Akú regeneráciu dopriať telu na jeseň?

Určite si každá z nás dopriala v lete kúpanie v morskej či chlórovanej vode. Zároveň sme si užívali nekonečné hodiny na slnku. To všetko nám síce prinieslo potešenie a bronzovú farbu, no naša pokožka môže javiť známky únavy a vysušenia.

 

Tento problém sa však dá vyriešiť veľmi príjemne. Je čas dopriať si tie najlepšie relaxačné procedúry, aké nám naše wellness rezorty ponúkajú.  

 

Masáž lávovými kameňmi 

 

Bola využívaná už veľmi dávno. Dnes je to jedna z najobľúbenejších masáží. Horúce kamene postupne uvoľňujú teplo, a tak je táto masáž veľmi príjemná. Medzi najlepšie účinky tejto masáže patrí prekrvenie celého tela, okrem toho však poskytuje detoxikáciu organizmu, posilňuje svalstvo a pružnosť pokožky a pôsobí antistresovo. 

 

Odporúčame prečítať:   beauty tipov od žien z celého sveta

masáž lávovými kameňmi

Zdroj: Shutterstock®

Medová masáž 

 

Dokáže oživiť celý náš organizmus a, samozrejme, aj pokožku. Tá je po jeho použití zamatovo hebká, čerstvá a znovuzrodená. Med svojím detoxikačným pôsobením oslobodzuje celý náš organizmus aj celkovo od usadenín, ktoré sa na nás počas leta ,,nalepili". Zároveň pohladí svojou prenikavou vôňou naše zmysly, a tak zabudneme na naše starosti aspoň na moment.

 

Odporúčame prečítať: Ako rozpoznám, či idem k správnemu masérovi...

medová masáž

Zdroj: Shutterstock®

Zábal čokoládovým krémom 

 

Prináša pokožke dôležité vitamíny a iné látky. Po aplikácii čokolády zostáva naša pokožka pružná, vlhká a osviežená. Bylinkový parný kúpeľ

 

Praktizuje sa pri teplote 41 - 43 ̊ C. Dôležitá je eukalyptová esencia, ktorá prináša neopakovateľný zážitok pre naše zmysly. Tento kúpeľ má významné dezinfekčné a protizápalové účinky. Dôležité sú plytké nádychy nosom.

 

Odporúčame prečítať:  Ako si doma dopriať zdravotný kúpeľ?

relaxačné procedúry

Zdroj: Shutterstock®

Saunovanie

 

Liečivé účinky saunovania sú tiež veľmi dobre známe. Potenie, ktoré vyvoláva horúci vzduch spúšťa vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie a vzhľad. Zabíja aj roztoče, ktoré žijú v ľudskom tele a pôsobí upokojujúco a relaxačne. Vybrať si môžete z viacerých druhov sáun.

 

Medzi najznámejšie patrí fínska sauna, ktorá je klasickou horúcou saunou s nižšou vlhkosťou pri teplote 80 - 110° C a taktiež parná sauna, kde teplota dosahuje maximálne 55° C, no pri 100% vlhkosti. Parná sauna má tak menšiu záťaž na organizmus. Fínska sauna je zároveň výbornou prevenciou proti nádche a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie.
 

Odporúčame prečítať:  Sauna - relax a zdravie v jednom

saunovanie

Zdroj: Shutterstock®

Ak nemáte čas absolvovať procedúry v kúpeľoch, máme pre vás radu, ako si dopriať regeneráciu doma. Ide o striedanie studenej a teplej sprchy. Studená voda spôsobí, že sa vám cievy stiahnu a horúca, práve naopak, cievy roztiahne. Striedanie týchto podnetov spôsobí, že sa vám výrazne zlepší krvný obeh a to je zároveň základným prvkom otužovania. Takže ako bonus si vybudujete aj imunitu. Postupujte tak, že sa najprv osprchujete a potom začnete postupne s ochladzovaním nôh. 

Ponuka relaxačných masáží či zábalov je naozaj pestrá. Stačí si len zvoliť tú, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Vybrať si môžete z rôznych vôní či techník, ktoré urobia s vašim telom zázraky

 

Odporúčame prečítať:  Pedikúra v pohodlí domova ako od profesionála

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.11.2015 09:24

vedela by som si predstaviť takýto relax :-)

Vaše meno:

Zuzana Gážiková

Zuzana Gážiková

07.12.2015 17:11

spánok a spánok

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.12.2015 19:56

Moj manzel uz asi rok sprchovanie zakoncuje studenou sprchou,do prace ide nabudeny,taktiez imunita je lepsia.

Vaše meno:

Martina Krajčová

Martina Krajčová

15.12.2015 09:43

super rady :) šla by som si niekam takto oddýchnuť

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

26.12.2015 19:55

vyzerá to lákavo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE