Ako si privolať príjemné sny?

Trápia vás nočné mory, alebo máte pocit, že po zobudení ste viac unavené, než oddýchnuté? Na vine môžu byť aj sny, ktoré vedia byť občas poriadne vyčerpávajúce.

Nemusí ísť pritom ani o hororové scenáre. Stačí, že vaša myseľ/podvedomie si počas snov snaží vyriešiť nejaký problém, s ktorým sa mordujete aj v reáli. A potom vznikne chaotická spleť kadejakých príbehov, v ktorých beháme, hľadáme, bojujeme, útočíme, plačeme, podvádzame...

 

 

A ráno vôbec nevstávame ako znovuzrodené. Recept je jednoduchý. Odstrániť stres zo života a snažiť sa pre istotu privodiť sny príjemné. Ako na to, si prezradíme v dnešnom článku. 

 

Odporúčame prečítať:  Ako získať zdravie pre vaše vlasy?

Ako si privolať príjemné sny?

Zdroj: Shutterstock®

Vyskúšajte kamienky. Ale nie hocijaké, máme na mysli tie liečivé. V množstve druhov sa nájde zopár takých, ktoré na spánok pôsobia viac než blahodárne. Napríklad taký avantúrin, známy tiež ako zelený kryštál, respektíve kameň šťastia. Tento kamienok prináša vnútorný pokoj, odstraňuje stres, hnev, žiarlivosť a celkovo negatívne emócie. Od nich dokáže prečistiť aj samotné prostredie – trebárs spálňu. Položený na nočnom stolíku prinesie pokojnejší spánok, ku všetkému sa postará aj o pekné a príjemné sny. Podobne pôsobí aj ruženín, ktorý na to všetko ide cez lásku a harmóniu v srdci. Ametyst je vhodný pri meditáciách, ale tiež spaní. Odstraňuje pocity úzkosti, napätie a depresie. Je najlepšou pomôckou tiež v boji proti nespavosti, nosiť by ho mali aj ľudia s poruchami spánku. 

Ako si privolať príjemné sny?

Zdroj: Shutterstock®

K posteli si okrem kamienkov môžete postaviť aj orgonovitovú pyramídu. Ide o zmes rôznych kamienkov v magickom tvare pyramídy. Obvykle obsahujú aj spomínaný ametyst, krištáľ a tiež mandalu určenú na harmonizáciu prostredia. Pyramídka môže len tak voľbe stáť, prípadne ju môžete využiť aj na meditácie.

 

Odporúčame prečítať:

Akvamarín - kameň odvahy

Koral - chráni pred urieknutím

Granát - obnova energie a sily

Silicit - kameň optimizmu

Ako si privolať príjemné sny?

Zdroj: Shutterstock®

Apropo samotná meditácia vám môže rovnako so zlým spánkom pomôcť. Prostredníctvom rôznych techník môžete dokonale preskúmať svoje vnútro, vyliečiť to, čo je treba, prísť na koreň veci, dať všetko do poriadku a nastaviť svoje telo aj myseľ tak, aby príjemný spánok prichádzal noc čo noc. Aby ste sa dokázali dokonale uvoľniť pred meditáciou si dajte relaxačnú kúpeľ, ideálne levanduľový. Myšlienky utriedi aj bylinkový čaj a upokojujúca hudba. 

 

Lapač snov - zabráňte nočným morám

Naučte sa ovládať svoje sny

Ako sa udržať v lucidnom sne?

Ako si vyložiť sny? Vytvorte si svoj vlastný snár!

Ako si privolať príjemné sny?

Zdroj: Shutterstock®

Liečivé rastlinky môžu pomôcť aj inak než vo forme čaju. Pokojný spánok si privoláte aj vďaka bylinkovému vrecúšku. Ten si buď môžete zakúpiť, alebo si vyrobiť. Chýbať by v ňom nemala levanduľa, ktorá má silné antistresové a relaxačné účinky. Ďalej materina dúška, ktorá pôsobí harmonicky, upokojujúca je tiež medovka, či mäta.

 

Odporúčame prečítať: 10 zaujímavostí o našich snoch

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.02.2015 07:34

pokojný spánok? bola by som rada ak by som vôbec nejaký spánok mala, toto je môj veľký problém, nech robím čokoľvek neviem zaspať a celú noc sa iba prehadzujem, najlepšie sa mi potom spí nadránom keď už treba vstávať do práce, takže sa potom cítim neoddýchnutá a úplne bez energie

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

19.03.2015 21:01

některé sny jsou opravdu hororové a rada, odstraňte stres ze svého života při dnešním shonu je slušně řečeno k ničemu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE