Cestovanie sólo časť 2 - Výber destinácie

Ak ste sa rozhodli cestovať sólo, je veľmi dobré zvážiť vhodnú destináciu. To, na čo treba prihliadať pri tejto forme cestovania je, samozrejme, bezpečnosť. Preto sme pre vás vybrali niekoľko destinácií, ktoré sú dostatočne bezpečné pre ženu ako sólo cestovateľku.

 

Ak chcete vedieť, kam sa vybrať na dobrodružstvo, čítajte ďalej. Vydajte sa s nami na cestu!

Nový Zéland

 

Ak ste ženou, ktorá si rada vychutná krásu prírody, určite odporúčame návštevu Nového Zélandu. Nový Zéland sa nachádza juhovýchodne od Austrálie. Táto zázračná krajina je plná nádhernej prírody, kde sa budete cítiť naozaj výnimočne. Preto odporúčame vydať sa na Novom Zélande na turistiku. Určite vás dostane ticho, ktoré tam cestou nájdete. Dokonca ak cestujete sama, máte dostatok času na to, aby ste sa na chvíľu zastavili a vychutnali si krásu krajiny. Okrem toho odporúčame navštíviť aj Hobbiton, kde sa natáčal známy film Hobbit.

 

Nemusíte sa báť, že tam budete sama. Nový Zéland navštevuje mnoho sólo cestovateliek z celého sveta, keďže táto krajina sa naozaj považuje za jednu z bezpečných pre sólo cestovateľky. Nájdete tam pláže, fjordy či ľadovce.

 

Jazyk, ktorý budete potrebovať, je angličtina. Platí sa tam novozélandským dolárom. Nezabudnite si so sebou fotoaparát, aby ste zachytili čaro krajiny. Nevýhodou však môže byť, že letenka vás bude stáť viac, takže finančne bude tento výlet náročnejší. Každopádne nebudete ľutovať utratené peniaze. Investícia sa vám vráti v množstve zážitkov.

 

Odporúčame prečítať si: Cestovanie sólo časť 1. - Pripravte sa na dobrodružstvo!

Nový Zéland - zázračná krajina

Zdroj: Shutterstock®

Island

 

Popularita Islandu v poslednom čase naozaj vzrástla. Okrem toho, že ide o bezpečnú krajinu, je taktiež vhodná na turistiku. Ak sa nebojíte zimy, odporúčame precestovať celý ostrov. Nezabudnite však chvíľu zostať aj v hlavnom meste - Reykjavíku. Dostane vás svojím nezvyčajným čarom. Island môžete navštíviť ako zime, tak aj v lete. Môžete si tak vychutnať geotermálne kúpele, pozorovanie veľrýb či sledovanie polárnej žiary. Práve tú máte možnosť vidieť od septembra do februára.

 

Platí sa tam Islandskou korunou. Uzákonený jazyk je Islandština, no dohovoríte sa tam anglicky. Taktiež tam stretnete mnoho turistov, ale aj sólo cestovateliek, s ktorými si môžete naplánovať aj spoločnú cestu. Nezabudnite sa však vhodne zbaliť. Bez ohľadu na to, v ktorom ročnom období sa tam vyberiete, zbaľte si najmä pevnú obuv, teplé a vodeodolné oblečenie. Zároveň si však nezabudnite plavky, ktoré využijete v spomínaných termálnych kúpeľoch.

 

Odporúčame prečítať si: Andalúzia - jeden z najkrajších kútov Španielska

Island je súčasnosti veľkým trendom

Zdroj: Shutterstock®

Thajsko

 

Presunieme sa na teplejšie miesto. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, Thajsko je taktiež bezpečnou krajinou pre sólo cestovateľky. Obyvatelia Thajska sú už totiž zvyknutí na turistov. Budete však potrebovať špeciálne očkovania, na ktoré sa radšej spýtajte svojho lekára. Určite si však vychutnáte skvelé a rozmanité jedlo a thajskú masáž, ktorá je lacnejšia než u nás. Celkovo je Thajsko, možno okrem letenky, finančne menej náročná krajina. Na severe krajiny sa opäť môžete vybrať na turistiku, kým na juhu môžete dosýtosti surfovať.

 

Úradný jazyk je thajčina. Platí sa tam thajskými bahtami. Pred cestou si však naštudujte niečo o miestnych zvykoch. Mohlo by sa vám to hodiť najmä v prípade, keď nechcete niekoho uraziť. Zbaľte si veci na teplejšie počasie, no keď sa tam vyberiete v období dažďa, zídu sa vám aj nepremokavé bundy.

 

Odporúčame prečítať si: Neobjavený ostrov Zanzibar

Thajsko vás očarí svojou rozmanitosťou

Zdroj: Shutterstock®

Taliansko

 

Krajinou, ktorá vám ponúka pláže a zároveň mnoho histórie, je práve Taliansko. Je blízko, je finančne menej náročnejšie na cestovanie, aj keď môžete viac priplatiť za stravu. Každopádne je bezpečnou krajinou pre sólo cestovateľky. Odporúčame si preto naplánovať cestu pozdĺž celej krajiny a zastaviť sa na známych miestach maximálne na jeden deň. Tak si môžete užiť mnoho krásnych miest dýchajúcich históriou, ale taktiež úžasné pláže.

 

V Taliansku sa platí eurom, takže nebudete mať problémy s rozoznaním cien. Môžete cestovať rôznym spôsobom, či už vlakom, alebo prenajatým autom. Určite si však vychutnajte úžasnú taliansku kuchyňu. 

 

Odporúčame prečítať si: Tip na krátku zimnú dovolenku – Sicília

Taliansko je ľahko dostupnou krajinou

Zdroj: Shutterstock®

Škandinávia - Švédsko, Nórsko a Fínsko

 

Škandinávia je známa svojimi saunami a polárnou žiarou. Okrem toho, že sú to jedny z najbezpečnejších krajín na svete, stretnete tam taktiež mnoho turistov. Letenky sú v poslednej dobe naozaj lacné, avšak v samotných krajinách si priplatíte ako za ubytovanie, tak aj za stravu. Samozrejme si vychutnajte atmosféru hlavných miest, no nezabudnite ani na prírodu. Krásne fjordy v našich zemepisných šírkach nenájdete. Naplánujte si, čo všetko chcete vidieť a koľko vás to bude stáť, aby ste zbytočne neplytvali financiami.

 

Dohovoríte sa angličtinou, aj keď úradné jazyky sú švédština, nórština a fínština. Vo Fínsku zaplatíte eurom, vo Švédsku a Nórsku majú vlastnú menu. Okrem oblečenia na chladné počasie si však vezmite i plavky a pevnú obuv.

 

 

Ak však nemáte dostatočný rozpočet na letenky či drahšie ubytovanie, skúste precestovať ešte nespoznané kúty našich susedov. Kus histórie a krásnej prírody je aj v Česku, Poľsku, Maďarsku či Rakúsku. Alebo si vyhraďte víkend a prezrite si kúty Slovenska.

 

Odporúčame prečítať si: Tip na krátku zimnú dovolenku – Neapol

Skúste tiež Škandináviu

Zdroj: Shutterstock®

7 komentárov
Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

07.02.2017 12:48

Nemám odvahu cestovať sama tak ďaleko. Tu na Slovensku mi to nerobí problém, ale do cudziny sa sama nehrniem, radšej s niekým.

Vaše meno:

simona v.

simona v.

07.02.2017 14:31

Norsko, Island, Gronsko - to su moje topky vysnivane :) tiez Novy Zeland, hlavne pre rovnake pocasie pocas celeho roku :))

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

07.02.2017 14:42

Do Nórska by som sa išla rada pozrieť, snáď by som to zvládla aj sama. Mám tam blízku rodinu, tak by som nebola úplne stratená.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.02.2017 18:19

veru, bez manžela nedám ani"ránu", tak to hovoria bratia česi, je to super, keď niekto takto sám cestuje a nemá strach

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

09.02.2017 20:39

nie som veľký cestovateľ a sólo to už vôbec nie

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.02.2017 16:37

Úžasné zábery

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 10:13

Neviem si predstaviť, že by som sa na dovolenku vybrala sama bez priateľa, predsa len s dobrou spoločnosťou je spoznávanie všetkých tých krás a zážitkov vždy väčšia zábava :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE