Bulharsko: Navštívte malebné mestečko Sozopol!

Bulharsko je stále atraktívnou dovolenkovou destináciou pre našincov. Spája v sebe viacero výhod – od lacnejších zájazdov, cez blízkosť až po z roka na rok sa zlepšujúce služby. Pripravte sa na príjemné pláže, čisté more, historické zákutia, aquaparky, reštaurácie s cenami porovnateľnými u nás, až po všetko, čo od dovolenky vyžadujete. Do Bulharska preto chodia tak nároční, ako aj menej nároční klienti, pretože každý z nich si tu nájde svoj štýl ubytovania, od luxusných rezortov po apartmány „za babku“.

Pokiaľ nepatríte k tým, ktorých jediným cieľom dovolenky je ležanie na pláži, ale chcete aj čo to vidieť, pričom nemáme tým na mysli len hotel, more a bazény, je skvelou voľbou v Bulharsku mestečko Sozopol.

Spoznajte Sozopol!

Nájdete ho v takzvanej Burgaskej oblasti, na juhovýchode Bulharska. Osídlené bolo údajne už okolo štvrtého až tretieho storočia pred Kristom. V súčasnosti v mestečku žije len niečo cez 5000 obyvateľov. Vďaka svojej bohatej histórii aj faktu, že patrí k najstaršiemu mestu na bulharskom pobreží Čierneho mora, je rok čo rok obľúbenou dovolenkovou destináciou turistov z celého sveta.

Odporúčame prečítať: Cyprus - láska na prvý aj druhý pohľad

Sozopol

Zdroj: Shutterstock®

návšteva Sozopolu

Zdroj: Shutterstock®

výlet do Sozopolu

Zdroj: Shutterstock®

A napriek tomu Sozopol predsa len stále nie je taký preplnený ako Nesebar, zapísaný dokonca v zozname UNESCO. V Sozopole nájdete romantické uličky, architektúru tvorenú najmä krásnymi budovami z 19. storočia, netypické kostoly a množstvo miest, ktoré si budete chcieť minimálne zvečniť cvaknutím fotoaparátu.

Sozopol má skvelú polohu. Leží na úzkom poloostrove otočený k severu, rozdelený je na novú a historickú časť. Ak aj budete bývať v tej novej časti, nebude vám robiť problém byť každý deň v centre pár minútovou pešou prechádzkou.

Odporúčame prečítať: Ako sa vyhnúť nevoľnosti pri cestovaní?

bulharské mesto

Zdroj: Shutterstock®

dovolenka v Sozopole

Zdroj: Shutterstock®

výlety v Bulharsku

Zdroj: Shutterstock®

historický Sozopol

Zdroj: Shutterstock®

Starú časť s novou (zvanou Charmanite podľa veterných mlynov) spája námestie, ktoré je obklopené priľahlým parkom. Priamo pri brehoch mora nájdete taverny s tamojšími špecialitami, jedinečným zážitkom je posedieť si v niektorej z reštaurácií či krčmičiek na útese rovno nad morom. Nechýbajú ani vinárne, kaviarne či bary a diskotéky pre tých, ktorí na nočný život nedajú dopustiť.

V Sozopole môžete ďalej obdivovať aj historické vykopávky v Archeologickom múzeum, okrem pláží sa prechádzať aj po romantických parkoch, posedieť pri fontánach, ležať na plážach a túlať sa po všetkých krásnych miestach, ktoré toto starobylé mestečko ponúka. Komerčnosť tu nahrádza romantika, bohatá kultúra aj umelecká scéna.

Odporúčame prečítať: Ísť a dovolenku autom, autobusom, alebo lietadlom?

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.05.2015 15:02

v Bulharsku som ešte nebola a moc ma to ani neláka ale možno raz sa tam vyberiem...

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

04.05.2015 21:12

neviem nejako ma neláka už tým že nieje stabilné počasie

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

05.05.2015 21:09

už aby bolo leto ;)

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

06.05.2015 15:03

jedna z možností...

Vaše meno:

Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

07.05.2015 10:05

Podľa mňa je Bulharsko naozaj krásna krajina, ktorá má čo ponnúknuť :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 15:27

krásna a blízka dovolenková destinácia

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:18

V Bulharsku som už bola na Slnečnom pobreží, ktoré ma až tak veľmi neoslovilo, ale toto mestečko vyzerá naozaj krásne, takže možno dám ešte Bulharsku druhú šancu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE