírenými alebo upchatými pórmi, začervenaním, známkami nerovnomernej textúry a podobne. Týka sa to partií, ktoré sa najviac lesknú (čelo, nos, brada) a oblastí, ktoré sú pre nedostatok komfortu naopak stiahnuté (líca, okolie očí a pier).

 

Payot ako jediný disponuje dermoceutickou legendou vytvorenou v roku 1947, ktorá spája silnú kombináciu prísad vo vysokých koncentráciách s dermatologickým prístupom herbálnej medicíny (antiseborhoická starostlivosť o začínajúce akné) a senzorialitou (výnimočná textúra a vôňa). Tento produkt jednoducho obsahuje rokmi preverené ingrediencie.

Payot - s.o.s. starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Moje hodnotenie:

Táto lokálna starostlivosť o pokožku má len 15 ml, no vydrží naozaj dlho. Tým, že pastu používam len na zapálené miesta, ubúda z nej len minimálne. Balenie je krásne, produkt sa nachádza v originálnom sklenenom art deco tégliku. Doplnenom jemnou grafikou a sviežou zelenou farbou mandľových lístkov s bledo zeleným vrchnákom. Pastu používam výhradne len na večernú starostlivosť, kedy si pleť poriadne očistím, dám nočný krém na problematickú pleť a následne už len na zapálené miesta aplikujem túto pastu v hrubšej vrstve.

 

Krém, respektíve pasta, má veľmi hutnú konzistenciu. Určite si s ňou nenatierajte celú pleť, treba ju aplikovať výhradne na pupienky. Je lepšie, ak sa aplikuje v hrubšej vrstve, preto budete mať pleť "bodkovanú", čím možno naľakáte svoju polovičku, ako sa to podarilo mne. Jediné negatívum tohto produktu je vôňa. Pasta nevonia vôbec pekne, skôr odpudzujúco - dá sa však na ňu pomerne rýchlo zvyknúť.

 

Pozri aj: TEST: Payot Techni Liss First Wrinkles Smoothing Care denný krém

PAYOT pasta na problematicku plet

Zdroj: Shutterstock®

S účinkami tohto produktu som NESMIERNE SPOKOJNÁ. Keď si ho večer aplikujem na zapálené miesto, ráno sa zápal buď úplne stiahne alebo sa výrazne zmierni. Preto ak hľadáte s.o.s. starostlivosť, ktorá je naozaj účinná, túto pastu odporúčam aj napriek jej vyššej cene všetkými desiatimi.

 

Pozri aj: Ovocný cukor: Ktoré ovocie ho obsahuje najviac?

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

28.08.2017 07:39

našťastie nepotrebujem tento druh krému, alebo pasty.... mám peknú čistú, síce trocha suchú pleť.... odporučím ho však mojej neteri.... trápi a s mastnou pletou a s akné...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.08.2017 11:51

tento typ krému je určite super pre pleť s nedokonalosťami

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

28.08.2017 15:42

To by bolo niečo pre mňa.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

28.08.2017 17:22

Už na pohľad pôsobí ako liečivá mastička, má typickú konzistenciu...ja ju už nepotrebujem, ale mám niekoho,koho ňou poteším:)

Vaše meno:

Lenka Geršiová

Lenka Geršiová

29.08.2017 08:47

To je skôr vhodné pre dospievajúce dievčatá, ktoré sa môžu trápiť s akné.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.12.2017 19:58

Túto značku nepoznám

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE