Neutopte sa v ponuke, alebo rozhodnite sa správne kde strávite leto

Najlepšou voľbou je stávka na overenú kvalitu, tradíciu a jedinečnosť prostredia. Ak máte deti, určite vás nesklamú Vysoké a Nízke Tatry, wellness zariadenia, či Bojnice s čarokrásnym zámkom a najväčšou ZOO na Slovensku. Ak uprednostňujete oddych, pohodu, relax, tak oceníte kúpeľný pobyt. O vašu priazeň sa uchádzajú slovenské Bardejovské kúpele, Kúpele Rajecké Teplice, moravské Luhačovice, ale aj svetoznáme Karlove Vary. Predstavíme vám niekoľko zariadení, ktoré vás svojim prostredím a službami nesklamú.

 

Zoberte deti do Vysokých Tatier na Štrbské Pleso do rodinného Hotela Solisko, či do niektorého z hotelov siete Sorea (všetky väčšie majú svoje wellness). Alebo navštívte wellness zariadenia v hoteli Chopok v Jasnej v Nízkych Tatrách, wellness v Bardejovských kúpeľoch, či v moravských Kúpeľoch Luhačovice, alebo v zariadeniach kúpeľnej spoločnosti Bohemialázně, a. s., v Karlových Varoch. Ak sa chcete cítiť ako na zámku, tak zvoľte kongresový hotel The Grand Vígľaš s poskytovaním wellness služieb priamo na ozajstnom zámku. Pri poznávaní krás stovežatej matičky Prahy vás poteší pohodlie a luxus hotelovej siete SivekHotels.

kupele

Zdroj: Shutterstock®

Jedným z najkrajších miest vo Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, ktoré je bezkonkurenčne najobľúbenejším miestom na prechádzky vo Vysokých Tatrách. Okolo plesa vedie 2,2 km dlhý udržiavaný chodník, ktorý vyhovuje aj vozičkárom, starým ľuďom, malým deťom i matkám s kočíkmi. Celá trasa vedie po rovine a poskytuje nádherné výhľady. Popri jazere je vybudovaná aj kyslíková dráha so šiestimi stanovišťami z dreveno-kovových konštrukcií športového náčinia. Ich použitie je zdarma. Štrbské Pleso je aj základňou pre nenáročné i náročné túry. Nielen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíka a vône ihličnanov.

 

Pre rodiny s deťmi ponúka atraktívne ubytovanie rodinný Hotel Solisko, situovaný priamo na brehu Štrbského plesa. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness a fitness zóna. Reštaurácia hotela s názvom ,,Al lago“ ponúka špeciality vynikajúcej mediteránskej kuchyne, doplnenej o tradičné slovenské jedlá, ktorá uspokojí každého. Vyberú si aj deti, majú tu na výber aj taliansku pizzu, špagety, rôzne cestoviny a v sezóne aj domáce hamburgery.

sorea

Zdroj: Shutterstock®

Podobne ako Vysoké Tatry, sú obľúbené aj Nízke Tatry, hlavne stredisko Jasná. Práve tu leží Wellness Hotel Chopok **** Jasná, ktorý je vyhľadávaným wellness hotelom. Lákadlom hotela sú  2 saunové svety (saunový svet Plesnivec pre rodiny s deťmi a saunový svet Praslička pre osoby nad 16 rokov), alebo 2 detské svety a veľké detské ihrisko. Pre ubytovaných hostí je k dispozícii aj vstup do 2 plaveckých bazénov, detského bazéna, do 2 saunových svetov (10 sáun, 2 vnútorné vírivky, ochladzovací vnútorný bazén, vonkajšia vírivka, vonkajší ochladzovací bazén, Kneippov kúpeľ), vstup do profesionálneho fitnescentra, detský kútik Chopíkov detský svet a LEGO detský kútik, animácie.

 

Symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku je novozrekonštruovaný Vígľašský zámok, z ktorého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb. Pripravil pre svojich hostí atraktívne letné zážitkové pobyty, akcie a zľavy. Aktuálne pobytové balíčky sú 3 noci za 2, 5 nocí za cenu 3 a 7 nocí za 4. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, voľný vstup do Wellness - Queen Barbara Spa, WiFi na izbách, parkovanie pri hoteli a prehliadka zámku.

nizke-tatry

Zdroj: Shutterstock®

Dobrú kuchyňu so švédskymi stolmi, pekné výhľady na kúpeľné domy, posedenie v rozľahlom parku, či prechádzky po okolitých horách ponúkajú aj Bardejovské kúpele. O leto je vždy najväčší záujem medzi kúpeľnými hosťami. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Kúpele však už nie sú len pre dlhodobo chorých, alebo na prevenciu. Každý si tu môže užívať komplex Wellness Spa v hoteli Ozón, s bazénom, saunovým svetom fitness, masážami a soláriom.

bardejovske-kupele

Zdroj: Shutterstock®

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Rajecko-teplická termálna liečivá voda má certifikované liečebné účinky, známe už od 14. storočia. Vnútorný a vonkajší vodný svet môžu využívať klienti kúpeľov ubytovaní v hoteli APHRODITE, ale aj v novootvorenom luxusnom štvorhviezdičkovom kúpeľnom hoteli APHRODITE PALACE. Ten je situovaný v centre kúpeľného mestečka, premostením spojený priamo s kúpeľným domom v antickom štýle APHRODITE, v ktorom hostia absolvujú všetky procedúry. S kúpeľným domom APHRODITE hotel spája presklené premostenie, vďaka ktorému prejdú hostia „suchou nohou“ priamo k vodnému a saunovému svetu, či špičkovo vybavenému centru krásy BeautyAphrodite.

kupele

Zdroj: Shutterstock®

Pre Slovákov sú atraktívne nielen domáce kúpele, ale radi navštevujú aj moravské Kúpele Luhačovice. Ročná návštevnosť hostí zo Slovenska sa vyšplhala na cca 2000. K najobľúbenejším pobytom sa radia predĺžené wellness víkendy, relaxačné pobyty, týždenné pre seniorov, ale aj klasické liečebné pobyty. Na kúpeľné pobyty je najobľúbenejší štvorhviezdičkový Jurkovičov dom a na wellness rovnako hotel Alexandria. Hotel Alexandria **** ponúka komfortné izby, reprezentačné priestory, atraktívne balíčky, profesionálny servis a špičkovú gastronómiu - všetko pod jednou strechou. Ďalej má wi-fi pripojenie, bazén, saunový svet, fitnes centrum, kúpeľné a wellness procedúry. K dispozícii sú Francúzska reštaurácia a NightClub s kapacitou až 80 osôb. 

 

V Luhačoviciach sa dá príjemne stráviť deň prechádzkami, posedením vo vynovenom kúpeľnom parku, ochutnávaním tunajších svetoznámych minerálnych vôd na čele s Vincentkou a obdivovaním rozprávkovo krásnych stavieb v štýle ľudovej secesie, ktoré tu po sebe zanechal najvýznamnejší slovenský architekt Dušan Jurkovič. Najnovšie sa do Luhačovíc chodí aj za gurmánskymi zážitkami. Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 25 km od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy.

kupele

Zdroj: Shutterstock®

Ak by ste chceli stráviť leto v Prahe, najlepšou základňou bude sieť hotelov SIVEK HOTELS. V ponuke sú pražské hotely Kampa - Stará Zbrojnice****, William ***+, Melantrich*** a Harmony***. Pre návštevníkov má spoločnosť bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami. V ponuke sú napríklad poznávacie balíky Židovská Praha, Praha stovežatá, Praha po stopách rytierov, Prehliadka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-mesto Unesco, Karlštejn a iné.

 

Viac informácií je na: www.hotelsolisko.sk, www.sorea.sk, www.hotelchopok.sk, www.grandviglas.com, www.kupele-bj.sk, www.spa.sk, www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz, www.bohemia-lazne.cz, www.sivekhotels.cz.

kupele

Zdroj: Shutterstock®

kupele

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

20.06.2015 19:54

krásne miesta, dúfam že sa nám cez leto niekam podarí aspoň na pár dní vybehnúť- veď Slovensko je také krásne :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.09.2015 09:16

ponúk je veľmi veľa keby sa dalo všetko navštíviť ale radšej postupne :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 16:26

Určite je dobré raz za čas vymeniť dovolenku pri mori za dovolenku strávenú na Slovensku, cenovo to vyjde možno aj rovnako, ale aspoň tým podporíme domácu ekonomiku :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE