Lapač snov – zabráňte nočným morám

 

Trápia vás zlé sny, nekvalitný spánok, časté budenie, strhávanie zo sna, či dokonca nočné mory?

 

Riešení ako sa takýchto problémov zbaviť je hneď niekoľko. Indiánske kmene prišli s pomôckou, ktorá sa nazýva lapač snov a úspešne funguje už nejakú tú dobu:)

Indiáni (ale nielen oni) verili, že sny majú pre nás veľký význam. Práve v nich sa odrážajú nielen naše priania, občas aj budúcnosť, skryté túžby, nevyjasnené vzťahy, sny dokážu ponúknuť aj riešenia problémov. Keďže každý sen má svoj význam, je dôležité ich počas noci udržať. Zlé sny – také ktoré nám nemajú pomôcť, ale iba vyrušiť zo spánku, či nás nebodaj vystrašiť, alebo v nás vyvolať smútok. 

Odporúčame prečítať: Naučte sa ovládať svoje sny

Lapače snov

Zdroj: Shutterstock®

Podľa Indiánov k nám počas noci prúdia vzduchom všetky druhy snov, špeciálny lapač ich ale dokáže roztriediť. Všetky nápomocné a pozitívne sny k nám poputujú skrz otvory v lapači, na druhej strane „pavučinka“ uprostred zachytí všetky zlé sny, či nočné mory. Pri východe slnka sa potom tieto negatívny sny vytratia.

 

 

Z čoho lapač snov pozostáva?

 

Podľa pôvodných zvykov ide o pletený rám, ktorý dotvára drevený kruh, ideálne obmotaný kožou.

 

Lapač zdobia pierka z vtákov, dievčatkám sa zvykli dávať sovie pierka, ktoré mali predstavovať múdrosť, chlapcov zas pierka z orla, ktoré symbolizovali silu.

 

Vtáčie pierka by na lapači nemali chýbať, predstavujú totiž život, aj dych, pomáhajú taktiež filtrovať dobré a zlé sny.

 

Guľôčka, alebo kamienok uprostred siete sú znakom vášho JA a kruh okolo sieťky predstavuje celý vesmír.

Významné sú aj jednotlivé farby lapačov:

Lapače snov

Zdroj: Shutterstock®

A to dupľom ak si na farby vo svojej domácnosti potrpíte. Biela je farbou čistoty, nevinnosti, ale tiež dokonalosti, skvele sa tak hodí práve na pletenú sieťku. Na vašom lapači by nemali chýbať napríklad aj strieborné doplnky, ktoré podporujú intuíciu, alebo zlaté prvky, ktoré sú symbolom pravdy, aj úspechu. Hnedá farba (napríklad rámu) hovorí o spoľahlivosti aj racionálnom uvažovaní, čierna je zas prvkom stálosti a nekonečnosti. Ak si vyrábate, či vyberáte lapač snov samé, môžete si zvoliť aj farbu stredového kamienka. Červená je o láske, energii, odvahe, aj životnej sile, fialové o troche mystiky, ale tiež o pokore a meditácii. Tyrkysová spája srdce a rozum a pomáha rozvíjať dušu, žltá upokojí vášne a emócie, oranžová vnesie radosť, múdrosť aj harmóniu. Pohodu a pokoj prináša aj farba zelená, nehu a láskyplnosť zas ružová.

Odporúčame prečítať: Ako na nás vplýva Mesiac?

Lapače snov

Zdroj: Shutterstock®

NÁŠ TIP: Lapače snov nemusíte použiť len na dobrú noc, ale tiež ako ochranný amulet počas dňa. Pomáha v boji s negatívnou energiou, môžete ho ale nosiť aj pri sebe, hovorí sa, že by vám mohol do svojej siete uchytiť šťastie :)

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.11.2014 08:48

zaujímavé ešte som o takomto niečom nepočula

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.03.2015 15:33

zaujímavý článok mám ho doma presne ten okrúhly z pierkami dostala som ho od sesternice žije v Kanade

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE