Tip na letnú dovolenku: Najkrajšie pláže Talianska, ktoré sú rajom na zemi

Letná dovolenka je to, na čo sa väčšina z nás teší po celý rok. Preto je pochopiteľné, že chceme ísť na to najkrajšie miesto, ideálne za čo najmenej a na čo najdlhšie. Práve takúto dovolenku vám poskytne Taliansko – krajina vína a bagiet. Taliansko predstavuje jednu z najkrajších zemí na svete a je veľkým lákadlom hlavne pre zamilovaných.

Čo si predstavíte, keď sa povie Taliansko? Veľké lúky, plné voňavej levandule, fľašu toho najlepšieho červeného vína, bohato obsypané olivovníky alebo dobrú pizzu a cestoviny? Presne toto všetko a ešte oveľa viac môžete očakávať od dovolenky v Taliansku. Nazrite spolu s nami do útulných uličiek, ktoré vás dopravia k tým najkrajším plážam Apeninského polostrova!

1. Marasusa

Mesto Tropea patrí medzi magnety južného Talianska, a to nielen pre svoje krištáľovo čisté more, ale aj kvôli historickým pamiatkam, ktorých tu je neúrekom. Vyrazte sem, ak túžite po aktívnej dovolenke, ktorá splní aj tie najnáročnejšie požiadavky, pretože v tomto meste nájdete naozaj všetko. Očarí vás Duomo – románska katedrála, ktorá patrí k najväčším pamätihodnostiam, zvyšky antického prístavu, množstvo kostolov, ale aj opustené miesta, kde sa celý váš život spomalí a prispôsobí sa tomu talianskemu.

Perlou tohto mesta je pláž Marasusa, ktorá sa nazýva tiež „Pobrežie bohov“. Je to kvôli pamiatke – Kostol sv. Márie, ktorý sa nachádza priamo na pláži, na veľkej skale. Pláž má biely piesok a nachádza sa len 3 kilometre od mesta. Po celodennom leňošení si môžete spestriť večer domácimi feferónkami, vďaka ktorým je známe celé okolie.

Musíš vidieť: Jedinečné miesta: Najčistejšie pláže s bielym pieskom! Kde ich nájdete?

Marasusa Beach, Tropea, Italy

Príspevok, ktorý zdieľa We (@super_beaches),

2. Balzi Rossi

Mesto Ventimiglia alebo tiež „ Západná brána Talianska“ patrí medzi najkontrastnejšie mestá v Taliansku. Riečne koryto ostro rozdeľuje mesto na dve odlišné časti. Ľavá časť mesta podľahla modernému životnému štýlu aj napriek tomu, že väčšina starovekých pamiatok sa nachádza práve tu. Pravá strana je typickým talianskym mestečkom s malebnými domčekmi, úzkymi ulicami a voňavým ovocím.

Práve tu sa nachádza nádherná pláž Balzi Rossi. Pláž je posiata bielymi kamienkami a ohraničená útesmi, ktoré tak vytvárajú ideálne miesto na pokojnú dovolenku bez ruchu mesta či veľkej masy ľudí. Okrem polihovania či kúpania sa môžete vydať na túru po okolitých jaskyniach, ktoré skrývajú tajomstvá až z mladšej doby kamennej. Ak by ste sa náhodou začali nudiť, cesta vlakom do Monaka trvá necelých 30 minút.

Zaujme ťa: Dovolenka s malými deťmi – tipy, ako ju zvládnuť v pohode

3. Monterosso al Mare

4. Cala Granara

5. Spiaggia di Sansone

Elba, tretí najväčší taliansky ostrov, ktorý vás chytí za srdce. Ostrov je posypaný malebnými domčekmi a lemovaný vinicami s tým najsladším talianskym vínom. Okrem toho ide o raj potápačov a tiež tých, ktorí milujú starovekú kultúru. Nájdete tu posmrtnú masku Napoleona, čarovné staroveké prístavné mesto Portoferraio, kde si môžete vychutnať voňavú kávu pri východe slnka. Deň môžete stráviť aj na rôzne dlhých cyklistických cestách a vychutnať si krásnu prírodu, ktorú tvoria kaktusy, olivovníky, zelené kopce a piesočnaté pláže.

Jednou z nich je Spiaggia di Sansone, i keď tu sú namiesto piesku drobné biele kamienky. Na pláž sa dostanete kyvadlovou dopravou alebo loďou, pretože je pomerne odľahlá, avšak o to krajšia. Aj napriek tomu, že je táto pláž malá a nedostupná, nájdete tu malý bar s tým najlepším z talianskej kuchyne.

Pozri tiež: Top 7: Najkrajšie pláže v Európe

6. Cala Goloritzé

Sardínia patrí tiež k talianskym ostrovom a je druhým najväčším. Tak ako väčšina talianskych miest, aj Sardínia ponúka množstvo čarovných prístavných miest, ktoré žiadajú, aby ste si v ich tieni vychutnali kávu alebo čerstvé plody mora, ku ktorým vám určite ponúknu typický sardínsky chlieb. Zaujímavosťou je, že Sardínčania majú vlastný jazyk, pretože stále dúfajú v nezávislosť, avšak po anglicky sa tam dorozumiete bez problémov. Ceny sú obdobné ako u nás, ale dobrú kávu tam nájdete pokojne za euro.

Sardínia sa často nazýva aj ostrov tisícich pláži. Jednou z najkrajších piesočnatých pláží je Cala Goloritzé, ktorá leží v obložení skál. Punta Goloritzé – skalnatá vež, spríjemní dovolenku každému horolezcovi, rovnako ako ďalšie okolité skalnaté útvary. Celú krásu tohto miesta dopĺňa azúrovomodré more, ktoré je veľkým lákadlom hlavne pre potápačov. Na pláž sa dá dostať aj po súši, aj po mori a vstup vás vyjde 1 euro na deň.

Nezabudni: Prievan v hlave: Najlepšie tipy, ako ho rýchlo poraziť

7. Cala Marinella

8. Cala Pulcino

9. Chiaia di Luna

10. San Vito lo Capo

Sempre magnifica

Príspevok, ktorý zdieľa San Vito Lo Capo (@igers_sanvitolocapo),

13 komentárov
Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

14.06.2018 10:00

Krásne. V Taliansku som ešte nebola, ale určite navštívim :-)

Vaše meno:

Veronika Marejková

Veronika Marejková

14.06.2018 14:14

Taliansko som už raz navštívila je plne zaujímavých a krásnych miest. Tento rok sa ale nechystáme nikam na dovolenku. Narodil sa nám totiž synček a pri nom máme o zábavu postarané. :)

Vaše meno:

Tomáš Holubík

Tomáš Holubík

14.06.2018 16:16

Vďaka za tipy, pekné a motivujúce fotky... určite zvážime :-)

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

14.06.2018 22:43

Ani neviem,ktorú pláž by som si vybrala.Všetky sú krásne.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

14.06.2018 23:25

Krása! Tiež som ešte nenavštívila, no hneď by som šla.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

15.06.2018 19:25

pekné krásne plaže

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.06.2018 21:35

Určite je krásne aj Taliansko aj Chorvátsko

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

21.06.2018 14:35

Nádhera, raj na zemi, krásne pláže, nebola som tam, ale určite ich navštívim...

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

22.06.2018 10:54

Celý svet má krásne miesta a toto sú jedny z nich.Dúfam,že snáď niekedy............

Vaše meno:

Peter Maňák

Peter Maňák

27.06.2018 23:52

Fantázia, aj keď more nám tento rok bohužiaľ opäť nevyjde, snáď ten budúci...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

14.02.2021 04:35

V Taliansku som ešte nebola, nakoľko som počula, že má dosť špinavé pláže a vodu, ale zrejme je to iba o tom kam idete. Chorvátsko je pre mňa TOP destinácia, ale určite dám raz šancu aj Taliansku :-)

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

05.03.2021 15:09

Nebol som ešte pri mori

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

30.05.2021 20:45

Krásne no nikdy som pri mori nebolo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE