TEST: Yoghurt of Bulgaria probiotický tonizujúci sprchový gél

Kozmetika Yoghurt of Bulgaria je probiotická kozmetika. Vyvinuli ju  na dosiahnutie luxusných blahodarných účinkov najmä na citlivú pleť, pretože obsahuje vysokú koncentráciu probiotických (jogurtových) kultúr baktérie „Lactobacillus Bulgaricus“. Naviac obsahuje aj prírodný bulharský ružový olej, iné prírodné oleje a  vitamíny. 

 

Kombinuje tak dva unikátne prírodné elixíry –bulharský jogurt a bulharský ružový olej. Otestovali sme pre vás probiotický tonizujúci sprchový gél.

 

Oficiálny popis

Probiotický tonizujúci sprchový gél má vyvážený pomer jemne čistiacich, prírodných látok (na báze mandľového oleja), obohatených o hydrolyzované jogurtové proteíny (AC YoghurtHydrolysate) a prírodný bulharský ružový olej, ktoré chránia hydrolipidovú ochrannú vrstvu pokožky a súčasne napomáhajú upokojiť podráždenú alebo zapálenú pokožku. Čas strávený pod sprchou sa stane naozaj osviežujúcim zážitkom. Výrobok je klinicky testovaný. Probiotický sprchový gél je výborný a vhodný pre každú pokožku, zvlášť pre suchú a citlivú, je antialergický.

 

Odporúčame: Zdravá pochúťka: Čo obsahuje ryba a ako často ju jesť?

probiotický tonizujúci sprchový gél

Zdroj: Shutterstock®

Musím povedať, že už na prvý pohľad ma produkt zaujal. Balenie sprchového gélu je netradičné. Nestáva sa často, aby bol sprchový gél ešte zabalený v krabičke. To mne osobne signalizuje kvalitu. Značka Yogurt of Bulgaria si dala záležať na prvom dojme z produktu.

 

Po otvorení nájdete klasickú plastovú fľaštičku s objemom 230 ml. Výrobca stavil na svetlé farby (bielu a svetlomodrú) a doplnil to lupeňmi ruží. Jednoducho pekné, nevtieravé a milé.

Yoghurt of Bulgaria sprchový gél

Zdroj: Shutterstock®

Parfumácia je veľmi jemná a svieža. Práve takéto vône "čistoty" ja veľmi obľubujem a uprednostňujem ich pred rôznymi prehnane sladkými parfumáciami. Konzistencia je gélová, no možno by mohli vytvoriť variantu sprchového krému. Vtedy by som tento produkt zaradila už úplne medzi TOP. 

 

Pozri si: Skroť rýchlo sa mastiace vlasy vďaka týmto prírodným prostriedkom!

Yoghurt of Bulgaria gél na sprchovanie

Zdroj: Shutterstock®

Sprchový gél obsahuje mandľový olej, jogurtové proteíny (AC YoghurtHydrolysate) a prírodný bulharský ružový olej. Tieto látky chránia hydrolipidovú ochrannú vrstvu pokožky a pomáhajú upokojiť podráždenú, alebo zapálenú pokožku. To s podráždenou pokožkou je naozaj pravda a môžem potvrdiť na vlasnej skúsenosti..

 

Raz mi po holení nôh ostala pokožka červená a podráždená. Povedala som si, že je to aspoň dobrá situácia otestovať tento sprchový gél. Pálenie prestalo, ale mierne začervenanie ešte ostalo. No pocit upokojenia stál za to.

 

Odporúčame: Hyperkeratóza kože: Čo robiť, aby boli moje päty zdravé a jemné?

sprchový gél Yoghurt of Bulgaria

Zdroj: Shutterstock®

Sprchový gél vrelo odporúčam. Ak máte problémy s pokožkou a neznesie vám len tak nejaký sprchový gél, tak tento by ste mali vyskúšať. Je bez parabénov, syntetických farieb, bez alkoholu, bez ropných látok a je veľmi tolerantný ku každému typu pokožky - hlavne k citlivej.

 

Prezrela som si aj zloženie. Na druhom mieste je Sodium Laureth Sulfate - mínus pre tých, ktorí sa tejto látke vyhýbajú. V cenovo dostupných produktoch je však veľmi využívaná. Účel tejto látky je čistiť a vytvoriť bohatú penu. Sú o nej fámy, že je to karcinogénna látka a spôsobuje rakovinu, avšak látka bola preskúmaná mnohými organizáciami a neexistuje dôkaz o jej schopnosti vyvolať rakovinu. Ak je používaná v malej miere, tak neškodí.

 

Ak sa však pozriete lepšie, hneď na treťom mieste je mandľové mlieko. Toto mlieko je skvelé pre citlivú pokožku. Sprchový gél je antialergický a ak trpíte veľmi suchou a citlivou pokožkou, určite sa po ňom pozrite. Ja som si ho pridala k svojim obľubených "sprcháčom".

 

Produkt si môžete zakúpiť na stránke www.bioruza.sk.

 

Odporúčame: Neznámy vitamín K: Poznáte jeho liečivé účinky?

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

6 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.09.2017 08:06

vyzerá celom dobre a je vhodné na moju suchú pokožku

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

03.09.2017 12:56

jogurt a ružový olej sú dobré ingrediencie a spojené do sprchového gélu je vynikajúci nápad,rada by som ho vyskúšala...

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

03.09.2017 14:59

Probiotický gel-to je pre mňa novinka.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

03.09.2017 20:52

tak tento urcite chcem mat doma.... pre mna uplne neznama znacka... podla zlozenia je to urcite vynikajuci .. gelovu konzistenciu mam najradsej.. pre mna TOP

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

04.09.2017 14:01

Veľmi zaujímavý produkt s nezvyčajným zložením...pokúsim sa ho zohnať..

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

04.09.2017 17:25

rada by som vyskúšala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE