3 znamenia, ktoré majú ten najlepší spánok a 3 znamenia, ktoré majú problémy so spánkom

Najradšej by sme boli, keby sme mohli prespať väčšiu časť dňa. Áno, spánok milujeme, teda aspoň väčšina z nás. Nájdu sa však medzi nami aj takí, ktorí spánok považujú za zbytočne veľký luxus a radšej než spánku, venujú sa svojim aktivitám a hlavne práci. Podľa nich netreba v živote zaháľať, pretože ak sa chce mať človek dobre, musí pracovať a zhodnocovať svoj majetok. Ste aj vy tohto istého názoru?

Spánok každého z nás je úplne iný. Obdivujeme ľudí, ktorí dokážu zaspať hneď, len čo sa uložia do postele a položia si hlavu na vankúš. Akoby lusknutím prstov dokážu upadnúť do hlbokého spánku. Fascinujú nás ľudia, ktorí si dokážu zdriemnuť vo vlaku či v autobuse pri cestovaní, v čakárni u lekára či na iných, možno aj netradičných miestach.

Dostať sa do REM spánku pre mnohých nie je žiaden problém. Avšak, nie každý má to šťastie a dokáže vypnúť hneď, len čo sa dotkne vankúša a prikryje perinou. Mnohí stále počítame ovečky, premýšľame nad povinnosťami na nasledujúci deň a pod. Ako to je vo vašom prípade? Máte problémy so spánkom alebo ste tými šťastlivcami, ktorí dokážu zaspať bez akýchkoľvek problémov? Vieme, ktoré 3 znamenia každý večer zaspávajú bez problémov a ktoré 3 znamenia bojujú so spánkovými problémami.

Pozri aj: Relax si každý predstavuje inak! Aký rituál ti odporúčajú hviezdy a tvoje znamenie?

REM spánok

Zdroj: Depositphotos

Najväčší spachtoši podľa horoskopu

  • Znamenie zverokruhu BÝKspánok je pre Býka dokonalým zmyslovým pôžitkom, ktoré si dokáže užiť plnými dúškami. Ak to rozvrh a povinnosti dovoľujú, tak ľudia narodení v tomto znamení nevidia problém v tom, aby si ľahli do postele skôr a na druhý deň vstali neskoro. Zemské znamenie si dokáže užiť každú chvíľu, keď sa môže váľať v posteli. Samozrejme, aj pred spánkom má svoj rituál, ktorý podporuje jeho spánok. Rituál zahŕňa skvelú večeru, upokojujúci kúpeľ a čítanie obľúbeného románu. Aj tento rituál zemskému znameniu Býk pomáha zaspať rýchlejšie, než by ste čakali.
  • Znamenie zverokruhu RYBY – vodné znamenie je hlboko prepojené so svojim svetom snov. Spánok je však pre Ryby viac než len miesto, kde môžu skúmať svoje sny. Dalo by sa povedať, že sny sú ich akýmsi útočiskom. Emocionálni chameleóni na seba preberajú pocity všetkých, s ktorými sa za deň stretli (priateľa, ktorý prežíva rozchod; kolegu, ktorý je preťažený projektmi,...). Preto Ryby potrebujú utiecť do svojej spánkovej svätyne, aby načerpali nové sily. Len ich nezabudnite zobudiť skôr, ako si zdriemnu v práci, alebo pri obede.
  • Znamenie zverokruhu VÁHY – Váhy sú na celoživotnej ceste za umeleckou krásou a rovnováhou a ich spánkové návyky nie sú výnimkou. Vzdušné znamenie potrebuje minimálne osem hodín spánku denne na to, aby dokázalo spracovať všetky udalosti z daného dňa a zároveň aby načerpalo dostatok energie na ten ďalší. Váhy sa však musia cítiť v pohode, kým sa nechajú unášať spánkom. Preto presne vedia, ako sa na spánok pripraviť – majú svoj vlastný rituál, na ktorý toto znamenie nedá dopustiť.

Zaujme ťa aj: Narodili ste sa pod hviezdou bohatstva a úspechu? TOTO je 5 znamení, ktorým sa vždy bude dariť

problémy so spánkom

Zdroj: Depositphotos

Znamenia, ktoré so spánkom zápasia

  • Znamenie zverokruhu BARAN – toto znamenie sprevádza fráza „budem spať, keď budem mŕtvy“, a to doslova. Je to totižto znamenie, ktoré je súťaživé a za každých okolností musí vo všetkom vynikať. Barani sú stále pripravení na akciu, preto keď sa im sníva o nejakom skvelom nápade, neváhajú vyskočiť z postele a nový nápad si minimálne zapísať, ak nie hneď aj realizovať. Kvalitný a hlboký spánok nie je ich silnou stránkou!
  • Znamenie zverokruhu BLÍŽENCI – vzdušné znamenie uprednostňuje voľnosť a plynulosť, vôbec sa nedrží pevný štruktúr, ako je napríklad čas spánku. Aj keď sú Blíženci fyzicky vyčerpaní, ich mozog im nedovolí oddychovať, pretože túži po ďalšej stimulácii. Pozeranie poučného dokumentu do neskorých nočných alebo skorých ranných hodín je pre nich viac, ako spánok. Radšej čas, ktorý by mohli venovať spánku a dobíjaniu batérii budú ľudia narodení v tomto znamení horoskopu venovať vzdelávaniu a obohacovaniu svojich znalostí a vedomostí.
  • Znamenie horoskopu PANNA – znamenie, ktoré vôbec nevidí problém v tom, aby si skrátilo svoj spánkový režim na úkor iných „dôležitých“ povinností, ktoré sú neodkladné. Pokojne sa na úkor spánku vrhnú na upratovanie a luxovanie celej domácnosti, do tvorby rozsiahlej prezentácie alebo sa budú venovať práci a pracovným záležitostiam. Panny sú rovnako k sebe kritické, preto aj keď si ľahnú do postele, namiesto spánku sa venujú rekapitulácii svojho dňa. Premýšľajú či všetko spravili najlepšie ako vedeli, alebo niečo mohli spraviť aj lepšie.

Neprehliadni: Pizza podľa znamenia zverokruhu: Sedí to alebo sa hviezdy mýlia v tom, akú máš najradšej?

2 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

28.03.2023 09:09

Som znamenie, ktoré podľa tohto so spánkom zápasí. Niekedy ale spím veľmi dobre.

Vaše meno:

Janka Komadova

Janka Komadova

31.03.2023 20:41

Manžel je baran a spánok má na jednotku zaspí posefiačky dve sekundy a spí aj pri telke

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE