Tip na letnú dovolenku: Grécke pláže s panensky čistou vodou ťa očaria

Chystáte sa tento rok do Grécka a neviete, na ktorú pláž ísť? Vybrali sme pre vás tie najkrajšie pláže Grécka, ktoré by bol hriech nenavštíviť. Grécko je jednou z najkrajších krajín na svete a to nielen kvôli piesočnatým plážam a priezračnému moru. Jeho bohatá a stará kultúra láka mnoho dobrodruhov a gastronomický zážitok, ktorý vám prinesie, je naozaj nezabudnuteľný.

Okrem toho, grécke mestečká a domy patria k zaujímavým architektonickým stavbám, ktoré sa len tak nevidia. Pokiaľ chcete stráviť najlepšiu dovolenku vo svojom živote, určite zavítajte práve sem. Prostredie, počasie, jedlo aj ľudia sú najväčšou ozdobou Grécka, ktorú nezažijete asi nikde inde. Podľahnite čaru pláží, ktoré vám ukážeme a zamilujte sa do tejto čarovnej krajiny tak ako my!

1. Elafonisi, Kréta, Grécko

Jednou z prvých pláží, ktoré musíte navštíviť, ak budete na Kréte, je práve táto. V Európe je známejšia ako raj na zemi a presne tak aj vyzerá. Táto piesočnatá pláž v podstate ani nie je plážou, ale skôr prírodným úkazom. Je to pás, ktorý spája ostrov Kréta s ostrovčekom Elafonisi. Voda tu je priezračná a plytká, takže sa cez ňu môžete kedykoľvek presunúť na Krétu. Práve toto je dôvod, pre ktorý je táto pláž ideálna pre rodiny s deťmi. Na pláži nájdete taverny, slnečníky aj ležadlá, ktoré tak ako všade inde, niečo stoja. Jedinou nevýhodou, ktorú táto pláž má, že bez slnečníka tu dlho nevydržíte. Nikde tu totiž nenájdete príjemný chládok, preto si nezabudnite vziať aspoň vlastný dáždnik a dostatok tekutín.

Ak vás polihovanie na pláži omrzí, vyrazte za kultúrou do mesta. Navštíviť sa oplatí hlavné mesto Kréty – Heraklion. Nájdete tu benátsku pevnosť zo 16. storočia, katedrály, múzeá. Ak by ste sa vybrali na celodenný výlet, navštívte roklinu Samaria, ktorá sa nachádza na západnej časti Kréty. Ide o Národný park, v ktorom nájdete divoko tečúcu horskú rieku a dedinku, v ktorej sa príjemne schladíte. Typickým jedlom, na ktorom si pochutíte v každej taverne, je grécky šalát – Choriatiki, gyros, tzatziky, moussaka – pečený baklažán so zemiakmi.

Odporúčame:  Top 7: Najkrajšie pláže v Európe

pláž Elafonisi, Kréta

Zdroj: pinterest.com / Easyvoyage

2. Myrtos, Kefalónia, Grécko

Táto pláž patrí medzi najkrajšie, aké nájdete na ostrove Kefalónia a niektorí tvrdia, že je to aj najkrajšia pláž v celom Grécku. A pokiaľ tam zavítate, pochopíte prečo. Nádherne sfarbené azúrové more, doplnené bielymi kamienkami na pláži a tichou okolitou prírodou, sú jednoducho dokonalé. Táto pláž je pomerne široká a objavíte na nej všetko – odľahlejšie časti, v ktorých nájdete súkromie, ale aj ľudnatejšiu strednú časť, na ktorej, okrem ležadiel, sú aj stánky s občerstvením. Parkovať sa dá až tesne pri pláži, čo je malou čerešničkou na torte, ak sem pôjdete. Tip: Na pláži nájdete aj malú jaskyňu, ktorá je prístupná aj z pevniny aj z mora, hľadajte!

Ostrov Kefalónia má ešte ďalšie pekné pláže a ich spoločnou črtou je, že nie sú vôbec také preplnené, ako na iných ostrovoch. Dovolenka na tomto mieste je preto vhodná hlavne pre páry, ktoré túžia po relaxe a ničím nerušenej romantike. Okrem krásnych pláží sa môžete kochať aj okolitou prírodou, ktorú tvoria prevažne strmé svahy, kopce a husté lesy. Keďže ostrov je poloprázdny, vynikajúcou voľbou je požičať si auto a za jeden až dva dni môžete preskúmať celý ostrov so všetkými jeho krásnymi zákutiami.

pláž Myrtos, Kefalónia

Zdroj: pinterest.com / Art.com

3. Navagio, Zakynthos, Grécko

Do tretice tu máme taktiež pláž s mnohými „naj“. Pláž Navagio patrí medzi najfotografovanejšiu a najznámejšiu pláž. Je to jedinečný úkaz na inak chudobnom ostrove Zakynthos, kde nenájdete skoro žiadnu pamiatku. Pláž je obkolesená vysokými vápencovými útesmi, na ktorých sú krásne výhľadne a okrem bieleho piesku tu nájdete aj stroskotanú loď. Toto miesto sa oplatí navštíviť cez miestnu cestovnú agentúru, ktorá, okrem iného, ponúka aj pravdivý príbeh o lodi, ktorá nie je pirátska, ale obyčajná nákladná loď, ktorá tu skončila počas búrky.

Nemusíte sa však báť, aj samotné mesto má čo ponúknuť. Napriek malému počtu zaujímavých miest na ostrove, sa okrem zátoky Navagio oplatí navštíviť aj sírové pramene Xigia. Na ďalších plážach ostrova môžete, okrem piesku, nájsť aj korytnačky – Caretta caretta, ktorých tu žije naozaj hojne. Po celom ostrove sa nesie vôňa levandule, viníc a obyvatelia sú tu nesmierne pohostinní a priateľskí.

pláž Navagio Zakynthos

Zdroj: pinterest.com / Max Foster Photography

4. Anthony Quinn, Rhodos, Grécko

Pláž Anthony Quinn predstavuje jednu z najkrásnejších pláží na východnom pobreží ostrova Rhodos. Je vzdialená asi 20 km južne od hlavného mesta. Dostane vás svojou krištáľovo čistou vodou a výbornými možnosťami šnorchlovania a potápania. Táto pláž je nielen krásna ale spája sa aj so zaujímavou históriou. Po roku 1961 ju odkúpil známy herec  Anthony Quinn, ktorý tu natáčal film Delá z Navarone. Práve po ňom je pláž pomenovaná. So zmenou vlády však došlo k anulovaniu predaja a pláž sa stala verejným majetkom. 

pláž Anthony Quinn, Rhodos

Zdroj: pinterest.com / Prijsvrij Vakanties

5. Seitan limania, Kréta, Grécko

Ide o odľahlú piesočnatú pláž v zátoke v tvare písmena, ktorá je obklopená skalnatými útvarmi. Je populárnym miestom na plávanie. Pri návšteve tohto miesta budete mať pocit, že sa nachádzate na samom okraji sveta. Okolie je skrátka dych berúce. Ak navštívite ostrov Kréta, toto miesto musíte vidieť na vlastné oči! Nachádza sa v blízkosti mesta Chania.

pláž Seitan Limania, Kréta, Grécko

Zdroj: pinterest.com / TheHotel.gr

6. Porto Katsiki, Lefkada, Grécko

Spomedzi najkrajších pláží v Grécku nemôžeme zabudnúť ani na Porto Katsiki, ktorá sa nachádza na západnom pobreží gréckeho ostrova Lefkada. Pláž je dlhá asi 300 metrov a prekvapí vás priezračne modrou a čistou vodou. Ide o skvelé miesto aj na oddych s deťmi. 

Pláž Porto Katsiki, Lefkada, Grécko

Zdroj: pinterest.com / Condé Nast Traveller magazine

7. Kleftiko beach, Milos, Grécko

Toto netradičné miesto vás dostane krásnym výhľadom, hoci je na ťažko prístupnom mieste. Na pláž Kleftiko beach v Milos sa dnes dostanete len z mora. Prichádzajú sem lode v rámci súkromných výletov, ale aj pravidelné trajekty. Vyskúšať si tu môžete kúpanie v jaskyni Sikia, kde sa slnečné lúče odrážajú od kobaltovej vody.

pláž Kleftiko beach, Milos, Grécko

Zdroj: pinterest.com / milostravel.com

Aktualizovaný článok: 13.3.2023

15 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

21.07.2018 08:20

Očarujúce pláže.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

21.07.2018 12:58

Nádhera,hneď by som išla....

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

21.07.2018 21:23

pekné plaže

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

23.07.2018 22:17

Nádhera, krásne pláže...

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

25.07.2018 14:10

Grécko je moja srdcovka :-)

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

25.07.2018 22:46

Nie som nejakým extra fanúšikom Grécka, ale keby ma niekto pozval na Santorini, nebudem proti :D

Vaše meno:

Peter Gavlas

Peter Gavlas

26.07.2018 04:37

Balím sa a odchádzam :)

Vaše meno:

Tomáš Holubík

Tomáš Holubík

26.07.2018 11:47

pekné fotky... inšpirujúce :-)

Vaše meno:

Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

21.08.2018 14:40

Bola som na Zakynthose na pláži Navagio, je naozaj krásna, oplatí sa vidieť, ale na kúpanie veľmi nie - je tam vždy veľa turistov z výletných lodí, ostré kamienky a studená voda :)

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

28.08.2018 20:45

Nádherné pláže.

Vaše meno:

Peter Gavlas

Peter Gavlas

01.09.2018 23:16

Tajne snívam o Santorini, v Grécku som nikdy nebol.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

03.10.2018 15:05

Nádherné pláže, za ktorými ani netreba cestovať tisícky kilometrov.

Vaše meno:

Ľudmila Sedlická

Ľudmila Sedlická

19.03.2019 09:33

Nádhera..hneď by som balila kufre..

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

15.02.2021 08:19

V Grécku som ešte nebola, ale vždy ma veľmi lákal Rhodos a Santorini, verím že niekedy ich navštívim :-)

Vaše meno:

Ľudmila Sedlická

Ľudmila Sedlická

29.03.2023 17:08

V Grécku som už bola viackrát a rada by som tam znovu šla .Najviac sa mi páčilo na Santorini.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE