TEST: Snežné mydlo - Natura Siberica

Biokozmetika zachvátila trh, čo si myslím že je iba dobre. Najmä preto, že telu takáto kozmetika prospieva a nemusí byť tak vystavené rôznym chemikáliám a iným umelým zložkám, ktoré nám neprospievajú. 

 

Dnes si preto otestujeme prírodné mydlo od kozmetickej značky Natura Siberica.

 

Konkrétne Snežné mydlo s dutohlávkou snežnou.Najprv si o ňom čo to povieme. Ide o prírodné ručne robené mydlo od spoločnosti Natura Siberica. Túto sibírsku značku už nemusíme predstavovať, nakoľko sme na našej stránke z tejto kozmetiky testovali už mnoho výrobkov. 

siberica-soap-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Ako som už spomenula, ide o prírodné ručne robené mydlo, ktoré obsahuje dutohlávku snežnú. Dutohlávka snežná (Cladonia Nivalis) je pomerne neznáma vzácna rastlinka, ktorá rastie iba v sibírskych lokalitách, ktoré oplývajú čistým a ničím nepoškvrneným ovzduším. Odoláva vysokým mrazom až do -50°C. Navyše obsahuje unikátnu kyselinu usnovú, ktorá priaznivo pôsobí na pokožku tým, že regeneruje bunky a účinne spomaľuje proces starnutia. 

handmade-soap-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Výrobca uvádza o snežnom mydle uvádza toto: ,,Prírodné ručne robené mydlo s dutohlávkou snežnou je určené na zvýšenie pružnosti pokožky. Dutohlávka snežná podporuje aktívnu regeneráciu buniek, účinne spomaľuje proces starnutia, zlepšuje štruktúru pokožky a obnovuje jej elasticitu. Srvátka vyživuje pokožku živinami, robí ju mäkkou a zamatovou. Vhodné na každodenné použitie.“

siberica-handmade-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Ako Snežné mydlo vidím ja?

 

Táto prírodná kozmetika ma veľmi zaujala, nakoľko som so všetkými testovanými produktmi bola doteraz spokojná a vyhovujú mi. Mydlo ma zaujalo najmä svojím balením a pre mňa netradičným vzhľadom. Je balené do peknej elegantnej papierovej škatuľky okolo ktorej sa znáša veľmi príjemná vôňa. A to ešte krabička ani nie je otvorená. Po otvorení ma ovanie vôňa čistoty, ktorá okamžite zasahuje všetky čuchové bunky.

 

Vôňa mydla je intenzívna a keď si mydlo vložíte do šatníka, tak ako ja, budete doň každé ráno vchádzať s radosťou. Mydlo je balené v papieri s logom Natura Siberica a na vrchu je papier zlepený ešte jednou samolepkou s logom sibírskej kozmetiky. Po otvorení zbadáte guľaté biele mydlo, ktoré má polomäkkú štruktúru

snezne-mydlo-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa týka použitia, mydlo sa s vodou kamaráti a na moje počudovanie, pri kontakte s vodou dosť pení. Čudujem sa preto, lebo u prírodných mydiel a celkovo prírodných výrobkov nie som na prílišnú penivosť zvyknutá. Sprchovanie s mydlom nie je problém, akurát treba dávať pozor na to, aby ste ho nenaháňali po celej vani ako ja.

 

Mydlo zanechá pokožku jemnú, čistú a príjemne voňavú. Nemám voči nemu žiadne výhrady. Snežné mydlo som vyskúšala i na pleť, avšak bezprostredne po umytí pociťujem jemné pnutie pokožky, a preto ho na pleť už nenanášam

siberica-natura-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Ako som spomenula vyššie, voči mydlu inak nemám žiadne výhrady, a pokiaľ túžite zažiť dotyk prírody na vašej pokožke, vyskúšajte toto Snežné mydlo.

 

Snežné mydlo kúpite i v našom e-shope KAMzaKRÁSOU za odporúčanú cenu 6 €  *TU*.

 

Naviac, ak sa zaregistrujete do Clubu Natura Siberica, pri 1.objednávke obdržíte darček zdarma, plus budete čerpať rôzne iné jedinečné výhody členstva.

4 komentárov
Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

04.01.2014 14:00

Veľmi sa mi páčia tieto mydielka ja používam od sestry čo mi doniesla z francuzska a ešte od Biobeauty :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.01.2014 15:24

tak také mydielko som ešte nemala, ale určite ho vyskúšam:))

Vaše meno:

Zuzana Hazerova

Zuzana Hazerova

04.01.2014 16:05

som alergicka a niektore vyrobky mi fakt robia problemy najma ked maju intenzivnejsiu vonu. Toto mydlo ma zaujalo najma preto ako vyzera ale som este take nemala

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 11:32

tá natura siberica má naozaj zaujímavé výrobky.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE