Obočie ako ušité pre vašu tvár: Aké sú pravidlá jeho úpravy?

Ako ste si už iste mohli všimnúť, obočie dokáže úplne zmeniť vzhľad vašej tváre. Ak ste si už zvykli na rutinu v podobe úplného vyšklbania obočia, skúste niečo nové. Malá zmena v technike trhania môže mať dramatické zmeny na celkový výzor. Žiadna z nás sa nenarodila s dokonalým obočím, takže potrebujeme trochu pomôcť. Našťastie všetko, čo potrebujete, je pinzeta, nožnice a trochu tieňov na oči. Vďaka týmto pomocníkom docielite bezchybné obočie.

Pozri aj: Originálne a jedinečné kvetináče: Vyrob si ich jednoducho sama!

ako na úpravu obočie

Zdroj: Shutterstock®

Krok prvý – Nájdite inšpiráciu

Inšpiráciu hľadajte v časopisoch alebo na internete. V dnešnej dobe našťastie existujú už videá, ktoré vám napovedia, ako na to, ide o tzv. tutorial. Obočie vytvára akoby rámec našej tváre, preto vyskúšajte rôzne štýly a zistite, ktorý vyhovuje práve vám.

Krok druhý – Príprava obočia

Ideálny čas na úpravu obočia je okamžite po sprche. Pôsobením tepla sa vlasové folikuly viac otvárajú, a tak bude trhanie obočia hračka. Nejaký čas v sprche venujte peelingu tváre alebo si ju jednoducho umyte pomocou hubky.

úprava obočia

Zdroj: Shutterstock®

Krok tretí – Dobré osvetlenie

Pri trhaní obočia potrebujete azda to najjasnejšie svetlo. V popoludňajších hodinách sa usalašte pri okne. Pomocou zväčšovacieho zrkadla uvidíte aj tie najmenšie detaily.

Krok štvrtý – Vytvorenie osnovy

Pomocou ceruzky alebo tieňov na obočie si vytvorte tvar, po akom ste vždy túžili. Na obrázku jasne vidíte, kde by obočie malo začínať a kde by malo končiť.

upravené obočie

Zdroj: Shutterstock®

Krok piaty – Správna technika

Ak ste donedávna trpeli pri trhaní obočia, možno bola na vine technika trhania. Držte svoju pokožku napätú. Pleťová voda tiež pomôže na citlivú podráždenú pokožku. Po dokončení môže byť vaša pokožka naozaj podráždená. V tom prípade použite nejaký ľad alebo studenú vodu. Vhodné sú aj Aloe vera alebo kortizolová masť. Tú však nepoužívajte príliš často, pretože môže spôsobiť podráždenie.

Krok šiesty – Vhodný odtieň

Pri výbere farby budete musieť rozmýšľať o farbe vlasov a pleti. Všeobecne platí, ak máte tmavé vlasy, mali by ste si zvoliť farbu, ktorá je o jeden až dva odtiene svetlejšia ako vaše vlasy. Ak sú vaše vlasy blond, zvoľte si zlatistý alebo šedý odtieň. A ak ste ryšavá, určite nepoužívajte kontúrku na pery! Vyrieši to teplejší odtieň hnedej s jemným červeným podtónom.

Aký tvar obočia vyhovuje vám? Je to úzke obočie alebo skôr prirodzený tvar?

Odporúčame: Domáci celotelový tréning pre každého, kto chce schudnúť: Nepotrebuješ žiadne pomôcky!

5 komentárov
Stanka

Stanka

03.08.2013 09:41

dobrý článok, ale ja vytvarovanie obočia radšej prenechám svojej kozmetičke, chĺpky vyrastajúce mimo línie si sem tam povytrhávam

Vaše meno:

Monika

Monika

04.08.2013 09:53

jednoznačne prirodzený tvar s menšou úpravou :)

Vaše meno:

natasino

natasino

04.08.2013 21:30

prirodzeny tvar, samozrejme pekne upraveny

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

22.08.2013 10:27

ja si tvarujem obočie od 15rokov chodievam ku kozmetičke a občas si ho upravujem doma tiež som za prirodzený tvar a nie za úzulinký pásik a nahrglaný ceruzkou pôsobí to strašne neprirodzene

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 17:25

chodím za kozmetičkou, sama si obočie neupravujem :) netrúfam si :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE