TEST: Dermacol - farebný púder na vlasy

Dnes tu mám pre vás recenziu na vlasový púder od značky Dermacol. Trošku som sa zľakla, keď sa mi tento produkt dostal do rúk. Mám síce rada zelenú optimistickú farbu, ale na vlasoch?! 

 

Akonáhle však prvotný šok pominul, hneď som našla tomuto produktu využitie. Priateľ hráva futbal a ich tímová farba je zelená - áno hráva za maďarskú dedinu. :-) Takže ja, ako správna priateľka a fanúšička, som sa rozhodla, že ňou oživím svoj účes počas zápasov. :-)

dermacol farebny puder na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Dermacol - farebný púder na vlasy 6 - GREEN

 

Farbeniu vlasov sa teraz medze nekladú. Zlaďte si vlasy s outfitom pre akúkoľvek príležitosť. Pre lepšiu trvanlivosť farieb naneste púder na mokré vlasy, farbu vo vlasoch zafixujte použitím fénu či žehličky na vlasy.

dermacol farebny puder na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Farebný púder na vlasy sa ukrýva v malom praktickom puzdierku zelenej farby - každý zo šiestich dostupných odtieňov je vo farbe púdru, ktorý v sebe ukrýva. Popisy na obale puzdierka sú v bielom prevedení, zadná informačná časť je čiernej farby. Ako už názov naznačuje, konzistentne je produkt tuhý, a to vo forme kompaktného púdru. Použitie je naozaj jednoduché. Stačí za pomoci prstov podržať vlásky na púdri a ťahavým pohybom posunúť pomedzi prsty a púder celý prameň vlasov. Pre väčšiu intenzitu sa odporúča púder nanášať na mokré vlasy a zafixovať farbu za pomoci žehličky či fénu na vlasy. 

dermacol farebny puder na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Púder sa veľmi ľahko uvoľňuje a prenáša na vlasy. To však ale znamená, že na môj vkus aj dosť práši a zelené bolo všetko naokolo, najviac však moje ruky a priestor pod nechtami. :) Púder som nenanášala na moje vlasy, pretože som sa nechcela celá zaprášiť, ale použila som zopár pramienkov živých vlasov, ktorými si zvyknem dodať objem.

 

Zelené pramienky tak krásne vynikli aj pri rôznych spôsoboch zapletených vlasov. Tým, že púder dosť práši, sa aj rýchlo míňa. Pre krajší efekt som nanášala farbu na pramene aj zo dva - tri razy a prežehlila som ich žehličkou na vlasy. Pri prečesávaní som si však všimla, že sa púder uvoľňuje ľahko aj z upravených vlasov a na kefe mi zostali zelené pozostatky, ktoré sa však ľahko zmyli. Púder na vlasy je rovnako ľahko zmývateľný, ja som si však svoje zelené pramene nechávala zafarbené aj dlhšie, aby som mohla pravidelne fandiť s novým zeleným melírom. :-)

dermacol farebny puder na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Celkovo produkt hodnotím skôr kladne. Páči sa mi nápad priniesť na trh niečo, za pomoci čoho môžeme vyjsť zo svojej ,,ulity" a dodať účesu crazy nádych. Zelený odtieň ma najskôr nenadchol, ale keď som našla jeho využitie, bola som nadšená.

 

Pri opakovanom nanesení na pramienky vlasov bol zelený púder krásne viditeľný. Pri blond vlasoch však púdre vyniknú asi najviac. Zaujímalo by ma, ako púder vynikne pri tmavých až čiernych vlasoch. Trošku ma mrzí prášivosť produktu, pretože sa vďaka tomu aj rýchlo míňa. Našťastie je farebný púder dobre zmývateľný, takže za pomoci vlhčených obrúskov máte raz - dva upratané. :-)

3 komentárov
Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

24.12.2015 23:48

Musím sa priznať, že nič pre mňa... Možno pre mladšie a odvážnejšie ročníky... :).

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

30.12.2015 15:47

skôr pre mladé slečny :)

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

01.01.2016 21:32

Zaujímavé, škoda že nie je viac farieb a odtieňov. Určite by som vyskúšala.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE