TEST: Severské detoxikačné mydlo na čistenie pleti

V súčasnosti sa s pojmom detoxikácia stretávame čoraz častejšie. Viete na čo je vlastne dobrá? Je to len módny trend, alebo ide naozaj o zdraviu prospešnú procedúru?

 

Čo sa skrýva pod pojmom detoxikácia? Toto slovo sa stáva v našej spoločnosti čoraz populárnejšie, ale málokto vie, čo znamená. Označujeme ním očistenie organizmu alebo pleti zvnútra. Inak povedané, ide o odstránenie toxických látok z nášho tela alebo pleti. V mojom dnešnom článku som sa zamerala na detoxikáciu pleti, ktorá je, taktiež ako aj celková detoxikácia organizmu, veľmi dôležitá pre naše zdravie a hlavne krásu. A keďže my ženy chceme byť pekné, musíme sa o seba starať.

natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Kedy sa má pleť detoxikovať?

 

Pleť je schopná veľmi ľahko absorbovať toxíny a škodlivé látky, ktoré sa (v čoraz väčšej miere) nachádzajú v okolitom prostredí. Toxíny sa z nášho tela vylučujú cez póry pokožky vo forme potu. V prípade, keď telo nedokáže vylúčiť všetky nahromadené toxíny, naša pokožka nám to dá najavo formou rôznych reakcií ako napríklad: kožné vyrážky, ekzém, bolesti hlavy a kĺbov, tráviace problémy, problémy so spánkom, atď. Vymenované príznaky si žiadajú celkovú detoxikáciu organizmu. Ak ste na sebe spozorovali niektoré z týchto príznakov, prípadne ak vaša pleť pôsobí zvädnuto, ako by bola bez života, je unavená a vyčerpaná, v takomto prípade je na čase vyskúšať detoxikáciu pleti. 

natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Severské detoxikačné mydlo:

 

Už od dávnych čias sú známe vynikajúce vlastnosti severských bylín a bobúľ, bohatých na drahé oleje a vitamíny. Odborníci z Natura Siberica starostlivo preštudovali staré recepty severských národov a pripravili unikátny prírodný produktseverské mydlo, ktoré zbaví pleť nebezpečných toxínov a škodlivých látok. Inak povedané, že vyvinuli detoxikačný prostriedok na hĺbkové čisteni pleti, ktoré preniká hlboko do pokožky a pleť nám čistí aj zvnútra. 

natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Severské detoxikačné mydlo obsahuje mnoho prospešných látok, ktoré sa podieľajú na hĺbkovom čistení pleti: aktívne uhlie, rakytníkový olej, extrakt zo schizandry čínskej, olej sibírskeho cédra, ľanový olej, extrakt z púčika brezy zakrpatenej, extrakt z ostružiny morušky, extrakt z brusníc, olej zo semienok maliny sachalinskej. Všetky tieto prísady a extrakty poctivo plnia v detoxikačnom čistiacom mydle svoju úlohu:

 

 • Aktívne uhlie – perfektne absorbuje znečistenie.
 • Rakytníkový olej – zvláčňuje, tonizuje, vyživuje a zlepšuje pružnosť pleti.
 • Extrakt zo schizandry čínskej – je efektívnym tonizujúcim prostriedkom, ktorý sa aktívne podieľa na podpore metabolizmu a poskytuje pokožke ochranu pred škodlivými vplyvmi prostredia.
 • Olej sibírskeho cédra – obsahuje vitamín E a vitamín P, ktoré pokožku zvláčňujú, hydratujú, posilňujú a regulujú obnovu pleťových buniek,
 • Ľanový olej – má protizápalové a antiseptické účinky; a je v ňom obsiahnutý vitamín F, ktorý lieči zápal pokožky.
 • Extrakt z púčika brezy zakrpatenej – hydratuje pokožku, podporuje jej regeneráciu a má tonizujúci efekt. Pokožku upokojuje, omladzuje a obnovuje jej prirodzenú farbu a pevnosť. Taktiež ju zjemňuje a zvláčňuje.
 • Olej zo semienok maliny sachalinskej - má protizápalové a baktericídne účinky.
 • Extrakt z ostružiny morušky - obsahuje vitamín C, polynenasýtené mastné kyseliny Omega-3, Omega-6 a antioxidanty. Účinne obnovuje pokožku a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi.
 • Extrakt z brusníc - stimuluje metabolizmus pleťových buniek, zlepšuje tonus a elasticitu pleti, predchádza zápalom a podporuje hojenie rán.
natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Spôsob použitia:

 

Zbavte svoju pleť škodlivých toxínov, ktoré nás neustále obklopujú. S pomocou sibírskeho detoxikačného mydla na hĺbkové čistenie pleti to bude hračka.

 

 1. Navlhčíte hubku (je súčasťou balenia).
 2. Na hubku nanesiete detoxikačné mydlo.
 3. Hubkou jemne masírujte tvár, vyhnite sa oblasti okolo očí (v prípade kontaktu s očami, oči dôkladne prepláchnite čistou vodou).
 4. Pomocou hubky a čistej vody zotrite a zmyte mydlo z tváre.
 5. Aplikujte na suchú vyčistenú tvár základný hydratačný prostriedok (krém, ktorý bežne na tvár používate)
 6. Hubku opláchnite a osušte.
 7. Detoxikačné mydlo sa odporúča používať maximálne 2x týždenne.
natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Moje testovanie detoxikačného mydla:

 

Keď som tento prípravok prvýkrát uvidela, neskrývala som svoje nadšenie. Bola som nadchnutá z toho, že teraz môžem detoxikovať svoju pleť, a zbaviť ju škodlivín a toxínov. Nemusím navštevovať žiadne kozmetické salóny a strácať v nich čas a peniaze. Takto si pleť hĺbkovo vyčistím v pohodlí doma a taktiež ma to vyjde oveľa lacnejšie.

 

 

Keďže ide o mydlo, čakala by som v balení klasické tuhé mydlo, aké sa používa na umývanie rúk. Ani by mi nenapadlo, že mydlo môže mať aj takúto čiernu krémovú konzistenciu. Balenie je pekná 120ml čierna nádobka s oválnym vrchnákom. Táto nádobka je ešte balená v elegantnej čiernej škatuľke. K mydlu je pribalená aj čierna hubka, ktorá sa používa na jeho aplikáciu a aj vyčistenie pleti. Škatuľka a celkovo balenie je ladené do čierno - oranžovo - strieborných farieb, čo na mňa pôsobí elegantne a luxusne. Vôňa mi nepripomína nič konkrétne, je príjemna, povedala by som, že svieža a nedráždi ma. Detoxikačné mydlo Natura Siberica používam 2 - niekedy 3x do týždňa presne podľa návodu, ktorý som už popísala vyššie. 

natura siberica severske detoxikacne mydlo hlbkove cistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Od kedy som toto mydielko začala používať, všímam si a aj to na pleti cítim, že je čistejšia, vyzerá zdravšie. Moja pokožka je svieža, čerstvá a hlavne zbavená nebezpečných toxínov. Počas tých 2-3 dní, keď mám s mydlom pauzu sa mi na pleti znova nahromadia škodlivé toxíny z nášho okolitého prostredia, avšak pravidelným používaním cítim, že sa moja pleť stáva stále čoraz viac a viac odolnejšia a vždy sa teším, keď ju znova vyčistím až dovnútra. 

 

Severské detoxikačné mydlo na hĺbkové čistenie pleti je jeden z TOP produktov, ktoré som mala možnosť vyskúšať, s ktorými som spokojná a skutočne fungujú! S čistým svedomím mu dávam plný počet bodov a som rada, že odborníci z Natura Siberica vyvynuli takýto úžasný produkt!

 

Toto Severské detoxikačné mydlo značky Natura Siberica si po jednoduchej registrácii môžete zakúpiť za zvýhodnenú cenu aj v našom e-shope: TU

 

Obsah balenia: 120ml

Cena: 13.90 € 11,90€ 

 

Naviac, ak sa zaregistrujete do Clubu Natura Siberica, pri 1.objednávke obdržíte darček zdarma, plus budete čerpať rôzne iné jedinečné výhody členstva.

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

13.01.2014 20:52

tak toto by som potrebovala vôbec som netušila že je niečo také na pleť

Vaše meno:

Janka Bániková

Janka Bániková

14.01.2014 12:29

juj vyzerá to na super produkt :) ... veľmi rada by som poprosila o informáciu, či je produkt určený aj na citlivú pleť, nakoľko tá moja je teraz v zime neposlušná :) ... ďakujem vopred za odpoveď a prajem krásny deň :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

14.01.2014 13:55

super recenzia, viem čo môžem od výrobku očakávať, ešte som o tomto TOP produkte nepočula:))) až teraz

Vaše meno:

Monika Mikovčáková

Monika Mikovčáková

14.01.2014 20:50

no ja neviem dievčatá...mňa vždy po takýchto výrobkoch svrbí pleť a keby len to!!
Celý ksicht mňa páli, svrbí, sčervená :(

Vaše meno:

Dana Šindléryová

Dana Šindléryová

15.01.2014 17:57

Veľmi zaujímavý výrobok, chcela by som ho niekedy tiež vyskúšať, ja celkovo rada používam rôzne výrobky ktoré môžu nejakým spôsobom pomôcť pleti. :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 10:44

zaujímavá novinka...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE