TEST: Indulona olivová - telové mlieko, telový krém a krém na ruky

Indulona je tu už odnepamäti, aspoň od tej mojej :). Písal sa rok 1948, kedy tím dermatológov vyvinul prvú receptúru ikonického krému na ruky. 

 

Takmer 70-ročná kozmetika má v našich končinách pevné zázemie a popularitu. Moje detstvo sa spája s kozmetikou Indulona.

 

Krém v kovovej tube s modrobielym obalom, špecifickou vôňou, skvelou hutnou konzistenciou, ktorý vždy dokázal obaliť moje ruky do jemného ochranného filmu. Moje staré mamy na ňu nedali dopustiť a môžem povedať, že bezstarostné letá, plné zábavy a šibalstiev sa mi spájajú s vôňou Indulony. Kedy sme sa ako deti kúpali v potoku za domom a natierali sme sa ňou namiesto opaľovacích produktov.

 

Dnes už okrem Indulony Original nájdete v portfóliu značky rôzne rady produktov, dnes sa bližšie pozrieme na produkt Indulona olivová - krém na ruky, telový krém a telové mlieko.

 

Zaujme ťa: Vedela si o tom? Indulona Original je vhodná aj pre deti!

recenzia Indulona Olivová

Zdroj: Shutterstock®

Indulona olivová

  • Indulona olivová – hydratačný telový krém

Telový krém s vysokým obsahom olivového oleja a bohatou konzistenciou poskytuje dlhotrvajúcu hydratáciu pokožky, zanecháva pleť hebkú a vláčnu. Obsiahnuté vitamíny a minerály pokožku chránia a udržiavajú ju sviežu a pružnú. Krém má príjemnú olivovú vôňu.

 

  • Indulona olivová – hydratačné telové mlieko

Telové mlieko Indulona olivová s ľahkou konzistenciou je vhodné pre starostlivosť o suchú a namáhanú pokožku. Obsah olivového oleja s antioxidačným účinkom zaručuje dlhotrvajúcu hydratáciu a hebkosť pokožky. Mlieko sa rýchlo vstrebáva a okamžite dodá potrebnú dávku výživy. 

 

  • Krém na ruky Indulona s olivovým olejom pre intenzívnu hydratáciu.

Hydratačný ochranný krém je obohatený o olivový olej, ktorý chráni pokožku pred vysušovaním. Olivový olej je zdrojom vitamínov A a E, napomáha obnove kožných buniek, zvyšuje elasticitu pokožky a tým spomaľuje proces starnutia.

 

Pozri aj: Správna starostlivosť o ruky v zimnom období: Čo potrebuješ vedieť?

Indulona Olivová telová kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Indulona olivová – hydratačný telový krém

Telový krém Indulona olivová nájdete v rovnakom kelímku, ako napríklad pleťové krémy. Vôňou ma tento produkt príliš neohúril. Viac ako olivy som cítila vazelínu. Telový krém je dokonca veľmi hutný, ťažšie sa rozotiera. Pri tomto kréme teda platí: menej je niekedy viac, aby ste sa neunavili pri rozotieraní krému. Na pokožke zanecháva mastnejší film.

 

Odporúčam skôr po večernej sprche, kedy máte čas sa s ním hrať a dopriať pokožke čas pre vsiaknutie výživných látok, ktoré krém obsahuje. Hoci by sa mohlo zdať, že všetky tieto vlastnosti u mňa znížia kvalitu krému, opak je pravdou. Mám veľmi suchú pokožku, hlavne na nohách a tento telový krém je ako balzam pre utrápenú pokožku. 

 

Pozri aj: Kolostrum: Vraj univerzálny liek na imunitu. Ale, aká je pravda?

Indulona Olivová telový krém

Zdroj: Shutterstock®

Indulona olivová – hydratačné telové mlieko

Telové mlieko s obsahom olivového oleja vás na prvý vnem upúta krásnou vôňou. Čo sa týka konzistencie, je vcelku prijateľná, mierne hutnejšia, ale príjemne sa rozotiera na pokožke a krásne sa vstrebe. Pokožka zostáva po aplikácii telového mlieka hydratovaná, prevoňaná, jemná a vláčna. Ak však trpíte suchou pokožkou, uspokojí vaše potreby len dočasne. Pre väčšiu hydratáciu odporúčam skôr telový krém.

 

Odporúčame: Čistý kolagén: Naozaj nám skrášli pleť a zbaví nás vrások?

Indulona Olivová telové mlieko

Zdroj: Shutterstock®

Krém na ruky Indulona s olivovým olejom pre intenzívnu hydratáciu

Krém na ruky vonia celkom zaujímavo, no olivy v ňom necítim. Konzistentne je z týchto troch produktov najredší, príjemne sa rozotiera, ľahko sa vsiakne do pokožky a zanechá ju vláčnu. V zimnom období mám dosť suché ruky a musím podotknúť, že hydratácia pri tomto kréme je diskutabilná. Na bežné použitie je postačujúca, ak hľadáte hĺbkovú hydratáciu a výživu, odporúčam Indulona Profi krémy na ruky v modrom a červenom prevedení, ktoré dokážu zázraky so suchými rukami. Tieto krémy používam po upratovaní, pretože mi gumenné rukavice škodia a moja pokožka rúk je vždy veľmi suchá. 

 

Zaujme ťa: Nestačí ti ani len balzam na suché pery? Vyskúšaj naše tipy!

Indulona Olivová krém na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Indulona olivová je rad produktov, ktorý vás môže zaujať. Ak máte rady vôňu olív a kozmetiku s výťažkami z olivového oleja, určite si produkty zamilujete. Nie všetky produkty vám môžu sadnúť, avšak máte na výber. Pokiaľ potrebujete väčšiu hydratáciu a zjemnenie pokožky zvoľte skôr telové krémy. Ak vám stačí dodať pokožke len jemnú dávku hydratácie, telové mlieko je tu pre vás.  Krém na ruky pekne zjemní pokožku rúk a dodá vám pocit hydratácie. Indulona ponúka široké spektrum produktov, určite si prídete na svoje. 

 

Pozri aj: Využi jelení loj úplne inak: O tomto si určite nevedela!

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

9 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

05.12.2017 16:42

Indulona u nás nikdy nechýbala, pamätám si ešte tú modrobielu kovovú tubu...teraz dostala krásny šat, naozaj vkusné pekne riešené obaly. Vyskúšala som snáď všetky druhy, ale olivovú ešte nie...je to značka kvality, na ktorú nedám dopustiť..

Vaše meno:

Denisa Janková

Denisa Janková

11.12.2017 08:50

Indulonu používam už dlhé roky, síce nie olivovú ale nechtíkovú. Má príjemnú vôňu a konzistenciu.

Vaše meno:

Katarína

Katarína

11.12.2017 09:11

Na indulónu sa dá vždy spoľahnúť. Cenovo dostupná a má lepšie účinky než niektoré predražené krémy.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 10:36

Indulona v novom šate, popracovala na sebe

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

12.12.2017 22:45

Indulona ani u mňa nikdy nechýba v kabelke. Krém na ruky je perfektný.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.12.2017 14:24

Používam je fakt dobrá a za super cenu

Vaše meno:

Ingrid Štefanová st.

Ingrid Štefanová st.

25.12.2017 12:55

osvedcena znacka v inovativnej podobe

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

29.03.2018 23:37

Doteraz som vzdy pouzivala iba nechtikovu Indulonu na ruky. Recenzia na telove mlieko ma zaujala, krem by bol pre mna asi prilis mastny.

Vaše meno:

Marta Mihoková

Marta Mihoková

09.01.2019 11:08

Mám ju doma je dobrá

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE