Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

Expertom na takzvanú fyziognomiku sa pravdepodobne zo dňa na deň nestanete, avšak možno si začnete všímať veci, ktoré ste doteraz prehliadali. Z ľudskej tváre sa dá vyčítať mnoho. Niektoré emócie nedokážu zakryť ani najväčší „klamári“ a niekedy vás nezachráni ani „poker face“.

 

Fyziognómiou sa ľudia zaoberajú už oddávna a nejde o žiadne filozofovanie. O čítanie z ľudskej tváre sa zaujímal už taký tvorca známej matematickej vety Pythagoras, ale tiež Aristoteles, aj Hippokrates. Neskôr sa čítanie z tváre stalo obľúbenou spoločenskou aktivitou, ale tiež akýmsi remeslom. Čo všetko si pri čítaní z ľudskej tváre všímať? Úplne postačí, keď sa zameriate na tvar tváre a na oči. Veď v konečnom dôsledku práve tie sú akýmsi oknom do duše. 

 

Odporúčame prečítať: Privolajte si šťastie do životov – vyberte si talizman podľa znamenia

Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

Zdroj: Shutterstock®

TVAR TVÁRE

 

Trojuholníková tvár – tieto osoby sú prchké a často konajú impulzívne. Na druhej strane majú obvykle silné umelecké a estetické cítenie, neraz oplývajú aj umeleckým nadaním.

 

Oválna tvár – ľudia s oválnou, respektívne guľatou tvárou sú úprimní, praktickí a v spoločnosti obľúbení. Správajú sa totiž priateľsky, sú empatickí a vždy ochotní pomôcť.

 

Srdcová tvár – majú skvelý šiesty zmysel a neboja sa ním aj riadiť. Títo ľudia sú nielen ctižiadostiví, ale aj veľmi priebojní. Majú perfektnú pamäť, tým, ktorí im ublížia, ťažko odpúšťajú. 

 

Odporúčame prečítať: Deň kedy ste sa narodili o vás veľa napovie

Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

Zdroj: Shutterstock®

Kosoštvorcová tvár – zväčši ide o perfekcionistické typy ľudí, workoholikov a takých, ktorí si ctižiadostivo idú za svojimi cieľmi.

 

Štvorcová tvár – tieto osoby sú úprimné, čestné a spravodlivé. V práci, ale aj láske sú energické, priame a všetko, čo robia, naplno prežívajú.

 

Obdĺžniková tvár – ide o ľudí, ktorí musia mať všetko naplánované a dopodrobna premyslené. Problémy mávajú vo vzťahovej oblasti, keďže ťažšie vyjadrujú svoje city.

 

Odporúčame prečítať: Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?

 

OČI

 

Veľké oči – bývajú úprimní, cieľavedomí a láskaví. Milujú nežnosti, objatia aj dlhé rozhovory.

 

Malé oči – patria zväčša pokojným a mierumilovným ľuďom, ktorí však mávajú problém s otvorenosťou.

Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

Zdroj: Shutterstock®

Nerovnomerne umiestnené oči – hovoria o silnej osobnosti, ktorá je prefíkaná a veľmi ambiciózna.

 

Oči blízko pri sebe – mávajú ich zväčša konzervatívni ľudia, ktorí sú psychicky menej odolní, majú nízke sebavedomie a obmedzené názory.

 

Oči ďalej od seba – spoznáte v nich nezávislé osoby milujúce slobodu. Sú to dobrodružné povahy vyhľadávajúce adrenalín.

 

Všímať si môžete aj samotný pohľad človeka. Kto sa díva pri rozhovore priamo do očí a pohľadom neuhýba je pomerne spoľahliví a dôveryhodní. Kto naopak pohľadom uhýba je buď málo sebavedomý, alebo má čosi za lubom. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com, www.shutterstock.com

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 07:22

zaujimave, nieco na tom bude

Vaše meno:

Helena Povalova

Helena Povalova

16.05.2016 13:19

To je zaujímavé...

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

18.05.2016 19:46

toto som fakt nevedela

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE