TEST: SOTHYS - Gurmánsky balzám na pery

Denne si každá z nás čistíme tvár, odličujeme oči, či špeciálne krémujeme oblasť krku. Pre krásu v plnom rozsahu však treba upriamiť osobitú pozornosť aj na pery, ktorým nestačí len nános rúžu, aby boli vo forme.

 

Pokožka pier je extrémne tenká a jemná, a tým pádom i citlivá a senzitívna na počasie a akékoľvek prejavy vonkajšieho prostredia. Jednou z jej najväčších odlišností v porovnaní so zvyšnou pokožkou tela je absencia potných a tukových žliaz a minimálny obsah melanínu. Melanín podmieňuje farbu a pigment pokožky. Má dôležitú funkciu chrániť pred slnečným žiarením. Preto treba pokožke pier starostlivo pomáhať napríklad balzamami na pery a ochrániť ju tak pred nepríjemným začervenaním, svrbením, pálením, či dokonca vysušením a bolestivým popraskaním. 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys Paris - SÉRUM RECHARGE ÉNERGISANTE

TEST: SOTHYS - Gurmánsky balzám na pery

Zdroj: Shutterstock®

Balzam na pery by ste mali mať vždy po ruke, aby ste niekoľkokrát za deň pery natreli, ak to je potrebné.  V jeho zložení nemôže chýbať dostatočne mastná zložka, vitamíny a ak je treba, tak aj antibakteriálny účinok.  Teraz nám už leto ustupuje a čoskoro sa začne ochladzovať. Každá z nás pozná samú seba najlepšie a vie, ktoré miesta sa v zime najviac vysušujú. Najčastejšie sú to u mňa líca a pery. Značka Sothys si pre nás pripravila sezónnu okysličujúcu starostlivosť mandarínka – kumquat a  do nej spadá aj gurmánsky balzam na pery, ktorý som mala možnosť testovať. 

 

Gurmánsky balzám na pery

  • Balzam na pery s topiacou sa textúrou pre hydratáciu a výživu pier. 
  • Obsahuje mandarínkový esenciálny olej a slnečnicový olej. Príjemná textúra obalí pery do jemného závoja a osviežujúcej citrusovej vône.

 

 

Testovali sme aj: TEST: Sothys – Minceur Capitale Zoštíhľujúci krém

TEST: SOTHYS - Gurmánsky balzám na pery

Zdroj: Shutterstock®

Čo na balzam hovorím ja?

 

Ako som už vyššie napísala, mala som možnosť otestovať tento balzam s neodolateľnou vôňou mandarínky. Plné 8 ml balenie balzamu je vyriešené pre mňa tradičným spôsobom. Balzam je balený v jednoduchej tubičke. Jednoducho si tubu otvoríte a vytlačíte toľko, koľko potrebujete. Balzam je veľmi hustý a bezfarebný. Navyše krásne vonia po mandarínkach, takže miestami mám pocit, ako by som nejednu mala pri sebe ošúpanú. smiley

 

Na jedno natretie pier ho stačí naozaj máličko, pretože napriek tomu, že je pri vytláčaní hustý, na pery sa nanáša veľmi ľahko a o chvíľu sa vašim perám dodá hydratácia, o akej ste ani nesnívali. Pery mám vďaka prírodným antioxidantom, ktoré sú v balzame obsiahnuté, jemné, vláčne a naozaj hydratované. Balzam je prvou pomocou i pre suché a boľavé pery.

 

Ak rada skúšate kozmetické novinky, ktoré skutočne pomáhajú, tak tento balzam si určite nenechajte ujsť. Suché a boľavé pery predsa žiadna z nás nechce mať a práve aj vďaka tomuto balzamu bude váš úsmev neodolatelný. 

 

 

Testovali sme aj: TEST: Novinky SOTHYS - Očné tiene a lak na nechty

TEST: SOTHYS - Gurmánsky balzám na pery

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS?

 

Ako často používate balzam na pery?

 

 

FOTOGALÉRIA:

4 komentárov
Katarina Hovancova

Katarina Hovancova

01.09.2016 16:00

ja používam balzamy často, ale čítala som,že sú návykové

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

01.09.2016 16:51

balzam používam väčšinou v zime vtedy mam pery strašne suche

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

07.09.2016 22:06

Tak tento balzam ma neskutocne nadchol! Ja nepouzvam ruze, ja pouzivam LEN balzamy na pery...a tento by som brala hned!

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

08.09.2016 22:13

použivam balzam, len ked mám suché pery

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE