Štokholm – čím vás uchváti toto krásne európske mesto?

Štokholm je na svete známy svojou architektúrou, veľkými plochami čistej vody, množstvom parkov a ostrovčekmi, na ktorých sa rozprestiera. Niečo vyše 14 ostrovov spojených desiatkami mostov a k tomu poloha pri ústí jazera Malären do Baltského mora ho pasujú za takzvané Benátky Severu. A čo si rozhodne musíte v Štokholme pozrieť?

Odporúčame: Najnebezpečnejšie letiská na svete: Tam by si pristávať nechcela!

staré mesto v Štokholme

Zdroj: Shutterstock®

Gamla Stan – Staré Mesto

Pôvodný Štokholm začal práve tu v roku 1252. Gamla Stan je historické centrum, ktoré sa považuje za najzachovalejšie v Európe. Je to miesto, kde nájdete veľa atrakcií, vrátane Štokholmskej katedrály, Nobelovho múzea a Kráľovského paláca. Prejdite sa po malých námestiach, dláždených uličkách, obdivujte architektúru a nasajte atmosféru Starého Mesta. Určite si nenechajte ujsť prechádzku večerným Starým Mestom a budete mať pocit, že ste sa vrátili v čase.

Pozri aj: 7 fascinujúcich miest, ktoré by tento rok nemal vynechať žiadny cestovateľ

ostrov Djurgarden

Zdroj: Shutterstock®

Djurgarden

Je to ostrov v strede Štokholmu, miesto mnohých historických budov, múzeí, galérií a parkov. Djurgarden je obľúbeným miestom nielen domácich, ale aj turistov. Ročne ho navštívi 10 miliónov návštevníkov, takmer polovica mieri do tamojších múzeí. Lákadlom je hlavne Skanzen – prvé múzeum pod holým nebom s tradičnými švédskymi domami, Vasa múzeum – námornícke múzeum, ktoré vystavuje na svete jedinú neporušenú loď zo 17. storočia a je najnavštevovanejším múzeum Škandinávie a Junibacken – malý rozprávkový svet založený na knihe Pipi Dlhá Pančucha (dielo slávnej švédskej spisovateľky). Junibacken je ako stvorený pre rodiny s deťmi.

Skargard v Štokholme

Zdroj: Shutterstock®

Skargard

Štokholmské súostrovie – tak sa nazýva najväčšie súostrovie Švédska, ktoré nájdete 60 km za Štokholmom. Tvorí ho 30 000 ostrovov a ostrovčekov. Tento prírodný fenomén si nedá ujsť žiaden turista. Plavba okolo ostrovov je obľúbený spôsob, ako sa pokochať nádherou tohto prostredia.

V Štokholme nájdete toho mnoho viac a je na vás, čomu dáte prednosť.

5 komentárov
Leonnie

Leonnie

18.05.2013 15:36

nadhera, tak aj stokholm si davam na zoznam :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

03.06.2013 18:41

Krásna krajina, je sa na čo pozerať.

Vaše meno:

Danka

Danka

10.06.2013 15:25

Krása !!! - toľko by som toho chcela vidieť, keby tak bolo času a peňazí nazvyš...fotoaparát by si neoddýchol ...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2014 17:28

kráásne :) už len navštíviť :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 08:25

Mňa už uchvátilo iba tým, že je to severské mestečko, ktoré ma tak lákajú :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE