A máme tu jesennú rovnodennosť, čo nám prináša?

No minimálne definitívny koniec leta. Dnešok, teda 23.september sa v roku 2015 zaradil k tým významnejším dňoch. O 10:30 nastúpila oficiálne astronomická jeseň, takže výhovorky typu, veď je ešte leto nám už veru neprejdú. Aj pri výbere šatníka to odteraz budeme mať o čosi, no dajme tomu jednoduchšie – na letné šaty môžeme raz dva zabudnúť. Jedine, žeby nás jesenná rovnodennosť opäť prekvapila príchodom babieho leta. To je totiž podľa odborníkov pripisované vždy obdobiu na konci septembra a začiatku októbra – teda v čase po jesennej rovnodennosti.

 

Tá totiž nemáva striktný dátum. Každý rok nastane v inom čase. Dôvodov je hneď niekoľko. Do úvahy sa jednak berie prestupný rok – teda 29.febuár, ale tiež odlišný občiansky a astronomický rok.

 

Jesennou rovnodennosťou dochádza na svete k viacerým situáciám, zažiť ich môžete podľa toho, kde sa práve nachádzate. Jesennou rovnodennosťou na severnom póle - v Arktíde - začína polročná polárna noc, naopak polárny deň vznikne na južnom póle - v Antarktíde. 

 

Odporúčame prečítať: Jesenné menu - skvelé recepty

A máme tu jesennú rovnodennosť, čo nám prináša?

Zdroj: Shutterstock®

Jesenná rovnodennosť znamená tak, ako aj jarná rovnodennosť, rovnako dlhý deň a rovnako dlhú noc. Tohto roku sa tento stav stane v sobotu 26.septembra.

 

Oficiálna jeseň so sebou prináša aj rôzne „čáry máry“. Mágiou to minimálne v deň jesennej rovnodennosti priam dýcha, môže za to možno aj taký optický fakt – dni sú stále kratšie a noci dlhšie. Počas dňa si teda užijeme menej svetla a skôr sa nám tiež stmieva. Hovorieva sa, že v tento deň staré božstvo v podobe Slnka hynie a na jeho trón by mal zasadnúť silnejší nástupca.

 

Komu by malo byť clivo za letom, jesenná rovnodennosť nám dopraje ešte jeden pohľad naň. Ku koncu mesiaca a začiatku októbra by ešte rada privítala babie, alebo aj takzvané indiánske leto. Známe je nielen krásnymi slnečnými dňami a príjemnými teplotami, ale aj ľahkými pavučinkami.

 

Odporúčame prečítať: Tekvica hokaido a jej liečivé účinky

A máme tu jesennú rovnodennosť, čo nám prináša?

Zdroj: Shutterstock®

No a po ňom už nastúpi samotný proces regenerácie. Príroda sa zbaví všetkého, čo na zimu už potrebovať nebude a pripraví sa na dlhý spánok, ktorý sa nielen vo svete ezoteriky považuje aj za akýsi stav obnovy.

 

S príchodom jesennej rovnodennosti preto nie je na škodu urobiť si poriadok aj v sebe, vo svojom vnútri a vo svojej duši. Pripraviť sa na zimné obdobie podobne ako príroda a začať regenerovať tak svoje telo ako aj myseľ.

 

Odporúčame prečítať: Máte veštecké schopnosti? Otestujte sa!

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.09.2015 10:05

jeseň je super a už sa na ňu po tom horúcom lete veľmi teším

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

23.09.2015 16:26

ak je jeseň pekná a slnečná tak ju mám rada, no upršaná sa mi nepáči

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE