TEST: Uriage Bariésun – Opaľovacia kozmetika pre celú rodinu

Osvetu o tom, že ochrana pleti pred slnkom je nesmierne dôležitá, robíme už celé a každé leto. Ak sa pred slnečnými lúčmi dostatočne nechránime, „koledujeme” si o prejavy predčasného starnutia a v horších prípadoch aj o vážne ochorenie. Chrániť pokožku pred UVA a UVB žiarením by sme si tak mali po celý rok a na dovolenke pri mori niekoľkonásobne. My sme tento rok na dovolenke v slnečnom Chorvátsku testu podrobili opaľovaciu kozmetiku Uriage Bariésun zo siete lekární Dr.Max. Ako obstála v teste?

Test v ťažkých podmienkach

Hneď ako sme sa s manželom rozhodli na poslednú chvíľu predsalen vycestovať na jeden z menej známych ostrovov v Chorvátsku, v redakcii sme sa potešili – opaľovaciu kozmetiku Uriage Bariésun som si tak mohla zobrať so sebou a podrobiť ju naozaj poriadnemu testu. A že nás tam slniečko nešetrilo. Tridsiatky zúrili každý deň a keďže som ako redaktorka beauty portálu o potrebe používania kvalitného SPF poučená naozaj dostatočne, chodíme ja, môj manžel a naša dcéra k moru doslova okúpaní v SPF-ku.

Tu prichádza na scénu Sprej na opaľovanie SPF30 a Minerálny opaľovací krém SPF50+ z kolekcie Bariésun značky Uriage. Oba produkty sa ukázali po týždni intenzívneho používania ako veľmi kvalitné. Sprej s SPF30 som používala na telo a minerálny krém mi poslúžil ako ochrana pleti, keďže na tvár si dávam vždy SPF50+. Keďže minerálne filtre s vysokou ochranou sú vhodné aj pre detičky, tento krém na opaľovanie testovala aj dcérka. Výsledok však za ňu budem ešte musieť zhodnotiť ja.

Zaujme ťa: Čo vylieči pery spálené od slnka? Daj na rady dermatológov!

značka Uriage Bariésun

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Kvalitné SPF z lekárne

Aj keď som sa nikdy v minulosti so značkou Uriage nestretla a objavila som ju až vďaka tomuto testu, zostala som milo prekvapená. Sprej, ktorý je označený aj ako ľahký fluid, sa veľmi ľahko aplikuje a rozotiera a o niekoľko chvíľ jednoducho splynie s pokožkou. Má príjemnú nevtieravú vôňu, čo naozaj oceňujem a páči sa mi, že nezanecháva mastný filter. Síce sa už nezvyknem opaľovať na priamom slnku, prechádzky s dieťaťom musíte absolvovať aj pri mori, a preto môžem skonštatovať, že sprej ma ochránil naozaj dobre. Žiadne spálené, začervenané ani svrbejúce miesta na pokožke som za celý týždeň neobjavila.

Ako som už spomínala vyššie, na tvári som nosila opaľovací krém s minerálnym filtrom s SPF50+ a keďže som sa dočítala, že prípravky Uriage Bariésun sú vhodné aj pre detičky, rozhodla som sa tento krém testovať na mojej 1,5 ročnej dcérke. Najprv som však spravila test na kúsku kožičky, aby som vedela, že jej zloženie nijako neublíži. Minerálne opaľováky sa spravidla ťažko rozotierajú, čo som si na vlastnej koži vyskúšala minulý rok, kedy som mala jeden taký pre moju malú. Ak ich konzistenciu porovnám, tento od Uriage sa rozotiera minimálne dvakrát jednoduchšie. Na ochrane to však neuberá. Minerálny krém na opaľovanie SPF50+ ochránil moju tvár pred spálením a tiež pehami, ktoré mi na slnku zvyknú vyskočiť takmer ihneď. Pokožka mojej dcérky zostala tiež nepoškodená, takže tento krém u nás obstál na výbornú. Jediné, čo by som mu možno vytkla je to, že je bez parfumácie. Za normálnych okolností mi táto vlastnosť nevadí, no v tomto prípade dáva krém mojej pokožke naozaj zvláštnu vôňu, nejde však o nič vážne.

Odporúčame: Slnečná starostlivosť o pleť: Prečo nepodceňovať slnečné lúče?

fuid Uriage s SPF30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Odporúčam Uriage Bariésun aj vám?

Prípravky na opaľovanie značky Uriage Bariésun nájdete v lekárňach Dr.Max čo napovedá, že pôjde o naozaj kvalitnú kozmetiku. Prípravky, ktoré som otestovala na dovolenke boli naozaj spoľahlivé a nemám k nim žiadne výhrady. Viac som si však obľúbila fluid v spreji, ktorý sa naozaj dokonale rozotiera a pekne vonia, čím sa zaraďuje medzi TOP opaľovacie prípravky s SPF30, s ktorými mám osobnú skúsenosť. Minerálne SPF-ko, ktoré som využívala len na tvár a na dcérinu pokožku, nás však ochránilo rovnako dobre. Videla som, že v Dr.Max mávajú na tieto opaľovacie prípravky rôzne akcie, tak ak hľadáte dobré prípravky na opaľovanie, neváhajte. P. S. Nezabúdajte, že SPF by sme mali nosiť celoročne!

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.08.2020 06:40

Vďaka za test, túto značku som ešte neskúšala.

Vaše meno:

Natália Hrušková

Natália Hrušková

27.08.2020 07:48

Určite ešte vyskúšam

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.08.2020 09:04

nepoznám túto značku, ale tento rok sa nikam nechystáme, tak vyskúšam na budúci rok

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

02.09.2020 09:07

opaľováky od Uriage som tento rok mala po prvý krát, pred tým som používala výhradne Biodermu. som spokojná s oboma značkami.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE