Krásy Slovenska: Čo milujú cudzinci na našej malej krajine?

Naše Slovensko je nádherné. A to nielen z pohľadu cudzincov. Vysoké končiare hôr, slovenská kuchyňa, malebné doliny s tichými potokmi, zelené lesy, maľované dedinky, prívetiví obyvatelia, úchvatné hrady a zámky, horúce termálne pramene, krásne Slovenky, spomienky v očiach našich starých rodičov, tajomné jaskyne, rozmanitosť regiónov, tradičná kultúra, unikátne kostoly – na toto všetko môžeme byť právom pyšní. Mnohí však cestujeme do veľkého sveta za pyramídami, tyrkysovým morom či pieskovými dunami. A veľa z nás v zahraničí i žije. Vždy sa však s láskou vraciame späť do teplého a voňavého náručia domoviny. 

Krásu našej malej krajiny vedia oceniť i turisti, ktorých rok čo rok pribúda. Čo sa im na Slovensku páči?

Pozri aj: Slovensko alebo Československo? Čo si o nás myslia cudzinci?

Atrakcie Slovenska

Zdroj: pinterest.com

Tatry a Zlatý Bažant

Turisti alebo cudzinci žijúci na Slovensku zbožňujú naše halušky a lacný alkohol. A, pravdaže, ich zvedavému oku neuniknú slovenské dievčatá. Naše Slovensko tiež v zahraničí preslávil Marek Hamšík a Vysoké Tatry, ktoré sú čarovným miestom s dramatickými výhľadmi a úchvatnými scenériami. 

Slovenčina je pre cudzincov poriadne tvrdý oriešok. Niektoré slová, ako napríklad ťava, chlp či Markíza, považujú za vtipné. Nedajú však dopustiť na vynikajúcu slovenskú kuchyňu s tradičnými jedlami. Slovákov považujú za milých a prívetivých ľudí, ktorí sú úzko spätí so svojou rodinou. 

Čo sa cudzincom najviac na Slovensku páči a čo odporúčajú navštíviť? Prečítajte si nižšie.

Galéria -

Bratislava

Naše hlavné mesto je nielen plné historických pamiatok a kľukatých uličiek, ale i moderných budov, vkusných reštaurácií a kaviarní. Turisti sa radi prechádzajú Starým mestom so známymi sochami a popri pobreží Dunaja alebo obdivujú budovu Národného slovenského divadla. Bratislavský hrad ponúka dychberúci pohľad na mesto. Bratislava bezpochyby patrí medzi najkrajšie hlavné európske mestá.

5 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

22.09.2019 11:21

Slovensko má veľa krásnych miest.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

24.09.2019 20:30

Každá krajina má svoje krásy, zvyky, kuchyňu...Ale Slovensko je môj domov a vždy pre mňa bude najkrajšou krajinou na svete:-)

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

29.09.2019 04:39

Slovensko je naozaj nádherné :) Prešla som viacero európskych krajín, ale nič tak krásne ako je naša príroda, hrady a zámky, milé dreveničky v dedinkách, som nikde nevidela...človek si to uvedomí, keď to vidí naživo..

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

04.08.2020 15:24

máme tu veľa krásneho

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 04:06

Slovensko je plné krás, ale turistovi by som určite najviac odporučila Vysoké Tatry a Spišský hrad :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE