Svadobná rozlúčka so slobodou: Ako ju zorganizovať pre nevestu?

Už dávno neplatí, že lúčiť so slobodou sa chodia iba muži. I budúce nevesty majú pred vyslovením svojho veľkého áno právo zabaviť sa a odreagovať so svojimi kamarátkami. Vedeli ste, že rozlúčka so slobodou siaha až do ďalekej minulosti? Už v piatom storočí nášho letopočtu sa s voľnosťou lúčili vojaci.

Rozlúčku so slobodou zvyčajne organizuje družička či blízka kamarátka, ktorá budúcu nevestu dobre pozná. Pre nevestu to musí byť prekvapenie, a preto všetky prípravy zvyčajne prebiehajú v tajnosti. Prezradíme vám zopár rád, na ktoré by ste pri organizovaní rozlúčky nemali zabudnúť.

Pozri aj: Dúhové svadobné šaty – nový trend, ktorý pobláznil už tisícky neviest. Vydávala by si sa v tom?

rozlúčka so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Začíname organizovať

Na začiatok je dobré si určiť termín konania, ale i to, pre koľko osôb plánujeme rozlúčku uskutočniť. Pokiaľ nevestu dobre poznáte, nie je problém napísať si okruh najbližších ľudí, ktorému by sa nevesta na svojej rozlúčke určite potešila. Pozvánka na rozlúčku so slobodou poteší každú kamarátku nádejnej nevesty, a preto sa fantázii pri tvorbe pozvánok medze nekladú. Termín stanovte v dostatočnom predstihu pred svadbou, aby bola nevesta vo svoj veľký deň D vyspatá a svieža.

oslava pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Kde rozlúčku uskutočniť?

Tu prichádzajú do úvahy dve základné možnosti. Súkromný priestor, napríklad byt organizujúcej družičky, v ktorom vás nikto nebude rušiť a vy si tak môžete oslavu užiť od začiatku až do konca. Druhou alternatívou je rezervovanie miesta v podniku či bare. Tu však musíte rátať s tým, že v miestnosti nebudete samé a nebudete sa dobre počuť. Existujú však podniky, ktoré majú na podobné príležitosti vyhradený oddelený priestor či salónik, preto sa pri rezervovaní miesta nezabudnite na takúto možnosť opýtať. Do úvahy prichádzajú i ďalšie, avšak finančne náročnejšie možnosti ako je napríklad chata v horách či relaxačný wellness pobyt.

Odporúčame: 10 inšpirácií na luxusné svadobné šaty s nádhernými detailmi

párty pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Darček pre budúcu nevestu

Nepísaným zvykom na rozlúčkach bývajú darčeky pre nevestu. Malo by ísť o drobnosti, ktoré by mali obdarovanú potešiť či rozosmiať. Vtipným tričkom či zvodnou spodnou bielizňou, ktorá bude neskôr slúžiť ako návnada pre manžela, určite nič nepokazíte. Stavte najmä na originalitu darčeka, pretože tá sa cení najviac.

príprava rozlúčky so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Výzdoba priestorov

V dnešnej dobe už nájdete všade mnoho kreatívnych nápadov, ako možno vtipne a tematicky vyzdobiť miestnosť. Neveste určite nezabudnite zaobstarať korunku či šerpu s jej menom, pretože na rozlúčke bude hlavnou hviezdou večera práve ona. Dobrou voľbou môžu byť spoločné fotografie, ktoré rozvešiate po celej miestnosti. Takýmto spôsobom si môžete zaspomínať na staré dobré časy. Chutné občerstvenie, ako je fľaša dobrého šampanského, pizza či vtipná rozlúčková torta sa na plánovanej rozlúčke priam žiada. Myslite hlavne na to, že rozlúčka má byť pre budúcu nevestu príjemným zážitkom, na ktorý bude rada spomínať ešte mnoho rokov.

Odporúčame: Famózne svadobné líčenie: Neuveriteľné, aká je sila make-upu!

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

18.04.2021 04:34

Rozlúčku so slobodou si neviem predstaviť, napr. ísť niekam do baru a opiť sa, osobne by som skôr volila nejaký skrášľovací wellness s kamoškami :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE