Aké sú deti narodené v znamení vody? Toto ich vystihuje!

Zaujímate sa tak trošku o astrológiu a charakteristiku znamení? Máte doma malé zlatíčko, či naopak občas čertíka a chcete ho trošku viac spoznať aj cez hviezdy? Prinášame vám charakteristiku tzv. vodných detí, ktoré sa narodili v znamení Raka, Škorpióna, alebo Rybách.

Odporúčame prečítať: Horoskop krásy na aktuálny týždeň

ryby

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Ryby

Charakteristické vlastnosti: Tieto detičky pôsobia už od útleho veku ako slniečka. Kam vkročia, tam prinesú radosť a úsmev na tváre. Deti v tomto znamení sa obvykle ľahko vychovávajú, avšak pripravte sa na to, že malé "rybky" od vás budú potrebovať často pomoc. Napriek svojej šikovnosti si zvyknú neveriť, čo spôsobuje aj obavy a strach z budúcna.

Ako na ne: Posnažte sa im byť oporou a na výchovu v štýle tvrdej autoritatívnej ruky radšej vopred zabudnite. Akékoľvek tresty, bitky či krik toto dieťa vyplašia natoľko, že sa začne postupne do seba ukrývať, až jedného dňa zistíte, že vlastne svoju ratolesť vôbec nepoznáte, pretože vám prestalo dôverovať.

Akou cestou ich viesť? Neodopierajte mu kamarátov. Ryby sú veľmi spoločenské znamenia, aj keď s vyznačujú istou zasnenosťou a romantizmom. Ak sa rozhodnete svoje dietko prihlásiť na nejaký kurz, radšej voľte spoločenské krúžky, teda také, kde nebude samo. Obľubuje kolektívne športy, ale taktiež umelecké záujmy, kde by mohlo využiť veľkú dávku predstavivosti a kreativitu, s ktorou sa rodí.

raci

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Raci

Charakteristické vlastnosti: Toto tiché stvorenie v skutočnosti vôbec nie je také utiahnuté, ako sa na prvý pohľad môže javiť. Síce sa rado zahrá aj samé so sebou, avšak nepohrdne ani partiou skvelých priateľov. Za krehkým zovňajškom sa ale ukrýva tvrdá osoba.

Ako na ne: Malí Raci vedia byť poriadne tvrdohlaví, najmä ak ide o presadzovanie ich vlastných záujmov. Môžete na nich skúšať čokoľvek, nakoniec si vždy vyčkajú, až kým sa nepodvolíte ich prianiam. Vedia to robiť poriadne rafinovane. Na druhej strane, ale ich sklony k perfekcionizmu z nich robia viac menej nekonfliktné deti, ktoré rady pomôžu v domácnosti, a nebude ich potrebné kopať ani do učenia.

Akou cestou ich viesť? Tieto detičky sú veľmi múdre, šikovné a hlavne kreatívne. Väčšinu z nich to skôr či neskôr bude ťahať práve k umeniu, preto ak postrehnete u svojho drobca spisovateľské, hudobnícke či výtvarné schopnosti, snažte sa ich podchytiť hneď v rannom veku.

škorpióny

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Škorpióni

Charakteristické vlastnosti: Malí Škorpióni sú presne takí istí ako tí veľkí. Dominantní, autoritatívni, s obrovským zmyslom pre humor, ale aj sarkazmom. V partii priateľov si ho často vyberajú za svojho vodcu či ochrancu, pretože nemá problém postaviť sa komukoľvek. Tieto nebojácne deti zároveň vedia byť veľmi tajnostkárske a len málokedy sa vám zdôveria so všetkým.

Ako na ne: Škorpiónom hlavne treba nechať vždy dostatok času. Či už na to, aby predýchali, ak ste sa dotkli ich citov, alebo si nebodaj dovolili im niečo prikázať. Škorpiónčatá vyžadujú veľa pozornosti. Mali by ste toto svoje dieťa určite naučiť odpúšťať druhým, v opačnom prípade to vďaka svojim sklonom ľahko sa uraziť, v živote nebude mať ľahké. Na to budete potrebovať veľa lásky, bozkov a objatí.

Akou cestou ich viesť? Škorpiónov láka všetko tajomné až mystické. Majú rady hry s touto tématikou, obľubujú rôzne rébusy, hádanky, aj skrývačky. Keďže sú to mimoriadne inteligentné deti, no miestami trošku lenivé, snažte sa v nich prebudiť lásku k učeniu hravou formou. Ak máte v rodine aj iné deti, majte s týmto svojim Škorpiónom nejaké vaše vlastné tajomstvá. Potlačíte v ňom tak jeho žiarlivosť.

Odporúčame prečítať celú sériu článkov:

1 komentár
zuzla7790

zuzla7790

18.10.2013 19:09

My máme doma 2r.raka a naozaj je veľmi tvrdohlavý- tak dúfam, že ste sa trafili aj v tom ľahkom učení a pomáhaní doma. :o)
Hydrabio Sérum od Bioderma je super :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE