TEST: VICHY DERCOS - šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy

Každá štvrtá žena a polovica všetkých mužov trpia lupinami. Nech už máte suché alebo mastné lupiny, nepríjemné svrbenie Vám môže urobiť zo života peklo. 

 

Suché lupiny sa vyznačujú popraškom malých bielych šupiniek po celej ploche vlasovej pokožky, a to najmä okolo krku a za ušami. Práve v týchto miestach totiž lupiny najviac vypadávajú alebo sú uvoľňované škrabaním. Svrbenie môže byť nekonečné.  

 

Mastné lupiny sú hrubšie a vytvárajú na vlasovej pokožke vrstvu.

 

Ak trpíte jedným alebo druhým typom lupín nemusíte si kvôli tomu trhať vlasy – je na čase nájsť prípravok, ktorý bude fungovať!

 

Ja sama týmto problémom dlhodobo netrpím, preto by bolo moje testovanie zbytočné avšak môj kamarát Patrik áno tak testovanie som prenechala jemu. Patrik testoval šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy.

VICHY DERCOS - šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Hoci kozmetická značka Vichy sa radí k tým drahším, určite sa ju oplatí vyskúšať - hlavne v takýchto prípadoch, keď vám problém či už s pleťou alebo ako v tomto prípade s vlasmi spôsobuje isté spoločenské obmedzenie i už v osobnej alebo pracovnej sfére. 

 

Prečo by ste mali vyskúšať práve šampón DERCOS - aké obsahuje účinné látky v boji s lupinami?

  • Selénium DS (disulfid seléni) - prírodná aktívna látka dermatológmi klinicky uznávaná pre svoju účinnosť, bojuje proti lupinám a odstraňuje aj tie pretrvávajúce
  • CohesylTM funguje ako lepidlo spevňujúce bunky vlasovej pokožky a predchádza tak vzniku lupín.

 

Odporúčame prečítať tiež test na IDÉALIA LIFE SERUM

VICHY DERCOS - šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Patrik s lupinami bojuje už viac rokov, jeho problém je v tom, že akonáhle prestane používať účinnú starostlivosť proti nim, tak sa mu problém s lupinami postupne navracia. Už roky používa lekárenskú kozmetiku (medzi ktorú patrí aj kozmetická značka Vichy). S touto značkou ešte skúsenosť nemal, avšak používa inú, ktorá tiež spadá pod francúzskeho výrobcu a teda používa "konkurenčnú" značku.

 

Testovanie spočívalo v jednej veci a to tej, že či sa mu lupiny vrátia, keď prejde na tento šampón alebo nie. Po cca mesačnom používaní s úsmevom na tvári odpovedal "je to fajn, nebol najmenší problém". 

 

Patrik bol so šampónom teda celkovo spokojný - povedal, že vlasy si umýval každý druhý deň. Z jeho osobnej skúsenosti však dodal, že na to aby ste sa zbavili lupín si musíte počkať. Jemu vraj trvalo vyše dvoch mesiacov používania produktov, kým si začal všímať, že tento problém mu mizne. Dodal tiež, že jeho problém je stáli a preto či chce či nie s prestávkami šampóny proti lupinám s aktívnymi zložkami používať musí.

šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

O šampóne v bodoch:

  • Má vôňu mäty, ktorá dodá pocit sviežosti pri každom použití šampónu.
  • Jeho zloženie je s nižším obsahom silikónov pre mastné, jemnejšie vlasy.
  • Šampón neobsahuje parabény. 
  • Pôsobí na pretrvávajúce lupiny už od 1. aplikácie. 
  • Antirecidívny účinok trvá niekoľko týždňov.
  • Zmierňuje svrbenie už od 1. aplikácie.
VICHY DERCOS - šampón proti lupinám na normálne až mastné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Trápia Vás alebo niekoho vo vašej domácnosti vlasové problémy s lupinami?

2 komentárov
barbara slezáková

barbara slezáková

26.06.2015 17:27

Mám s tým problém tiež ale jediný šampón ktorý mi pomáha je Head&Shouldres proti lupinám ;)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 10:56

od vichy mám len jediný výrobok micelárny olej ale tento šampon tiež je podľa mňa kvalitný ale nakoľko nemám problémy tohto typu tak ho nemám vyskúšaný

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE