DOVE vlasový rad Youthful Vitality

Z medzinárodného prieskumu značky Dove vyplynulo, že Slovenky nemajú v porovnaní so ženami z iných krajín príliš silné sebavedomie a ťažšie si pripúšťajú svoju krásu. Dove všetkým slovenským ženám, ktoré by rady získali väčšiu  sebadôveru, ponúka riešenie. Začať môžu správnou starostlivosťou o vlasy, ktoré sú korunou každej ženy, zvýraznia krásu už na prvý pohľad, a dodávajú tak dostatočné sebavedomie.

 

 

Pre ženy vo veku 40+ Dove navyše vyvinul nový rad Youthful Vitality obohatený o unikátnu kombináciu esenciálnych živín, ako sú proteíny a lipidy. Tie navracajú vlasom stratenú vitalitu a udržujú ich krásne, zdravé a plné objemu. V ponuke je možné nájsť šampón, kondicionér a bezoplachový BB krém.

 

Dove odborník radí správny postup pri umývaní vlasov v 8 krokoch:

DOVE vlasový rad Youthful Vitality

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Aké farby lakov na nechty práve letia?

 

1. NEZABÚDAJTE NA HREBEŇ

 

Ešte pred samotným umytím vlasy rozčešte kefou. Odstránite tak časť nečistôt a šampón sa potom bude lepšie nanášať.

 

 

2. NEPODCEŇUJTE VODU

 

Namočenie vlasov je veľmi dôležité. Vlasy by mali byť pod prúdom vody minimálne minútu, než nanesieme šampón. Vlas má totiž štruktúru šišky vytvorenej z drobných šupiniek, a čím dlhšie je namáčanie, tým viac sa roztvára a nečistoty sa vymyjú. Teplota vody by mala byť príjemná, ani horúca, ani studená.

 

 

3. PRAVIDLO ORIEŠKA

 

Množstvo šampónu by sa nemalo preháňať. Často uvádzané množstvo veľkosti vlašského orecha berte ako orientačné. Šampón v ruke premasírujte a nanášajte ho bruškami prstov smerom od končekov, potom ho jemnými krúživými pohybmi rovnomerne vmasírujte do vlasov.

 

 

4. OPLACHUJTE POCTIVO

 

Opláchnutie šampónu vodou . Neurýchľujte tento proces, vykonávajte ho najlepšie v záklone, aby sa odplavili nečistoty z celej dĺžky. Teplota vody by mala zhruba zodpovedať teplote tela a byť na dotyk príjemná.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Jeseň plná farieb

DOVE vlasový rad Youthful Vitality

Zdroj: Shutterstock®

5. APLIKUJTE DVAKRÁT
 
Znovu naneste šampón a proces zopakujte. Druhé kolo umývania by sa nemalo vynechávať, zabezpečuje očistenie vlasov zvnútra. Šampóny sú dnes veľmi kvalitné, a ak je to potrebné, môžete si vlasy umývať aj denne.
 
 
6. POUŽÍVAJTE KONDICIONÉR
 
Umytie uzatvorte použitím kondicionéru. Nechajte krátko pôsobiť a hlavu znovu opláchnite. Vďaka kondicionéru sa vlasy zjemnia a budú sa lepšie rozčesávať. Pokiaľ máte mastné vlasy, aplikujte ho len do končekov.
 
 
7. SUŠTE UTERÁKOM
 
Vlasy by sa mali najprv osušiť uterákom, ale len jemne, aby nedošlo k ich roztrhnutiu. Najlepšie je nechať vlasy preschnúť prirodzene, pri fúkaní nastavte fén na strednú teplotu. Príliš horúci vzduch ich vysušuje a oslabuje. Nikdy nechoďte spať s nevysušenými vlasmi. Mokré vlasy sú veľmi krehké a náchylné na poškodenie. Vhodné pre ne nie sú ani husté hrebene, omnoho lepšie vám poslúži kefa.
 
 
8. VLASY ROZMAZNÁVAJTE
 
V rozmedzí dvoch až troch týždňov sa tiež odporúča aplikovať masky, zábaly, či krémy. Hĺbkové masky a zábaly môžeme nechať pôsobiť aj po celú noc, krémy sa po nanesení neoplachujú. Pre okamžitú výživu je vhodný BB krém Dove Youthful Vitality. Stačí ho aplikovať do mokrých alebo suchých končekov a dopriať si jeho výživu pre silu, tvárnosť, jemnosť, lesk a objem vlasov.
 

Rad vlasovej kozmetiky Dove Youthful Vitality dostanete v bežnej obchodnej sieti. Odporúčaná spotrebiteľská cena je pre šampón a kondicionér  4,49 € a pre bezoplachový BB krém 5,29  €.

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.12.2015 16:30

vlasy nefenujem

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 21:21

tento DOVE ma stale viac a viac oslovuje

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE