Ako sa zbaviť urieknutia? Vyskúšajte jednoduché babské recepty a účinné rady

Každý z nás už počul o urieknutí. A možno ste ho zažili i na vlastnej koži. Urieknutie má viacero podôb, vďaka nemu dokonca môžete odpadnúť. Urieknutie nám odoberá energiu, aj životnú silu, takže nie je to nič príjemné.

Starí Rimania nosili proti urieknutiu rôzne amulety, odpľúvali si či robili náznak známy ako figa borová. Niekde zase hádzali žeravé uhlie do vody, umývali sa vodou z prameňov považovaných za magické, kropili sa svätenou vodou alebo nosili na sebe niečo červenej farby, aby uhrančivý pohľad od seba odpútali. Ľudia tiež verili, že proti urieknutiu pomáhajú modlitby, rôzne zvláštne rituály či nosenie amuletov s obrazom oka.

Už sa vám stalo, že vás niekto preklial a uhranul? Ako sa uchrániť pred urieknutím? Aká je účinná prevencia a ktorými osvedčenými spôsobmi sa môžete uchrániť pred negatívnymi energiami? 

Neprehliadni: Ako si posilniť mozog? 10 tipov, ako precvičiť mozog a zlepšiť pamäť

Komu hrozí urieknutie?

Pod urieknutím alebo prekliatím sa rozumie dlhý, uprený, prenikavý alebo aj nenávistný pohľad. Osoba prostredníctvom neho šíri negatívne emócie – žiarlivosť, závisť alebo hnev.

Najčastejšie sa dotýka ľudí so slabšou imunitou, starších ľudí a malých detí či citlivejších osôb.

Podľa staršej generácie urieknutí mohli byť ľudia i dobytok. Kto dokáže urieknuť? Sú to ľudia, ktorí v sebe prechovávajú závisť, nenávisť či hnev voči konkrétnej osobe alebo voči ľuďom všeobecne. Svoju zlobu skoncentrujú do zlého pohľadu a za využitia mágie slova či dotyku vedia urieknuť človeka.

Negatívna energie a jej sila

Urieknutie by ste nemali podceňovať. Nemusí ísť vždy o úmyselne prekliatie. Spôsobiť vám ho môže úplnou náhodou aj cudzí človek. Stačí, že sa na vás zadíva a prebleskne mu mysľou myšlienka, čo i len so štipkou závisti. Osoby so „silnými“ prenikavými očami (najmä s hnedými očami) majú nevedomky takúto schopnosť urieknutia. 

Prejavy sprevádzajúce urieknutie, príznaky urieknutia

  • neutišujúci plač dieťaťa
  • silná bolesť hlavy
  • zhoršenie spánku, nočné mory
  • závraty
  • pocity na zvracanie
  • nechuť do jedla
  • padanie vecí z rúk
  • únava
  • hnačka

Ako sa chrániť proti urieknutiu? Tu je viacero spôsobov:

Ako sa uchrániť pred negatívnou energiou a urieknutím? Akými osvedčenými postupmi možno odvrátiť urieknutie či prekliatie? Ako predchádzať urieknutiu? Energetické pliagy, negatívna energia - existuje viacero spôsobov, ktorými je možné zbaviť sa urieknutia. 

Zápalky a voda

Medzi najznámejšiu „prvú pomoc“ proti urieknutiu patrí „zápalková voda“. Do misy so studenou vodou vhoďte 9 škrtnutých zápaliek (tak, aby ich voda zahasila), naše prapramami pri takomto úkone zvykli odriekať aj nejaké tie čarovné slovíčka, touto vodou sa potom malo potrieť čelo, prípadne sa z nej aj trošku napili. Podobne môžete experimentovať aj s uhlíkmi.

Niekto tento trik môže poznať aj trošku inak. Najskôr sa škrtne zápalkou a nechá sa zapálená až kým to bude bezpečné pre naše prsty (pozor, aby vám neobhoreli). Následne sa zápalka urieknutou osobou sfúkne a ponorí do vody. Ak odpadnutý uhlík zo zápalky klesne na dno, znamená to, že sa vám stalo „z očí".

Takto to opakujte so všetkými 9 zápalkami. Následne do vody namočte prst a urobte krížik na čele, očiach a zápästiach urieknutej osobe. Následne by sa osoba, ktorej sa stalo z očí, mala z pohára trikrát napiť. Na záver sa otočte chrbtom k umývadlu a vodu vylejte. Pohár nechajte otočený hore dnom po dobu niekoľkých hodín. 

Pozri aj: Ako pozitívne zmanipulovať hlavu?

Červený náramok proti urieknutiu

Zdroj: Depositphotos

Osvedčenými postupmi sú aj: Ochranný amulet, ochranný talizman - červený náramok

Červená farba je symbolom sily a je odpudzovačom negatívnej energie, a tak chráni pred negatívnymi vplyvmi a zlými ľuďmi. Tradícia červenej farby siaha do predkresťanského obdobia. Kedysi sa novorodencom na ruku viazala jednoduchá červená stužka, ktorá ich mala chrániť pred urieknutím až do krstu. Tento zvyk sa odovzdával z generácie na generáciu. 

V súčasnej dobe medzi veľmi populárne patria červené náramky s názvom Kabbalah, ktoré sú nielen módnym doplnkom, ale v prvom rade ich nosia ľudia proti urieknutiu. Mamičky zase na ochranu bábätiek viažu na kočík červené stuhy alebo mašle.

Oslobodenie od urieknutia - spodné prádlo a plienka

Ešte zvláštnejšie pôsobí prvá pomoc, pri ktorej by ste mali použiť svoju spodnú bielizeň a utrieť si ňou tvár. Zabrať by malo aj navlhčenie časti odevu slinami či močom a ich potretie tváre postihnutého. U malých detí sa zvykla používať pocikaná plienka.

Ako sa uchrániť pred urieknutím? Energetické sviečky proti urieknutiu vám pomôže

„Prekliatie pohľadom” alebo uhranutie je pôsobené negatívnymi energiami, ako sme už spomenuli vyššie. Očistite sa od nich prostredníctvom sviečok. Energetické sviečky sú sviečky, ktoré pri horení pôsobia na svoje okolie. Ich energia blokuje všetky negatívne myšlienky, slová, kliatby a vplyvy použité proti vašej osobe. Dokonca ochráni aj pred ťažkým ovplyvňovaním a kliatbami.

Pozri aj: Ako byť šťastnou a úspešnou ženou? Vďaka týmto 7 návykom!

Soľ proti urieknutiu

Zdroj: Depositphotos

Ak vás niekto preklial a uhranul, očistite sa pomocou soli

Soľ je nielen nepostrádateľným dochucovadlom v kuchyni, ale dokáže nás tiež ochrániť pred zlom. Soľ môže očistiť človeka od kliatieb a ťažkých emócií. Môžete ju využiť na očistu seba, no je vhodná aj na očistu priestorov.

Očistný kúpeľ proti urieknutiu - využite silu byliniek

Vedeli ste, že aj bylinky dokážu byť nápomocné pri urieknutí? Silu byliniek a ich účinky poznali naši predkovia už od pradávna v rôznych podobách.

Za najúčinnejšiu sa považuje rastlinka čistec (latinsky Stachys). Najlepšie spravíte, ak ju pridáte do kúpeľa. Ak je človek urieknutý, na hladine vody sa vytvoria huspeninovité zrazeniny hustej konzistencie. 

Často sa používa i rituál s bielou šalviou, ktorou sa vydymia priestory alebo sa odymí postihnutá osoba. Podľa niektorých môže pomôcť aj repíkový čaj, ktorým si po vylúhovaní potriete tvár.

Odporúčame:  Veľký horoskop lásky na rok 2024 pre všetky znamenia

bylinkový kúpeľ proti urieknutiu

Zdroj: Depositphotos

Účinná prevencia proti urieknutiu - vyskúšané rady

Chystáte sa do spoločnosti? Pride k vám návšteva, ktorá je zvedavá na vaše bábätko? Oblečte si alebo svojmu novorodencovi ponožku či inú časť odevu naopak. Tento trik by mal chrániť pred negatívnymi pohľadmi a urieknutím.

Aktualizované na 30. 01. 2024

13 komentárov
Patrícia Paškanová

Patrícia Paškanová

19.08.2015 22:43

Super článok, rada čítam a dozvedám sa viac o takýchto zaujímavostiach :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.05.2016 20:54

niektore rady som vedela, hlavne o malych babetkach, cistci a plienke

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.10.2017 22:22

Super článok

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

26.10.2017 14:32

tie zázračné slovíčka sú počítať záporne "neraz,nedva,netri," môže byť až po deväť,číslo musí končiť vždy nepárne a nesmieme zabudnúť na predponu "ne".

Vaše meno:

Tim Brage

Tim Brage

04.10.2018 19:08

Hlavne ne-verit.

Tim Brage

Tim Brage

04.10.2018 19:08

Hlavne ne-verit.

Anna Podmanická

Anna Podmanická

03.11.2017 22:18

Veľa ľudí v dnešnej dobe na urieknutie neverí. Ja verím, lebo žiaľ už som ho zažila na sebe aj pri deťoch, kým boli malé a vtedy je každá dobrá rada drahá. Niekedy za to ten dotyčný, ktorý uriekol ani nemôže a keď si je toho vedomý, sám dokáže pomôcť pri zvrátení tohto stavu.

Vaše meno:

Martina Varhanikova

Martina Varhanikova

10.11.2017 06:45

Mňa uriekol jeden chlapec v 17. svojim silným pohľadom. V očiach máme istú energiu vyžarovania. S niektorýmu ľuďmi, ak sa pozeráte do očí musíte uhybať, lebo majú silný zrak. Ani neviem čo mi pomohlo, 2 dni mi bolo zle, stále som vracala, bola unavená. Aj oči mi prelízli slinami, aj čistec som použila, Vit. C si dávala. Moje deti si niečim takým našťastie neprešli.

Vaše meno:

Ingrid Štefanová st.

Ingrid Štefanová st.

01.01.2018 12:16

u nas babky pouzivali uhliky vhodene do vody proti urieknutiu

Vaše meno:

Alzbeta Hartinikova

Alzbeta Hartinikova

27.07.2018 12:01

ak si slaby jedinec prilis empaticky,emocionalny tak sa maj na pozore.Pri rozhovore ak sedis maj nohy prekrizene a doslova drzo sa pozeraj do jeho oci a uvidisa kto prvy uhne.

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

04.03.2018 16:32

Fú no na to akosi neverím.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

29.09.2018 07:52

Stalo sa to aj mňa raz v živote a to mám po 50siatke je to nepríjemné pretrela som sa spodným prádlom a dcére sa to stalo viac krát

Vaše meno:

Tim Brage

Tim Brage

04.10.2018 19:06

Neskutocne taraniny,krore zivia v ludoch nezmyselne predstavy.
Zakrako sa tu docitame o diabloch a strigach ktori tiez vraj netusia,ze nimi su.

Vaše meno:

Anna Vargová

Anna Vargová

07.10.2018 18:07

Ja som ešte z očí nemala.Myslim si, že patrím k silným osobnostiam. Na urieknutia som tiež neverila, kým som sama nevidela, ako reaguje dieťa po urieknutí.

Vaše meno:

viktor labakann

viktor labakann

10.01.2019 10:05

Urieknutie je len taký odvar prekliatia. Ak vás niekto prekliaje tak len on môže aj odkliať. Inak to ostáva na človeku celý život. Lebo je to v mysli a odtiaľ ho dostať preč je nemysliteľné.

Vaše meno:

Miso Jogi

Miso Jogi

28.04.2019 20:10

Modlitba je fakt ucinna , vyskusaj
a klasicke svateniny ako kropenie svateniu vodou trojkralova krieda,vysviacanie bytov na tri krale pozehnavanie od knazov atd atd atd
zasvatenie sa Neposkrvnenenu Srdcu Panny Marie. modlitba k sv Michalovi archanjelovi
to je tak silna bariera ze zlo nema sancu ,.,.,,
a kto ma napriek tomu problemy, vzdy je tu exorcista
mame aj na Slovensku, staci hodit do googla a pripadne prist sa za nim poradit

ako napisal uz Chesterton
"Cim menej viery v Boha tym viac povery" pretoze "prirodzene je verit v nadprirodzeno"

Miso Jogi

Miso Jogi

28.04.2019 20:05

Ach jaj povery ...
doverovat Bohu je daleko ucinnejsie ako vsetky tieto nezmyselne ludove praktiky
kto zazil silu sviatosti a silu modlitby tak sa len usmieva ked to cita ....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE