TEST: La Maison du Savon de Marseille tuhé mydlo z oslieho mlieka

Pred nedávnom Vám už moja kolegynka Danka jedno mydielko od tejto značky predstavila, a tak ja dnes preberám štafetu a pokračujem v ďalšom, ktoré obsahuje oslie mlieko. 

 

Donkey milk – oslie mlieko sa často využívalo v staroveku. Je známe, že už Kleopatra, kráľovná Egypta, využívala oslie mlieko v kúpeľoch, aby si udržala svoju krásu a mladosť. V čase Rímskej ríše aj rímska buržoázia vyhľadávala oslie mlieko – ženy sa na udržanie svetlej pokožky kúpali v oslom mlieku. 

 

V súčasnosti sa oslie mlieko najčastejšie využíva v kozmetickom priemysle. La Maison du Savon de Marseille zostavilo radu kozmetických prípravkov s obsahom organického oslieho mlieka. Toto oslie mlieko pochádza z oslej farmy na kopcoch Gersu – v regióne stredných Pyrenejí juhozápadného Francúzska. Oslia farma je súčasťou združenia APLA . Ide o združenie výrobcov oslieho mlieka, čo zaručuje kvalitu produktov a tiež jemné zaobchádzanie tak so zvieratami ako aj so životným prostredím. 

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE Lavender Vanilla CAR JAR vôňa do auta

tuhe-mydlo

Zdroj: Shutterstock®

Objavte kolekciu výnimočne jemných mydiel s oslím mliekom s obsahom bambuckého masla a argánového oleja. Tieto mydlá sú dvojitým zdrojom liečivých účinkov a to tak argánového oleja ako aj bambuckého masla a v neposlednom rade oslieho mlieka. Vďaka krémovej konzistencii účinnejšie a viac hĺbokovo regenerujú a vyživujú s dlhotrvajúcim účinkom.

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE Cappuccino Truffle

la-maison-du-savon

Zdroj: Shutterstock®

I keď nie som veľkou obľúbenkyňou tuhých mydiel, a pravdupovediac, absolútne si nepamätám, kedy som také použila naposledy - uprednostňujem totiž a používam iba tekuté mydlá... Toto ma však svojou vôňou a účinkami doslova láka k použitiu. 

 

Ako môžete vidieť skladá sa z dvoch častí - farebnej a bielej, a v podstate pôsobí jednoduchým dojmom...

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE novinky Aloe Water a Moroccan Argan Oil

oslie-mlieko-mydlo

Zdroj: Shutterstock®

Pravidelné čitateľky mojich recenzií vedia, že umývanie rúk je mojou úchylkou, ktorú mi teda aktuálne spríjemňuje toto úžasné voňavé mydielko, ktoré ich hýčka a poskytuje im všetku potrebnú starostlivosť. Po umytí sú teda hebké, jemné, prevoňané, vyživené - takže je o ne postarané presne tak ako potrebujú! Určite odporúčam vyskúšať a najbližšie sa už môžete tešiť na recenzie od mojich kolegyniek, tak sa majte na pozore :)

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE samplers sviečky, vosky a osviežovače vzduchu

mydlo-z-oslieho-mlieka

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.05.2015 14:47

umývanie rúk je aj mojou "úchylkou" a preto mám rada takéto mydlá ktoré nevysušia pokožku, pretože cez deň si ruky nerada krémujem aj keď sú krémy ktoré sa vpijú do pokožky nikdy sa nevpijú úplne a mne to prekáža

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

26.05.2015 15:37

tieto tuhé mydlá miluje môj priateľ

Vaše meno:

Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

26.05.2015 17:39

ja mam radsej tuhe ako tekute mydla :) a toto vyzera fantasticky!

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

23.07.2015 22:33

tuhé mydlá som si obľúbila čoraz viac, no túto značku som ešte neskúšala. musím povedať, že sa mi pozdáva aj farebne :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 11:37

tie mydielka sú božské :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE