Arália mandžuska v starostlivosti o pleť: Akému typu pleti prospieva?

Keď sa jedna o starostlivosť o pleť, tak siahame po akýchkoľvek produktoch s obsahom rôznych zložiek, ktoré by mali pleti prospievať. V súčasnosti sú to predovšetkým prírodné zložky, ktoré sú čoraz viac využívané a výrobcovia sa veľmi radi pochvália tým, že sú v ich produktoch obsiahnuté. Už to nie je len kyselina hyalurónová, ceramidy, kyselina glykolová či salicylová, kolagén,...., teda zložky, ktoré boli do pleťových a telových produktov pridávané najčastejšie. Dnes môžeme hovoriť o prírodných výťažkoch z rôznych byliniek, ktoré tvoria základ produktu.

A tak sa dostávame aj k pomerne neznámej zložke, akou je arália mandžuska, ktorá je akousi náhradou za ženšen. Kedysi bola obľúbeným doplnkom športovcov a aktívnych ľudí, pretože sa využívala na zvýšenie fyzickej sily, regeneráciu a zvýšenie pohybovej aktivity. No ako prospieva našej pleti? Kde ju hľadať a akému typu pleti prináša blahodarné účinky?

Pozri aj: TEST: Hydratačné tonikum a čistiaci hyaluronový olej Natura Siberica

starostlivosť o suchú pleť

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Pre koho sú vhodné prípravky s aráliou?

Arália patrí medzi neobjavené, respektíve málo objavené prírodné zložky, ktorým sa oplatí dať šancu. Výťažky z nej prospievajú nášmu zdraviu – podporuje trávenie, prispieva k normalizácii hladiny cholesterolu v krvi a zvyšuje energiu. Ale ako vplýva na pleť?

Pleťová starostlivosť s obsahom arálie je vhodná predovšetkým pre suchú pleť, ktorá potrebuje extra dávku hydratácie. Okrem výživných a hydratačných účinkov sa arália môže pochváliť aj regeneračnými, omladzujúcimi a liftingovými účinkami.

denný a nočný krém

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kde ju hľadať?

Samozrejme musíme uznať, že ide o netradičnú zložku, ktorú však môžete nájsť v pleťovej starostlivosti od značky Natura Siberica. Konkrétne v dennom a nočnom pleťovom kréme pre suchú pleť.

Denný výživný hydratačný krém z arálie mandžuskej na suchú pleť okrem výťažkov z tejto rastliny obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, vitamín E, rastlinné ceramidy a polypeptid Matrixyl®, ktorý má silné liftingové účinky. Tento denný krém obsahuje tiež ochranný faktor SPF 20, ktorý chráni pleť pred UV žiarením.

Nočný výživný a regeneračný pleťový krém z arálie mandžuskej na suchú pleť obsahuje rastlinný prokolagén, komplex lipozómov a rovnako polypeptid Matrixyl®. Stačí aplikovať na pleť a užívať si pocit hydratovanej pokožky i ďalších účinkov, ktoré pleti prinášajú.

Denný aj nočný pleťový krém z arálie mandžuskej nájdete v predaji na naturasiberica.sk.

1 komentár
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.08.2020 05:24

Arália mandžuska je i pre mňa neznáma zložka, vďaka za článok!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE