TEST: Akamuti Africké čierne mydlo

Africké čierne mydlo - multifunkčné mydlo, ktoré je ideálne na problematickú, citlivú a suchú pokožku a tiež že ho môžete použiť pri problémoch so svrbením, ekzémom, akné a psoriázov

 

V dnešnom teste sa dočítate o multifunkčnom mydle, ktoré môžete použiť na čistenie pleti, pri sprchovaní, na úmývanie rúk, či aj ako šampón.

 

 

Presnejšie Vám dnes predstavím ako dopadlo v teste Africké čierne mydlo od Akamuti®.

 

 

Na začiatok by som však zopakovala pár informácií o značke, ktoré už uviedla moja kolegyna Simonka v minulom teste.

 

Značka Akamuti® na kozmetickom trhu pôsobí od roku 2003, kedy predstavila svojich 6 prvotných produktov. Filozofiou Akamuti® je používať vo svojej kozmetike zložky, ktoré sú získavané etickým spôsobom a zároveň v súlade so spravodlivým obchodom Fair Trade. 

 

Všetky výrobky sú vyrábané ručne bez použitia strojov. V prípravkoch sa spájajú iba čisto prírodné prípravky ako sú živice, kôry, kvety, včelí vosk, sušené bylinky či kvalitné maslá. Takýmto spôsobom vznikajú rôzne krémy, zvlhčovače a maslá, aby vás potešili tou najvyššou kvalitou. Kozmetika neobsahuje žiadne chemikálie. Všetky výrobky sa vyrábajú čo najčerstvejšie, aby vám vydržali čo najdlhšie.

 

 

Akamuti Africké čierne mydlo

 

Postrehy a dojmy z testovania výrobku:

 

Veľmi sa mi páči a zároveň oceňujem balenie výrobku - samotné mydlo je prírodného charakteru tak teda balenie v bielom papieri a následne v papierovej krabičke už len upevňuje prírodný dojem. Na prednej strane krabičky je veľmi jednoduchá ale zato výstižná etiketa symbolizujúca sediacu Africkú ženu sledujúcu západ Slnka. Myslím si že to súvisí aj s tým, že toto Africké čierne mydlo je ručne vyrábané ženskými výrobnými združeniami v Ghane, v Západnej Afrike.  

 

Na zadnej strane sa dočítate informácie že: je úžasné na problematickú, citlivú a suchú pokožku a tiež že ho môžete ho použiť pri problémoch so svrbením, ekzémom, akné a psoriázou. Toto mydielko teda môže pomôcť mnohým, ktorý trpíte nejakým problémom, predsa len sama som ho testovala na mojej problematickej, citlivej a miestami extra suchej pokožke. Na testovanie som obdržala 130 gramové balenie. 

 

 

Akamuti Africké čierne mydlo
 
 

 

Toto 130gramové mydlo je naozaj po vytiahnutí zo škatuľky dosť veľké - jeho rozmery sú cca 8x8cm a 2cm je hrubé. Mydlo má mramorovú štruktúru, ktorú vytvára 48 % bambucké maslo, kokosový olej a popol z kokosových škrupín, ktorý zabezpečuje penivosť.  Má veľmi zvláštnu vôňu, takú úplne netradičnú pri výrobkoch, ale dá sa vycítiť taká drevitá vôňa. 

 

V mydle sa môžu nachádzať nejaké ostré čiastočky a preto aj výrobca odporúča, aby si spotrebiteľ pred použitím z mydla odkrajoval. Ja som si ho pokrájala na 4 časti ktoré som potom postupne používala. Pri používaní sa odporúča mydlo napeniť v rukách a potom následne aplikovať na pokožku, aby náhodou nedošlo k nejakému poškriabaniu pokožky, preto sa aj mydielko vlastne krája. 

 

Mydielko je mäkšie a tak si z neho môžete aj akoby "odtŕhať" postupne kúsky, ak ho nechcete krájať. Ako mydlo použite a teda sa dostane do kontaktu s vodou zmäkne ešte viacej a tak je aj akoby viacej "tvárnejšie".

 

 

Akamuti Africké čierne mydlo

 

Ako som spomenula už na začiatku ide o multifunkčné mydlo a teda ho môžete použiť:

• v sprche namiesto sprchového gélu

• na čistenie pleti

• klasicky na umývanie rúk

• aj ako šampón

 

Keď som mydlo používala na umývanie tela a rúk tak som pokožku mala hebkú nepociťovala som žiadne napnutie pokožky - pokožku som mala zvláčnenú. Avšak naopak keď som ho použila na pleť tak tam som už cítila, že moja pokožka bola napnutejšia, ale nebola suchá! Ten pocit určite poznáte, keď je pokožka napnutá, ale ozaj čo je iné je to, že ju nespraví šupinatú, mydlo ju len napne. Keď si nanesiete krém na ňu svoj obľúbený krém, napnutie pominie.

 

Čo ma najviac prekvapilo bolo použitie mydla namiesto šampónu, úplne ho dokázalo nahradiť - vytvoriť bohatú penu nebol nejaký problém. Po použití boli vlasy lesklé a hladké, nebolo nutné použiť ani kondicionér, teda aspoň v mojom prípade.

 

Po použití mydielka ho môžete sformovať buď do guľôčky, alebo aj len nechať tak na mydelničke. Vydrží naozaj dlho -  množstvo použití, takže sa nemusíte báť, že ho použijete pár krát a mydielko bude fuč. 

 

 

Akamuti Africké čierne mydlo
 

Toto mydielko v teste obstálo na výbornú, je naozaj parádne a navyše multifunkčné!

 

Zakúpiť si ho môžete v e-shope Bionatural, v ponuke ho majú v dvoch gramážach:

• 130g za 6,25 €  

• 500 g za 23 €

Zdroj foto: www.bionatural.sk
5 komentárov
Jana Komadova

Jana Komadova

19.10.2013 12:56

tak toto ma zaujalo ešte som o ňom nepočula ,hned si ho aj objednávam

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

19.10.2013 13:18

už je objednané dám vedieť či je fak tak dobré

Vaše meno:

janka relaxxfit

janka relaxxfit

03.11.2013 19:23

Janka, dajte potom vedieť ako sa Vám pozdáva, v čom je iné, lepšie... a tak

Jana Komadova

Jana Komadova

04.11.2013 07:57

je úplne také ako sa tu píše zvláštná štruktúra poddajné môžte z neho odtrhnúť krásne pení ,pokožka zostáva vláčna ,úplne netradičné môžem len a len odporučiť

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

09.09.2014 15:27

Od tejto značky Akamuti mám doma nočný krém-oliva a avokádo. Krém je dosť mastný lebo obsahuje veľa prírodných olejov, preto doporučujem najmä pre tých, čo chcú pleť počas spánku veľmi intenzívne hydratovať a vyživovať, je vhodný na normálnu, prípadne na suchšiu pleť. Myslím si, že na mastnú pleť nie je veľmi vhodný.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 14:55

zaujímavý výrobok, treba vyskúšať.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE