Brušné tance pomôžu pri bolestiach

 

Orientálne brušné tance poznajú ženy už stovky rokov. Tento tanec východných kultúr dokáže dodať ženám stratené sebavedomie a pomôcť pri problémoch s držaním tela. V niektorých krajinách je lekármi doporučený pri liečení špecifických psychických alebo fyzických problémov a veľkú obľubu si medzi ženami získava už aj u nás. 

 

Tanec pre ženy

 

Brušné tance pomáhajú tvarovať nielen brucho, ale aj hrudník a ramená. Typické sú pomalé, zmyselné pohyby, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj trasenie bokov a ramien. Správnymi pohybmi,  bude váš tanec vyzerať žensky a príťažlivo. Dokáže zvýšiť sebavedomie žien a popritom pomáha odstrániť niektoré zdravotné problémy.

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Brušný tanec

Zdroj: Shutterstock®

Spevnenie brušných svalov

 

Mnohé cviky na spevnenie brušných svalov si vyžadujú dobrú kondíciu. Orientálne brušné tance nevyžadujú takú kondíciu a začať s nimi môžu aj ženy, ktoré sa veľkej fyzickej záťaže boja. Pri tancovaní ide najmä o správnu techniku a radosť z pohybu.

 

Pravidelným tancovaním brušných tancov sa z vášho tela odbúravajú nadbytočné tuky práve z partií brucha a ramien. Nečakajte však, že sa vám vytvoria vyrysované svaly a hodina brušného tanca bude náhrada za 2 hodiny vo fit centre. Avšak je to príjemný spôsob ako mať ženské krivky, po ktorých toľko žien túži.

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Brušný tanec

Zdroj: Shutterstock®

Pomôže pri menštruačných bolestiach

 

Ak zažívate veľké bolesti pri menštruácií alebo trpíte silným predmenštruačným syndrómom, brušné tance sú pre vás ideálnym riešením. Zlepšujú krvný obed a zároveň posilňujú svaly panvového dna. To dokáže zmierniť bolesti a zlepšiť váš sexuálny život.

 

Taktiež pomáhajú pri nekontrolovateľnom úniku moču a stovkám žien pomohli pri problémoch s otehotnením. Orientálne brušné tance vás naučia relaxovať a naučiť sa ovládať pohyby svojho tela. 

 

 

Odporúčame prečítať: Jednoduché a efektívne cviky pre ploché bruško a štíhly driek

 

Brušný tanec

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 20:11

taketo cvicenie, ci tanec mam velmi rada

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE