Kto má nábeh na depresiu? Odpoveďou môže byť i znamenie zverokruhu

Asi každého z času na čas prepadnú stavy blízke depresii a pochmúrna nálada. Isté odlišnosti v tomto zmysle možno zaznamenať u jednotlivých znamení zverokruhu, pričom Achillova päta, teda oblasť, v rámci ktorej ich smútok stiahne dole rýchlejšie, je prípad od prípadu rozdielna. O tom ste si mali možnosť prečítať bližšie v článku o smútku a sklamaní podľa zverokruhu. Niektoré znamenia to však k melanchólii, smútku až depresii ťahá predsa len o kúsok viac, no rovnako sa vo zverokruhu nachádzajú aj optimistické znamenia, ktoré vidia pohár radšej poloplný ako poloprázdny. Poďte sa pozrieť na to, či náhodou nepatríte k tej pesimistickejšej časti zverokruhu.

Avšak skôr, než sa pozrieme na tie najpesimistickejšie znamenia horoskopu, ktoré často prepadajú depresii, je vhodné vedieť, ako sa samotná depresia prejavuje. Medzi najčastejšie príznaky depresie patrí:

 • pocit beznádeje,
 • frustrácia a podráždenosť,
 • bezdôvodný plač,
 • strata záujmu o aktivity či záľuby,
 • poruchy spánku,
 • nedostatok energie a častá únava,
 • problémy s koncentráciou,
 • nechuť do jedla,
 • prehnané prejavy emócií,
 • nízke sebavedomie,
 • zanedbávanie sa,
 • požívanie alkoholu, prepadnutie hazardu.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Osoby narodené v znamení Rýb sú naozaj krehké stvorenia, citlivo vnímajú zmeny nálad ľudí okolo seba, bývajú bútľavými vŕbami a niekedy sú naozaj až príliš empatické a problémy druhých prežívajú mimoriadne intenzívne. To im však býva často aj na škodu, keďže sa tak ľahko dopracujú k vnútornému energetickému deficitu a strácajú balans. Práve toto je aj hlavným dôvodom, prečo sa Ryby dostávajú do pesimistického naladenia a vidia svet naokolo v tmavých farbách. Veľmi zle taktiež vnímajú rozpor medzi tým, čo by malo byť a tým, čo je. Keďže ich ideály bývajú celkom vysoké, bojujú vnútorne s týmto rozporom pomerne často a spôsobuje im to smútok a vrásky na čele.

Pozri tiež: Horoskop 2020: Na ktoré mesiace naplánovať dovolenku podľa znamenia?

pesimizmus a depresia

Zdroj: Shutterstock®

PANNA (24.08. – 23.09.)

Na detaily zameraní ľudia v znamení Panny bývajú citlivejší na rôzne zmeny a k tomu sa pridáva aj slabšia schopnosť brániť sa voči potencionálnym negatívnym vplyvom okolia. Niekedy Panny doplatia aj na vyšší stupeň naivity a následné sklamanie ich môže ťažiť až do konca života. A to vôbec nie je prehnané tvrdenie. Panny sa často utápajú v starých krivdách a veľmi dobre si pamätajú každú jednu ranu osudu – od depresie tak nemajú ďaleko. Nepríjemné pre nich je tiež to, že si niektoré situácie berú veľmi k srdcu a v podstate všetko (od vecí až po vzťahy), čo nespĺňa ich vysoké štandardy, ich môže dohnať k smútku. Prechod od dobrej nálady do pesimizmu až k znechuteniu môže byť veľmi náhly a nečakaný a stačí k tomu naozaj drobnosť. Napríklad to, že ste z obchodu nedoniesli žemle, ako ste sa dohodli, ale chleba. Veru, aj takéto niečo dokáže Pannu celkom rozľútostiť.

depresia a znamenia

Zdroj: Shutterstock®

RAK (22.06. – 22.07.)

Pomyselné prvé miesto v pesimistickom pohľade na svet so sklonom k depresii získava zo všetkých znamení zverokruhu Rak. Na to, aby sa z ľudí v znamení Raka stali smutné „kôpky nešťastia“, stačí relatívne málo a podobne ako u Panny bývajú ich emocionálne prepady celkom nečakané. Niekedy stačí aj spomienka na detstvo, hoci pozitívna a v podstate šťastná, aby zosmutneli, lebo si pritom zároveň uvedomili neúprosné plynutie času. Raci zo zásady vnímajú svet z jeho horšej stránky a vždy sú nastavení v akomsi, metaforicky povedané, obrannom postoji. A keď sa náhodou ich negatívne prognózy týkajúce sa budúcnosti naplnia, tak svojim blízkym nezabudnú pripomenúť – ja som ti to hovoril/la.

Aktualizovaný článok: 8.10.2022

3 komentárov
Elena Švachová

Elena Švachová

22.02.2020 22:04

Na mňa to úplne,ale úplne sedí.

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

25.02.2020 23:10

Podľa článku sa mi depresia bude vyhýbať.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

27.02.2020 13:03

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE