TEST: Kozmetika na opaľovanie od WoodenSpoon

Posledných pár rokov jar akoby ani nebola a my zrazu vhupneme zo zimy do leta. Najmä detská pokožka je v prvých rokoch života mimoriadne citlivá, a preto jej musíme počas leta venovať maximálnu možnú starostlivosť. Kladiete si už nejaký čas otázku, ako vybrať tú správnu kozmetiku na opaľovanie pre našich najmenších?

Dôležitú úlohu pri výbere zohráva bezpečné a prírodné zloženie bez nano-častíc, ktoré sa do pokožky môžu ľahko vstrebať. Dbajte na výber produktov s minerálnymi filtrami (s obsahom oxidu zinočnatého či titaničitého), ktoré spoľahlivo chránia detskú pokožku pred slnečným žiarením a neškodia morskému ekosystému. Myslite však aj na vodoodolnosť produktu a výšku ochranného faktoru (pri deťoch oceníte nielen SPF 30, ale aj SPF 50).

Ak ste stále takú kozmetiku nenašli, už hľadať nemusíte. Ušetrili sme vám čas a našli sme ju za vás. Počuli ste už o značke WoodenSpoon? Pri výbere produktov tejto bulharskej značky bio-kozmetiky si môžete byť istý, že pokožka vášho dieťaťa je uchránená od zbytočných silikónov, farbív, konzervantov a iných dráždivých zložiek. My sme mali možnosť otestovať ich Opaľovacie telové mlieka Baby&Family s SPF 30 a 50, Detský organický olej po opaľovaní Baby&Family a lahôdku pre dospelých, Olej pre intenzívne opálenie. Ako obstáli produkty v našom testovaní?

Neprehliadni: Pleťová voda s výťažkom z ruží: Čím vyniká nad inými?

detský ochranný krém WoodenSpoon

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Opaľovacie telové mlieka Baby&Family s SPF 30 a 50 od značky WoodenSpoon

Ako mamička sa pre moju malú dcéru Dorotku snažím hľadať citlivú a vhodnú kozmetiku, ktorá jej pokožku zbytočne nepodráždi. Má ju po mne i tak dosť háklivú. Opaľovacie prípravky značky WoodenSpoon moje kritéria spĺňajú. O tom, že je značka výnimočná svedčí aj fakt, že získala v Maďarsku ocenenie za najzelenšie a najbezpečnejšie výrobky. Jej produkty sa predávajú po celom svete – v Ázii, Európe, Kanade a USA. O jej kvalitách sa dokonca dozvedeli aj na britskom kráľovskom dvore. Značka sa tak stala so svojimi produktmi súčasťou významnej publikácie Baby Sussex. Knižka bola vydaná pri príležitosti prvých narodenín syna Archieho, ktorého rodičmi sú princ Harry a jeho manželka Meghan.

Opaľovacie produkty sú vyrobené na prírodnej báze s obsahom rastlinného masla, ktoré je bohaté na vitamíny, antioxidanty a polyfenoly. Pri detských produktoch si vždy pozerám aj zloženie. Opaľovacie telové mlieka (SPF 30 i 50) majú hypoalergénne zloženie a obsahujú rastlinné oleje ako slnečnicový, kokosový, ale aj kakaové a bambucké maslo či včelí vosk. Biely krém má vďaka obsiahnutým zložkám mastnejšiu textúru, a preto ho naozaj netreba aplikovať na pokožku vo veľkom množstve. Krém je vodoodolný, ľahko sa roztiera, je neparfumovaný a nezanecháva na pokožke bielu stopu vďaka obsiahnutej formule INVISIBLE Zinc. Keďže ide o krém s takzvaným minerálnym (alebo fyzickým) filtrom, chráni pokožku pred slnečnými lúčmi a obsiahnutý oxid zinočnatý je bezpečný nielen pre nás, ale aj pre morský ekosystém. Už teraz viem, že správnu ochranu pred slnečnými lúčmi máme na letnú sezónu zabezpečenú. Opaľovacie krémy s pumpičkou zakúpite v praktickom 50 ml alebo väčšom 100 ml balení.

Odporúčame: TOP produkty proti vypadávaniu vlasov: Účinné prípravky, ktoré fungujú

detský krém na opaľovanie WoodenSpoon

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Detský organický olej po opaľovaní Baby&Family WoodenSpoon

Po intenzívnom pobyte na slnku je potrebné citlivú detskú pokožku ošetriť vhodným prípravkom. Aj na ten značka WoodenSpoon myslela. Detský organický olej po opaľovaní je balený do rovnakého obalu s pumpičkou ako opaľovacie krémy. Na rozdiel od opaľovacích krémov má olejovú bezfarebnú konzistenciu a najvýraznejšie z obsiahnutých olejov vonia z produktu práve kokosový. Vôňa je však príjemná a nevtieravá. Opäť, ako pri opaľovacích olejoch, ani v tomto prípade netreba použiť veľké množstvo. V letnej sezóne je vhodné detskú pokožku najprv osprchovať a následne olej jemne votrieť do pokožky, kým sa nevstrebe. Je vhodné podotknúť, že olej nemá ochranu pred slnečným žiarením, preto po nanesení na pokožku už dieťa nevystavujte priamemu slnku.

Pozri aj: TEST: Ružová voda a celulózová maska na tvár Bio Alteya

olej pre intenzívne opálenie

Zdroj: Shutterstock®

Olej pre intenzívne opálenie WoodenSpoon

Prírodná a bezpečná slnečná ,,chuťovka“ pre dospelých. Aj keď tých intenzívnych slnečných lúčov ešte toľko nebolo a na ozajstný ,,záťažový“ test produkt ešte len v lete čaká, olej som už zopárkrát vyskúšala. Aké vlastnosti môžeme od produktu očakávať? Bio-intenzívny olej urýchľuje tmavnutie pokožky vďaka účinnému prípravku s kakaom, kokosom a prírodnými semienkami. Olej je obohatený o uhorku a čiernu rascu, ktorá chráni pokožku pred starnutím a dehydratáciou. Používaním oleja docielime predĺženie opálenia a zabránime odlupovaniu pokožky.

Rovnako ako pri detskom oleji po opaľovaní, ani tento produkt nemá ochranu pred UV žiarením, preto je vhodné myslieť na vhodný ochranný faktor. Olej má mierne žltkasté zafarbenie a je neparfumovaný. V zložení nájdete rôzne oleje ako kokosový, makadamiový, čajovníkový, malinový a mnohé iné. Aplikácia oleja pumpičkou je príjemná a na pokožku sa dobre roztiera. Viditeľné výsledky hneď po prvom použití som nezaznamenala, pretože moja citlivá pokožka sa ťažko opaľuje a hnedý tón naberá zvyčajne až koncom leta. Čo ale musím pochváliť je kvalitná hydratácia pokožky, ktorá je po nanesení oleja na dotyk jemná a vyživená. Verím však, že aj vďaka tomuto oleju sa počas leta dočkám krásnej čokoládovej pokožky.

Či už hľadáte kvalitné a bezpečné opaľovacie produkty pre deti a dospelých alebo starostlivosť po pobyte na slnku, na značku WoodenSpoon sa môžete spoľahnúť. Produkty ako aj ďalšie informácie nájdete na www.bioruza.sk.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.06.2021 06:08

Zaujímavá značka, ešte som sa s ňou nestretla...

Vaše meno:

Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

09.06.2021 20:52

O tejto kozmetike som ešte nepočula

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.07.2023 13:48

pri opaľovaní je základ kozmetika na opaľovanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE