TEST: Dermacol After Sun Hydrating & Cooling gel

Sezóna je tu... Slnečné lúče pripekajú jedna radosť a nejedna z nás už má prvé slnenie dávno za sebou. A možno aj nelichotivé a veľmi bolestné prvé spálenie. Najlepší liek je prevencia, ale – keď už sa to stalo, treba pokožke pomôcť, nechcete predsa niekoľko dní cítiť bolesť pri každom pohybe. 

 

Každému sa raz stane, že to so slnením preženie, alebo si neuvedomí dĺžku svojho pobytu na slnku, čo má za následok, že sa pokožka mierne spáli. Sprievodnými javmi sú štípanie, svrbenie a pálenie kože a nepríjemný pocit horúčavy. 

 

Po každom pobyte na slnku je vhodné dopriať pokožke hydratáciu. Urobiť tak môžete s telovým hydratačným gélom After Sun od značky Dermacol.

 

Odporúčame tiež: Expresne odlakované nechty bez nepríjemného zápachu

Dermacol gél po opalovaní

Zdroj: Shutterstock®

Dermacol After Sun Hydrating & Cooling gel

Dermacol After Sun Hydrating & Cooling Gel obsahuje D-panthenol (5 %), glycerin a mentol. Tieto zložky pokožku hydratujú, upokojujú a regenerujú. Gél účinne pomáha pri zachovaní mladistvého vzhľadu pokožky a pokožku zjemňuje. Rýchlo sa vstrebáva a zanecháva príjemný chladivý pocit.

 

Môže ťa zaujať: Dermacol True Colour Lipliner - Drevená ceruzka na pery

After Sun gél po opalovaní

Zdroj: Shutterstock®

Najväčší účinok na slnkom spálenú pokožku však majú tie prípravky, ktoré v sebe obsahujú látku zvanú panthenol. Prípravky, ktoré ho majú v sebe obsiahnutý, sú určené na vonkajšie použitie na regeneráciu podráždenej pokožky a majú tíšiace, ochranné a chladivé účinky.

 

Gél má jemnú nevtieravú vôňu, ktorú jemne cítiť aj po aplikácii na pokožku. Nie je ho potrebné aplikovať vo veľkom množstve. Čo je na ňom podľa mňa super, je jeho rýchle vsiaknutie do pokožky. Za to má moje plus, pretože nemám rada, keď musím dlho čakať, až sa produkt vstrebe do pokožky. 

 

Odporúčame aj: 16H Matic Eyeliner - Automtická ceruzka na oči

Dermacol gél po opalovaní After Sun

Zdroj: Shutterstock®

Pokožku po slnení regeneruje a upokojuje, vďaka čomu vás pokožka nebude veľmi štípať. Tento balzam je aj hydratačný, avšak ja by som prijala, ak by pokožku hydratoval o čosi viac. Predsa len po slnení je pokožka maximálne vysušená, preto potrebuje extra dávku hydratácie. Jeho chladivý účinok je jemný, priam som ho skoro nepociťovala. Inak mu nemám čo vytknúť. 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

5 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

17.07.2017 00:45

Som svetlý typ, takže ma veľmi ľahko a rýchlo spáli. Preto si dávam na slniečko pozor, ale- stane sa...Samozrejme, doma mám pre túto príležitosť Panthenol z lekárne, ale používam aj rôzne prípravky po opaľovaní. Tento od Dermacolu ma zaujal tým, že je s obsahom panthenolu a páči sa mi, že je nemastný a s chladivým efektom :)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

17.07.2017 07:24

po opalovaní používam len gel, mám citlivú a jemnú pokožku... na trhu sú rôzne typy, už len vybrať ten správny..... ja ich obmienam..... tento od dermacolu som ešte neskúšala.... musím skúsiť..

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

17.07.2017 07:54

určite je lepšia prevencia ako spálenie pokožky a následná "náprava"

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

17.07.2017 22:22

Je pravdou, že ked sa mi už podarí spálit, použijem čistý Panthenol v spreji, ale na jemne spálenú pokožku mi vyhovuje chladivý gél. Dermacol je velmi dobrá značka, takže verím v jej kvalitu ...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 10:53

pred slniečkom sa treba chrániť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE