Ako začať s astrálnym cestovaním?

Minule sme si priniesli základné informácie k pojmu, ktorý neostáva len pojmom – ASTRÁLNE CESTOVANIE. Kritikov a skeptikov toto slovíčko asi nebudete počuť vysloviť, za to tí, ktorí sa svetom ezoteriky a duchovnom aspoň ako tak zaoberajú, o ňom minimálne počuli. Astrálne cestovanie je akési spoznávanie iného sveta. Pri tomto zážitku musíte byť pripravené „opustiť“ svoje telo, ide o takzvaný Out of body experiance, teda OBE. Vaše astrálne telo by tak malo byť pripravené opustiť svoje fyzično... Ako to ale dosiahnuť?

 

V prvom rade majte na pamäti, že na nejaké vzdialené astrálne cestovanie, musíte mať najprv skúsenosti. Jednak sa vám to bez nich pravdepodobne ani nepodarí zažiť, a ak aj náhodou áno, v tom horšom prípade, to pre vás môže byť nebezpečné. Radšej si preto skúste zažiť astrálne cestovanie pod dohľadom nejaké odborníka.

 

Odporúčame prečítať: Čínsky horoskop – aké je dieťa narodené v znamení Opice

 

Keď sa už vo svete meditáciách ako tak orientujete, pravdepodobne je vám jasné, že aj pri astrálnom cestovaní, si budete musieť nájsť nejaký ten pokojný kútik.

Ako začať s astrálnym cestovaním?

Zdroj: Shutterstock®

PRED astrálnym cestovaním

 

Nejedzte ideálne dve hodiny pred samotným zážitkom. Plný žalúdok by vás mohol vyrušiť. Podobne tak je vylúčený aj alkohol, a ideálne obmedzte na ten čas aj nikotín.

 

Vyberte si vhodné miestečko, odkiaľ vaše astrálne telo môže „vyštartovať.“ V miestnosti by ste mali mať pohodlné ležadlo, či už posteľ, gauč, alebo hoc aj karimatka, musíte sa však na nej cítiť pohodlne.

 

Teplotu v miestnosti znížte / zvýšte na 22°C. Prílišná horúčava by vás podobne ako aj zima mohli vyrušovať.

 

Apropo skúste zamedziť akýmkoľvek vonkajším ruchom. Zakázané sú telefóny, rádio, telka, tablet, v ktorom každú chvíľu môže pípnuť email...

 

V miestnosti si urobte dostatočnú tmu, závesy zatiahnite aj v noci, aby vás nerušili svetlá pouličných lámp, či áut.

 

Odporúčame prečítať: Ako bude vplývať Opica na vzťahy v roku 2016?

Ako začať s astrálnym cestovaním?

Zdroj: Shutterstock®

PRED AJ POČAS astrálneho cestovania

 

Naučte sa relaxovať. Človek, ktorý je neustále v strese, alebo vkuse na niečo myslí, niečo rieši a nedokáže vypnúť myseľ, nielenže zabúda snívať, ale vzdiaľuje sa mu aj všetko duchovno. Isteže nie každý z nás má dar jednoduchej relaxácie, ale všetkému sa dá priučiť. Skúšajte, čo na vás pôsobí najlepšie. Či už to bude fyzická únava, tma, meditačná hudba, alebo spln... Skúšajte, overujte, hľadajte, ako najlepšie sa viete dostať do zrelaxovaného stavu?

 

Keď už sa vám darí relaxácia, ste o krok bližšie k astrálnemu cestovaniu. To, že je vaše telo v relaxačnom stave znamená, že vám údy príjemne oťažia, alebo naopak budú akoby nadľahčené. Myseľ budete mať jasnú a tok myšlienok zastavený. Srdce vám bude biť pravidelne a dýchanie bude pomalšie a hlboké.

 

A teraz môžete začať vizualizovať. Predstavte si, ako vaše astrálne telo postupne opúšťa to vaše fyzické a začína si len tak „plachtiť“ vzduchom smerom nahor. Nechajte sa unášať vlastnými predstavami a pokiaľ to vždy na niečom krachne, nevzdávajte sa. Ako sme už písali, astrálne cestovanie si vyžaduje v prvom rade tréning.

 

A s ním ide ruka v ruke trpezlivosť, preto sa v rámci relaxácie nezabúdajte cvičiť aj v tomto.   

 

Odporúčame prečítať: Čínsky horoskop – 7 znamení aká je Opica v láske?

Ako začať s astrálnym cestovaním?

Zdroj: Shutterstock®

POČAS A PO astrálnom cestovaní

 

Ako spoznáte, že ste opustili svoje fyzické telo? Jednoducho to budete vedieť. Aj tu platí pravidlo individuality, a každý má vlastné zážitky.

 

Čo však mnohých spája je akýsi úľak. Akonáhle sa stane, že vaše astrálne telo naozaj „vzlietne“, pravdepodobne sa zľaknete. Dôležité je nespanikáriť, a keď sa chcete vrátiť nazad stačí nasledovať strieborné vlákno, ktoré je akýmsi spojitkom medzi tým fyzickým a astrálnym.

 

Obvykle sa však pri prvých razoch osoby takto cestujúce natoľko zľaknú pohľadu na vlastné ležiace telo, až s nimi prudko trhne a urýchlene ich to vráti do tela naspäť. „Zobudiť“ sa môžete na vlastný tras a vystrašenie. Opäť však platí, chce to len tréning, aby ste nové a „neprirodzené“pocity prekonali. 

 

Odporúčame prečítať: Detoxikácia podľa lunárneho kalendára

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

05.02.2016 07:21

zaujimave

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE