Labradorit – energetický štít

Najvýraznejšou črtou labradoritu je jeho dúhovitá meňavosť. Je nepriehľadný.

 

Najznámejšou vlastnosťou labradoritu je jeho schopnosť ochraňovať našu auru pred nežiadúcimi energetickými „príveskami“ – udržiava ju čistú, vyváženú, zapečatenú, bez energetických trhlín a únikov. Odráža od nás neželané energie a preto sa mu hovorí aj „energetický štít“.

 

 

Labradorit nám umožňuje otvoriť sa a vnímať vnútornú krásu ľudí a vecí, vrátane seba samých. Odrazu sme schopní nachádzať zaujímavé aj v tom, čo sa nám obvykle zdá nudné. Tento kameň nám pomáha premeniť našu intuíciu na racionálne predstavy, s ktorými vieme pracovať ďalej. 

Labradorit náušnice a prívesok

Zdroj: Shutterstock®

Odráža nutkavé myšlienky a strachy. Pomáha nám prekonávať prekážky a zmeny tým, že nám prepožičiava silu a výdrž a pomáha nám nájsť to správne načasovanie, ako aj jasnejšie vidieť cieľ/smer. Je to zabijak falošných predstáv.

 

Priťahuje úspech a zlepšuje našu kreativitu, radosť a nápaditosť, podporuje a okrídľuje našu fantáziu. Pomáha nám nenechať sa vtiahnuť do života iných ľudí a necítiť sa zodpovednými za to, čo oni sami sebe robia. Je výborný ako ochrana, ak sa okolo váš obšmieta nejaký „energetický upír“. 

Prívesok labradorit

Zdroj: Shutterstock®

Zbavuje depresie, pocitu obete, nekonečnej smoly a neschopnosti zorientovať sa v živote.
Zvyšuje trpezlivosť a schopnosť počkať na správny okamih. Zo znamení sa spája so Strelcom, Škorpiónom a Levom, ale výborne pomáha všetkým znameniam. 


Liečiace vlastnosti:

 

Labradorit sa používal na stimulovanie mentálneho vnímania a na zníženie stresu a obáv. Pomáha s trávením a metabolizmom. Posilňuje imunitný systém. Vyjasňuje zrak. Zlepšuje spánok. Zmenšuje strach z nočných môr. Pomáha nám udržať predsavzatie, napríklad pri chudnutí alebo keď prestávame fajčiť. Je to dobrý kameň pre plecia, pre stuhnutú šiju a ramená, kedy sa pokladá priamo na ramená, alebo sa retiazka labradoritu zavesí naopak, takže visí vzadu medzi lopatkami. Pomáha to odstrániť pocit napätia a bolesti. Je dobrý pre všetko svalstvo a pre medzistavcové platničky.


Odstraňuje pocit chladu a pomáha pri nachladnutí, reume a dne.

 

Zdroj: https://www.facebook.com/oazazdravia

Prívesok labradorit

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

21.11.2014 19:09

nádherné šperky, podľa toho aké má liečivé účinky by sa veru zišiel aj mne

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE