Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Intuitívne vyhľadávate zlaté šperky a vaša polovička to nie a nie pochopiť? Tak teraz vám ponúkame hneď niekoľko dôvodov, prečo by vo vašej šperkovničke zlato chýbať nemalo. A tobôž nie na vašich ušiach, krku, či rukách. Zlato podobne ako striebro sa totiž vyznačuje magickými vlastnosťami. 

Odporúčame prečítať: Svadobné šaty s nádychom Talianska

Váš pohľad priláka už len jeho lesklá zlatistá farba. Jeho ligot, teplo a zároveň aj tak trošku chlad, ktorý vyžaruje. Zlato rozhodne nepatrí k obyčajným kovom, a jeho cena je aj v dnešnej dobe vždy veľmi vážená.

 

Čo to vlastne zlato je?

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Jeho chemickú značku Au vám snáď ani netreba predstavovať, a to že je to žltý až oranžovožltý kov, každá správna milovníčka módy (a touto vlastnosťou sa pokojne môže vyznačovať len raz za pár mesiacov), rovnako minimálne tuší. Zlato patrí k vysoko odolným , až takmer nezničiteľným prvkom. Za jeho svetlejšiu farbu / odtieň môže prímes striebra.

 

Za jeho príbuznú planétu sa považuje Slnko, samozrejme je nielen kvôli jeho sile, ale hlavne aj kvôli farbe. Ak by ste sa zatúžili stať hľadačom zlata, tak vedzte, že zlato nájdete najmä v čírych vodách potôčikov / riek, ale z prírodných atribútov ho priťahujú napríklad aj korene stromov. 

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť akné s Manuka Tree?

Prostredníctvom zlata môžete dosiahnuť mystickú očistu. Tento kov pomáha tiež ozdravovať tak fyzické, ako aj psychické rany. Zlato má schopnosť pôsobiť uzemňujúco, dodať vám pevnosť rozhodnutí, aj pocit stability. Vďaka svojej odolnosti a pevným vlastnostiam, mu tiež oddávna prisudzujú schopnosti neprekonateľnosti, či dokonca až nesmrteľnosti. Kto nosil zlaté šperky trebárs do boja, stával sa z neho neporaziteľný. Zlato sa kedysi používalo aj v liečbe, či už v tekutej podobe v kombinácii s vodou, ale ako prvok, ktorý trebárs počas noci odovzdával svoju liečivú schopnosť iným pomôckam.

 

Zlato prisudzujeme najmä osobám s numerologickým číslom dva. Ako šperk by ho mali nosiť hlavne ohnivé znamenia, úplne najviac svedčí slnečnému Levovi. Zlato môžeme využiť nielen ako šperk, ale aj ako kozmetiku.

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Zlato prisudzujeme najmä osobám s numerologickým číslom dva. Ako šperk by ho mali nosiť hlavne ohnivé znamenia, úplne najviac svedčí slnečnému Levovi. Zlato môžeme využiť nielen ako šperk, ale aj ako kozmetiku. Vhodné je aj pre tých, ktorí si potrebujú zdvihnúť sebavedomie, trpia depresiami, či dokonca samovražednými sklonmi. Zlaté šperky by mali nosiť taktiež starí ľudia, zlato totiž vďaka svojej energii zmierňuje účinky staroby, tak v jej fyzických prejavoch, ako aj psychických. Zmierňuje napríklad senilitu, zvyšuje imunitu, bojuje v tele so zápalmi a celkovo omladzuje telo aj ducha.

 

Zlato sa používalo nielen v starodávnej čínskej medicíne, ale tiež v kozmetike. A to najmä pre jeho liečivé a regeneračné účinky. Dnes ho nájdete stopovito v rôznych krémoch, ale tiež pleťových maskách. Ak chcete svojej tvári dopriať o čosi exkluzívnejšiu starostlivosť vyskúšať môžete aj zlaté pleťové masky. Zlato pôsobí antibakteriálne, pleť však zároveň hydratuje a okysličuje. Prečisťuje ju a chráni pred poškodením. Stopy zlata dokonca nájdete aj v nóbl alkohole (napríklad vo fľaši s vodkou). 

Odporúčame prečítať: Magické striebro

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

29.10.2014 21:40

som lev a rada nosím zlaté šperky zaujímavý článok

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

30.10.2014 10:16

no teda je to lakave hned vyskusat

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

30.10.2014 12:52

takú masku zo zlata by som určite rada vyskúšala

Vaše meno:

Lenka

Lenka

30.10.2014 21:19

Veru, zlato s teraz často používa všade možne.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE