TEST: REXONA a DOVE roll-on

Pomaličky, ale iste sa nám začína vonku oteplovať... Napríklad ja momentálne dosť času trávim v našej záhrade, a preto potrebujem poriadnu ochranu pred potením. A tak siaham po všeličom možnom od tuhých antiperspirantov, cez sprejové, až po takéto guličky. Ktoré sa mi však doteraz osvedčili najviac sa dozviete nižšie v článku!

 

Na mušku som si tentokrát vzala roll-on antiperspiranty, a to konkrétne jeden od značky Rexona, a druhý značky Dove. Priznám sa, že skôr preferujem sprejovú formu, no pokiaľ nechodím v tielku, nevadia mi ani guličky... Pôsobia na mňa dosť mokro, a koľkokrát sa mi stalo, že mi "ušpinili" i oblečenie pod pažami.

rexona-roll-on

Zdroj: Shutterstock®

Oba produkta majú spoločné nasledovné vlastnosti - 48hodinovú účinnosť, sú bez obsahu alkoholu, Rexona navyše neobsahuje ani parabény, farbivá a dokonca nie je ani parfumovaná, čo mne osobne teda dosť chýba... Mám totiž rada parfumované antiperspiranty, ale zase na druhú stranu, niektorým práve táto vlastnosť prekáža, takže som si istá, že v tomto prípade by si prišli na svoje.

dove-roll-on

Zdroj: Shutterstock®

Podľa mojich skúseností s nimi môžem skonštatovať, že sú oba vhodné pre citlivú pokožku, a Rexona ešte o čosi viac, keďže nie je parfumovaná. Mne Dove vyhovuje viac ako Rexona, a možno to má na svedomí obsah 1/4 hydratačného krému, ktorý jemne hydratuje a chráni pokožku pred poškodením spôsobeným napríklad holením. To znamená, že sa nebojím aplikovať si ho okamžite po holení, lebo nehrozí, že by ma podpazušie buď svrbelo, štípalo, alebo nedaj Bože, zapálilo sa!

rexona-dove-antiperspirant

Zdroj: Shutterstock®

Ako som už hneď zo začiatku napísala, najviac mi vyhovujú antiperspiranty v sprejovej forme, a pri nich aj hodlám zostať. Našťastie však obe značky ponúkajú aj túto formu aplikácie, takže istotne siahnem radšej po nich. Na výber je totiž pekná hromada, takže si vyberie určite každá z nás, pretože každej vyhovuje niečo iné :))

rexona-dove-deo

Zdroj: Shutterstock®

Ak by som Vám však mala odporučiť jednu z dnešných spomínaných guličiek, bola by to práve tá od značky Dove. Najhlavnejším dôvodom je pravdepodobne to, že táto je parfumovaná, narozdiel od tej druhej... Pokožku podpazušia mi však ani jedna z nich nijako zbytočne nedráždila, a perfektne sa navzájom tolerovali :))
 

rexona-pure

Zdroj: Shutterstock®

dove-original

Zdroj: Shutterstock®

rexona-dove-deodorant

Zdroj: Shutterstock®

A akú formu aplikácie obľubujete Vy? Vyhovujú Vám takéto guličky, či ste si skôr zvykli na spreje alebo tuhé antiperspiranty?

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

29.03.2014 17:02

mám najradšej tuhé antiperspiranty a väčšinou od rexony ale možno teraz vyskúšam aj vami testovaný dova, veď zmena je život, nie :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

29.03.2014 20:57

mala som dove a bola som s ním spokojná na leto je fajn

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

30.03.2014 13:04

48 hodinové sú super

Vaše meno:

Kristína Rusinková

Kristína Rusinková

03.04.2014 11:20

ja mám radšej tuhé ..a možno to bude znieť divne ale radšej používam pánsky old spice hawkridge :) vôbec nevonia pánsky a mám pocit že je silnejší ako ženské deodoranty :)

Vaše meno:

Zuzana Pechacova

Zuzana Pechacova

04.04.2014 19:45

Dakujem za testovanie, uz davno hladam dobry roll on, urcite vyskusam

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

10.04.2014 14:36

obidve značky mám rada, sú jemné a nádherne voňajú:))

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

11.09.2014 15:42

ja som verná značke Nivea pri antiperspirantoch a striedam to niekedy tuhý inokedy guličkový inokedy zase sprej... nemám jednu odporúčanú alternatívu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE