Egyptský horoskop – charakteristika

 

História horoskopov siaha do dávnej minulosti, astrológiu teda nájdete aj v Starovekom Egypte. Podobne ako pri keltskom horoskope, aj v egyptskom sú znamenia horoskopov iné, na aké sme bežne zvyknutí. Na Býka, či Raka zabudnite. Egyptský horoskop spája ľudí s bohmi a prideľuje im ich jedinečné vlastnosti.

 

Egyptský horoskop je tak jediným z rôznych druhov horoskopového delenia, ktoré si za vzor prizvalo samotných bohov. Kým keltský, či indický sa spájajú s prírodou, Egypťania svoj horoskop povýšili rovno na náboženstvo a prepojili ho s tými najvyššími silami. Egyptskí bohovia sú spájaní s rôznymi udalosťami zo života človeka. Len tak ľahko ich na prstoch jednej ani dvoch rúk nenarátate.

 

Odporúčame prečítať:  Deti narodené v znamení vzduchu

kleopatra

Zdroj: Shutterstock®

Egyptských bohov narátate stovky, tento horoskop vybral tých naj z naj vyvolených smiley. Takéto veľké množstvo bohov a bôžikov je aj kvôli tomu, že noví bohovia vznikali spoločne s výmenou panovníka na tróne. Ak si nový vládca zmyslel boha čohosi, čo doteraz nebolo, v podstate ho „vytvoril“. Podobnú moc mali aj egyptskí kňazi. 

 

Odporúčame prečítať:  Akým je váš partner milencom podľa hviezd ?

egyptský kalendár

Zdroj: Shutterstock®

Ako egyptský horoskop na tieto znamenia prišiel? Jednotlivé obdobia v roku delili podľa období, ktoré prislúchali danému božstvu. Ich charakteristiky vychádzali z egyptskej kultúry, ale tiež z ľudských čŕt, ich konania, aj správania. Konkrétne znamenia v tomto horoskope, patria tým najznámejším, najsilnejším a dalo by sa povedať aj najmocnejším bohom. Patria im tie najdôležitejšie oblasti ľudského života, od bytia až po smrť.

 

Odporúčame prečítať:  Aké znamenie sa hodí k Strelcovi?

egyptský horoskop

Zdroj: Shutterstock®

Prečo mu veriť? Nemusíte, ale keď sa zamyslíte nad faktom, že Staroveký Egypt má nielen svoje čaro, ale že patril tiež k mimoriadne vyspelým civilizáciám, je tu pomerne dosť veľká pravdepodobnosť, že aj ich znalosti astrológie, neboli až také chabé smiley

 

Odporúčame prečítať:  10 znakov ako rozoznať osoby v znamení LEVA

 

Egyptský horoskop pozostáva z 11 horoskopov a teda 11 egyptských bohov. Nájdete medzi nimi bohyňu krásy, lásky, boha poľnohospodárstva, vtáčieho boha...je tu ale taktiež strážkyňa pekla, či boh zeme. Každé toto „božské znamenie“ vládne približne jednému kalendárnemu mesiacu plus pár dní navyše.  

egyptský bohovia

Zdroj: Shutterstock®

Hathor, Osiris, Toth, Geb, Isis, Amon – Ra, Anubis, Seth, Sechmet, Horus, Mut - týchto jedenásť egyptských bohov – znamení si v najbližšom čase podrobne predstavíme, jeden po druhom.

 

Odporúčame prečítať:  Každý má svojho anjela strážneho – časť I.

 

Egyptský horoskop - znamenia:

Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS - 21.10. - 25.11

Egyptský horoskop – znamenie SETH - 17.09. - 20.10.

Egyptský horoskop – charakteristika

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

16.10.2014 09:00

takéto články rada čítam sú zaujímavé a vždy sa niečo nové dozviem už sa teším na pokračovanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE