Symboly, ktoré nám pritiahnu do života lásku

Keď nechodí a nechodí, prečo osud trošku nepostrčiť a láske napomôcť? Nemusíte byť za každú cenu presvedčená fatalistka, ktorá bude so založenými rukami čakať, že si ju jej osudový muž nájde, hoci trávi každý večer doma na gauči. Ako si zariadite svoj voľný čas, to už necháme na vás, avšak rady vám poradíme pár trikov, ktorými si lásku do života pritiahnete. Aspoň tak vravia symboly.

 

Bez toho, aby sme o tom uvažovali, nosíme napríklad krížik na krku, jednak z prevedčenia, jednak na ochranu. Alebo si do peňaženky uložíme štvorlístok a tak trochu naozaj veríme, že nám prinesie šťastie, minimálne vo finančnej podobe. Tak prečo to neskúsiť aj s láskou a so symbolmi, ktoré sú s ňou staré dobré známe?

 

Na úvod hneď jedna malá úloha – zamyslite sa a napíšte si na papier prvé tri symboly, ktoré sa vám s láskou spájajú. Tak napríklad srdiečko, lietajúci anjelik so šípmi, alebo trebárs planéta Venuša? Práve Venuša a Amor patrili v takom 15.storočí k najznámejším symbolom lásky, ktoré využívali najmä maliari a sochári. A pokojne nimi môžu byť aj doteraz. Ak však nechcete nosiť v kabelke ich podobizne, ponúkame vám lepšie alternatívy.

 

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

 

SRDCE – na čomkoľvek. Od šperkov, cez vzorov na oblečení, po srdiečkový notes, pero, puzdro na mobil, či kabelku. Srdiečko je synonymom lásky takmer na celom svete a snáď ani netreba vysvetľovať prečo. Keď sme zamilované, okrem „motýľov v bruchu“ je práve naše srdiečko, ktoré podskočí, keď zbadáme nášho vyvoleného, keď by sme to chceli rozoberať do podrobna, srdce patrí k ženským symbolom, ktoré napríklad už v stredoveku znázorňovali romantické vzplanutie.

 

KVETY – o dôvod viac, prečo si svoju domácnosť aspoň z času na čas vyzdobiť kvetinami. Znakmi lásky sú kvetiny už celé stáročia, môže za to ich krása a jemnosť. Neraz patria k darom, ktorými sa jedna strana snaží prejaviť náklonnosť strane druhej. Kytica (mimochodom v preklade z anglického posy znamená báseň o láske), hovorí prepáč, ďakujem, ľúbim ťa, chýbaš mi, odpusť, nezabudni... Zo všetkých kvetov je dodnes na rebríčku TOP kvetín lásky ruža, najmä vo svojej červenej podobe.  

 

Odporúčame prečítať: Ako si posilniť čakry?

Symboly, ktoré nám pritiahnu do života lásku

Zdroj: Shutterstock®

ŠPERKY – a keď už šperky, tak poriadne. Aj láskou si oddnes môžete pokojne obhájiť túžbu po diamantoch. Tento odolný kamienok je vraj symbolom oddanej a trvácnej lásky, aj preto sa neraz vyskytuje na zásnubných prstienkoch. Vášeň a horúcu lásku vyjadrí aj rubín, či zafír. Apropo keď už kameň tak najlepšie na prsteni, ktorý sám o sebe patrí aj vďaka svojmu kruhovtému tvaru k symbolom lásky.

 

PERLY – patria taktiež k samostatným symbolom lásky, a to aj preto, že sú úzko prepojené s Venušou, ktorá sa zrodila z morskej peny a zdobila sa práve perlami. O dôvod viac mrknúť najbližšie do klenotníctva. Perla je jednoznačne intenzívnym ženským symbolom a predstavuje čistotu, ale tiež vášeň a sexualitu. 

 

Odporúčame prečítať: MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Symboly, ktoré nám pritiahnu do života lásku

Zdroj: Shutterstock®

OVOCIE – lásku môžete symbolicky privolávať aj vďaka svojmu jedálničku. Mnohé druhy ovocia totiž disponujú sexuálnym významom, ktorý im je prisudzovaý už oddávna. Za plody lásky sa považujú paradajky (rajské jablko), ale aj hrušky pripomínajúce svojím tvarom kypré krivky žien. Erotickým symbolom je aj jablko, pomaranč, či jahoda. Veď len sa zamyslite nad tým, ako trebárs také jahody dodnes patria v kombinácii so šľahačkou a šampanským k zvodným jedlám. Medzi symboly lásky sa radí aj granátové jablko. Podľa mytologických príbehov ho Persefona hodila späť vládcovi podsvetia Hádesovi, keď ju donútil, aby sa doň zahryzla. Granátové jablko je symbolom nielen lásky, ale aj manželstva a plodnosti.

 

Odporúčame prečítať: 4 symboly ochrany – ako fungujú?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

11.12.2015 21:43

zaujímavé čítanie

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.12.2015 09:43

sperk - srdiecko nosim ako privesok na retiazke,samozrejme niet nad dobre srdiecko

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

07.01.2016 09:30

Každé má niečo do seba :).. Ale je dobré nič nesiliť, čo má prísť, tak príde ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE