Ako detoxikovať myseľ? Nezabudnite na očistu svojej mysle!

V zdravom tele zdravý duch. Kde sme nechali svoju myseľ? Aj naša myseľ potrebuje z času na čas vypnúť. Tieto pauzy sú pre náš život a zdravie naozaj dôležité. Vďaka nim sa vyhnete pocitu vyčerpania. Očista mysle odstraňuje negatívne energie a emócie, ako sú nenávisť, stres a strach. Tieto pocity vôbec nie sú zdravé a uberajú z našej emocionálnej pohody.

Odporúčame: Fenomén s názvom Netflix: Pre toto sa teší veľkej popularite

očista mysle

Zdroj: Shutterstock®

Prečo je detox mysle dôležitý?

Každý človek potrebuje zbaviť svoje telo toxínov, ktoré sú súčasťou každodenného života. Ako už vieme, toxíny sú zdraviu škodlivé látky. Presne tak na nás pôsobia negatívne myšlienky a pocity. Situáciám, kvôli ktorým tieto pocity prežívame, sa bohužiaľ nevyhneme. Kritika, konflikty, stres. Týmto situáciám sa nedá vyhnúť. Osoby, ktoré majú zlý vplyv na nás, však môžeme vyradiť zo svojich životov. Dôležitý je postoj, akým tieto situácie budeme prežívať, inak to môže mať vplyv na kvalitu vašej práce a vzťahy s ostatnými.

Detoxikácia mysli sa nezameriava len na myseľ, prináša nám aj niekoľko telesných výhod. Prieskumy preukázali, že znižovanie stresu a upokojenie mysle pomocou relaxačných techník výrazne znižuje zápalové črevné choroby, migrénu a celiakiu. Detoxikácia mysle tiež zlepšuje kvalitu života, znižuje úzkosť, keď už dôjde k stresovým situáciám, zlepšuje spánok, znižuje krvný tlak a dokonca redukuje aj hmotnosť.

relax

Zdroj: Shutterstock®

Ako detoxikovať svoju myseľ?

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ktoré pomôžu k detoxikácii mysle. Môžete si vybrať z meditačných a relaxačných techník. Nie je potrebné vykonávať tieto techniky dlhšiu dobu. Pokojne postačí prvých 10 – 15 minút od prebudenia, alebo posledných 10 – 15 minút predtým, než idete do postele.

pozitívne myslenie

Zdroj: Shutterstock®

Pokojná a stabilizovaná myseľ

  • Zastavte negativitu. Prestaňte myslieť na negatívne veci a veci, ktoré ste urobili zle. Všetko, čo tým docielite je akurát to, že zvýšite hladinu stresu vo vašom živote. Namiesto toho premýšľajte o svetlých stránkach dňa. Zamyslite sa radšej nad tým, čo všetko ste v poslednom čase dotiahli úspešne do konca.
  • Buďte trpezlivý. V rýchlo meniacom sa svete máme často tendenciu ponáhľať sa a sme frustrovaní, keď sa niečo nedostaví okamžite.
  • Ignorujte intrigy a ohováranie. Tieto dve súčasti života ešte nikomu nepomohli. Prečo sa nad nimi potom pozastavovať?
  • Jedzte zdravo. Výživné a zdravé jedlo plné vitamínov je to, čo zdravé telo a myseľ potrebuje. Vyvarujte sa stravovaniu v reťazcoch rýchleho občerstvenia a nezdravému jedlu.
  • Pite veľa vody. Voda pomáha odplaviť toxíny. Len hydratované telo môže myslieť jasnejšie.
  • Nechajte sa hýčkať. Návšteva kúpeľov, masáže, kozmetický alebo kadernícky salón. Ako sa necháte hýčkať vy? Život nie je len o práci a povinnostiach. Preto sa tešte z týchto maličkostí.

A opäť sme sa dostali k meditačným a relaxačným technikám. Hurá, do toho, nájdite tú svoju a nezabudnite na kreativitu. Vyššie uvedené tipy nám pomôžu nazrieť na veci z pozitívneho uhľa. Mali by do našich životom vniesť trošku svetla. Hlavne nezabudnite myslieť pozitívne a zabudnite na chyby z minulosti.

Odporúčame: Originálny svadobný závoj: Čipka, výšivka, kamienky a veľa ďalšieho!

5 komentárov
Mária

Mária

10.08.2013 17:27

Vynikajúce rady, len si ich osvojiť a riadiť sa nimi.

Vaše meno:

dominika4848

dominika4848

10.08.2013 20:12

velmi poucne a zaujiamave,paci sa najma ta posledna veta

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

11.08.2013 12:29

zaujímavý a poučný článok hned ma oslovil

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

13.08.2013 19:31

Niekedy je ťažké vypnúť, nemyslieť na nič, ale snažím sa:))

Vaše meno:

Nika

Nika

15.08.2013 16:15

Myslieť pozitívne, tak veru! Kiež by to šlo stále..., ale, super článok!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE