Zažite adrenalín na dovolenke

 

Predstavy ako má vyzerať ideálna dovolenka sú pre každého rôzne. Niekto chce celý deň ležať na pláži, iný spoznávať novú kultúru, no a niekto chce zažiť veľa adrenalínu. Typická dovolenka sa potom môže zmeniť na dobrodružnú cestu, ktorá vyžaduje veľa odvahy a istú dávku kondície. Zážitky však budú nezabudnuteľné. 

 

Objavenie morskej jaskyne na Mallorke

 

Okrem toho, že Mallorka ponúka slnečné pláže a je skvelým miestom pre rodinné dovolenky, je to tiež miesto, kde môžete zažiť veľa adrenalínu. Na území krajiny sa nachádza 90 km dlhé pohorie  Serra de Tramuntan, ktoré ponúka veľa možností horskej turistiky.

 

Okrem toho môžete na Mallorke zažiť aj prieskum morskej jaskyne Cova des Coloms, do ktorej sa dostanete len preplávaním cez more. Ak by ste chceli spoznať krásy tejto krajiny, prírodný park Llevant na horských bicykloch môže byť tou správnou voľbou. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké beauty procedúry absolvovať pred dovolenkou?

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Kanárske ostrovy s plážami so sopečným pieskom

 

Najznámejšia dovolenková destinácia, kde by chcel každý tráviť svoju dovolenku. Nemusíte však ležať celý deň na pláži, ale môžete vyskúšať niečo, na čo vám zostanú zážitky na celý život. Jedným z týchto nezabudnuteľných zážitkov môže byť aj výlet do farebnej vulkanickej púšte, alebo kúpanie na plážach s čiernym sopečným pieskom.

 

Pre horských nadšencov je tu možnosť  vydať sa na túru na najvyššiu horu Pico del Teide  a prenocovať tam v horskej chate. Schladením môže byť pre vás aj návšteva ľadovej jaskyne Cueva del Hielo.

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku II.

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Pyreneje na bicykli

 

Pyreneje sú známe rozsiahlymi horami, ktoré budú pre adrenalínových nadšencov skvelým miestom na dovolenku. Navštíviť tu môžete viacero národných parkov ako Pyrenejský národní park alebo známy NP d‘Aigüestortes y Estany de Sant Maurici, ktorý v sebe ukrýva desiatky horských jazier.

 

Naozaj veľkým adrenalínovým zážitkom môže byť aj zdolať Pyreneje na bicykli. Počas 2 týždňov uvidíte nádherné jazerá Lac d'orédon alebo slávny priesmyk Col du Tourmalet a prespávať budete v táboroch. Tento druh dovolenky je pre tých najnáročnejších, ktorí majú odvahu a najmä veľkú kondíciu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké špeciality by ste mali ochutnať v zahraničí?

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

31.07.2015 12:20

mám radšej pokojné dovolenky ako veľký adrenalín :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 16:14

takáto poznávacia dovolenka môže byť super :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

18.05.2016 19:51

nemala by som asi odvahu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 17:02

Takáto zážitková dovolenka určite stojí tiež za vyskúšanie :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE