TEST: Nobilis Tilia - proaktívna lipová starostlivosť o pleť a telo

Nobilis Tilia je česká certifikovaná prírodná a BIO kozmetika od roku 1994.

 

Kvalita pre výrobky značky Nobilis Tilia je zásadná. Potvrdzujú ju certifikáty CPK a CPK bio

 

Pre uchovanie kvality volia u citlivých výrobkov obaly z tmavo fialového skla, ktoré zabezbečuje absolútnu ochranu pred prienikom svetla a priepustnosti ultrafialového a infračerveného žiarenia. Zvyšujú sa tak účinky olejov a prirodzene predlžuje ich životnosť. 

 

Ja Vám predstavím v tomto teste:

• jemný lipový umývací balzam pre pleť s prvými vráskami

• lipové telové mlieko pre zdravú mikroflóru a pH pokožky

 

Tak poďme na recenzie:...

Nobilis Tilia lipová starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Spevňujúce telové mlieko

 

Obsah produktu je 200ml. Produkt je v jednoduchom priehľadnom obale s nalepenými etiketami s jednoduchým dizajnom. Samotné telové mliečko má pomerne riedku (takú vodnatú) žltkastú konzistenciu. Jeho vodnatosť je badateľná pri rozotieraní, mlieko sa ihneď do pokožky vpíja a na povrchu nezanecháva najmenší náznak mastnej pokožky.

 

Telové mlieko má užasnú parfumáciu, ktorú som si ihneď zamilovala je  totižto s jemnou arómou lipy, medu a vanilky. Mliečko obsahuje účinné látky, ktoré robia pokožku krajšiu   - je s olejom z pšeničných klíčkov, vitamínom E, jojobovým olejom a antioxidantmi. Ja som s mliečkom spokojná, celkom dobre aj hydratuje, avšak na suchší typ pokožky určite nie je. 

 

Podľa výrobcu by mliečko malo byť spevňujúce, vyhladzujúce a vyživujúce,  chrániace pokožku pred zostarnutím a poškodením vonkajšími vplyvmi. To spevnenie a vyhladenie však ja z používania preukázať neviem, avšak výživu potvrdiť môžem nakoľko sa mi na pokožke neobjavujú suchšie miesta - použila som toto mliečko aj po opalovaní na ukľúdnenie pokoťky, keďže má aj upokojujúci a protialergénny účinok. 

 

Celkové hodnotenie: veľmi spokojná

Nobilis Tilia lipová starostlivosť - telové mlieko

Zdroj: Shutterstock®

Čistiaci balzam

 

Obsah produktu je 75ml. Produkt je opäť v jednoduchom priehľadnom obale s nalepenými etiketami s jednoduchým dizajnom. Toto balenie funguje na pumpičkovom princípe s tlakovým efektom. Čistiaci balzam má veľmi hutnú konzistenciu tmavej oranžovej farby. Aplikovať sa musí na vlhkú pleť, následne sa krúživými pohybmi s prstami alebo s čistiacou kefkou produkt začne meniť a začne peniť - vznikne emulzia, ktorá odstráni z pleti nečistoty. 

 

Tento jemný čistiaci balzam je so včelím medom, prachovým červeným ílom a pupalkovým olejom na pleť s prvými vráskami. Prasličkový extrakt zpevňuje, regeneruje pleť a obnovuje kožný film.

 

S týmto balzamom a čistiacou kefkou si dokážem dokonale odlíčiť pleť - pleť nevysušuje naopak pleti dodáva hydratáciu a tiež podľa výrobcu vraj aj chráni DNA bunky. Zbavuje dokonale pleť mastnoty, upokojuje a detoxikuje - na dotyk je hebká, nepodráždená, čistá - pripravená na ďalšiu starostlivosť. 

 

Celkové hodnotenie: veľmi spokojná

Nobilis Tilia lipová starostlivosť - čistiaci balzam

Zdroj: Shutterstock®

Poznáte značku Nobilis Tilia?

S ktorými produktmi ste spokojné?

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

27.06.2015 16:45

ešte som o tejto značke nepočula

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 10:51

počula som o tejto značke už ale ešte som nič neskúšala ale zaujal ma čistiaci balzam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE