Beauty poradňa GERnétic: Suchá pokožka po lete - čo s ňou?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Po letných mesiacoch mám nepríjemný pocit príliš suchej, hrubej a precitlivenej pleti. Potrebovala by som intenzívny hydratačný krém. Môžete mi nejaký odporučiť?

Váš problém s pokožkou nemožno vyriešiť iba intenzívnym hydratačným krémom. Najskôr by bolo potrebné posúdiť, či máte suchú alebo dehydrovanú pokožku. Suchá pokožka sa prejavuje nedostatočnou produkciou lipidov (kožného mazu). Pokožka je matná, hrubá, šupinatá a krehká. Neumožňuje vytvorenie kvalitného lipidového filmu, ktorý tvorí prvú ochrannú bariéru. Suchá pleť má potom zvýšenú tendenciu k nežiaducej tvorbe predčasných vrások a vädnutiu. Príčinou môže byť genetická predispozícia, nedostatočná starostlivosť a ochrana, pokročilý vek, neprimerané opaľovanie, ale aj užívanie niektorých liekov, ktoré znižujú produkciu kožného mazu.

Dehydrovaná pokožka sa prejavuje nepríjemným pnutím, niekedy aj pálením, neprimeraným začervenaním a zvýšenou citlivosťou na vonkajšie a vnútorné podnety. Príčinou je rýchly a nadmerný únik vody z povrchových vrstiev pokožky a nedostatočná kompenzácia vody zo strednej vrstvy kože – zamše. Škára nesmierne dôležitá pre vzhľad a správnu hydratáciu pokožky, pretože je zásobárňou vody pre povrchové vrstvy kože. Aby bol v škáre dostatok vody, je dôležité dodržiavať pitný režim.

Testovali sme: Beauty poradňa GERnétic: Čo s pigmentmi na tele a škvrnami na tvári?

GERnétic produkty na ošetrenie suchej pokožky

Zdroj: GERnétic

Vzhľadom na pocity, ktoré na pleti popisujete, zrejme ide o kombináciu oboch problémov. To býva po slnečných mesiacoch dosť časté. Nedostatok kožného mazu je príčinou zlej bunkovej súdržnosti a tvorenia nekvalitného ochranného kožného filmu. Kvôli tomu sa voda rýchlejšie odparuje z pokožky a nastáva postupná dehydratácia. Preto je v tomto prípade nutné starať sa o pokožku komplexne a ošetriť súčasne oba problémy. Základ starostlivosti tvorí kvalitný nočný regeneračný a denný ochranný krém a, samozrejme, zodpovedajúce čistiace prípravky.

Na vyváženie funkcií pleti odporúčam ako prvý krok ošetriť pleť jemným peelingom. Ten odstráni nečistoty a najmä odumreté bunky z povrchu pokožky, ktoré majú tendenciu zostávať na pokožke. Obzvlášť po letných mesiacoch, keď je pokožka opálená. Peeling pokožku zjemní a umožní aj ľahšie vstrebávanie aktívnych látok, ktoré budú váš problém riešiť. Určite vyskúšajte jemný peelingový prípravok Nettoyant Gommant Marin. Má mäkkú a guľatú brúsnu zložku, je k pokožke veľmi šetrný, pleť rozjasní a navyše ju obohatí o dôležité minerálne zložky. Možno ho použiť aj na okolie očí.

Tropo Plus a Base de Jour Marine

Zdroj: GERnétic

Ďalším krokom je pravidelné používanie nočného krému s mastnou textúrou. Večer vám odporúčam používať regeneračný krém Synchro, ktorý dodá dostatočné množstvo lipidov a regeneračných látok. Ak máte viac ako 55 rokov, vyskúšajte krém Cytobi. Je to komplexný výživný a regeneračný krém pre zrelú pokožku. Bohatá textúra krému, ušľachtilé oleje zo sladkých mandlí, nechtíka, sóje, olív a ľubovníka pôsobia na všetkých úrovniach pokožky a vytvára sa okamžite pocit upokojenia a hebkosti pleti. Obidva prípravky podporia bunkovú súdržnosť a posilnia kožnú bariéru.

Počas dňa je potrebné pokožku ošetriť denným krémom, ktorý chráni pred poveternostnými vplyvmi. Vyskúšajte prípravky Tropo Plus, Symbiose alebo Base de Jour Marine. Tieto denné krémy sa okamžite vstrebávajú, neobťažujú leskom, aktívne zložky priťahujú vodu zo zamše smerom na povrch a podporujú dobrú hydratáciu. Možno sa na ne bez problému nalíčiť. Navyše chránia pleť pred prípadnou alergiou na líčidlá.

ako hydratovať pleť

Zdroj: Shutterstock®

Hydratáciu pleti môžete urýchliť intenzívnou hydratačnou kúrou, ktorá spočíva v aplikácii hydratačnej masky Hydra Ger počas štyroch po sebe idúcich dní. Potom sa dva dni vynechajú a celý postup sa opakuje. Táto kúra je takmer návyková. Moje klientky sa k nej pravidelne vracajú, pretože si osvieženie, zjemnenie a oživenie pokožky, ktoré nastáva po odstránení masky, rýchlo zamilovali. Ak chcete svoju pleť naozaj rozmaznať, vyskúšajte revitalizačné a hydratačné sérum Cells Life. Luxusný produkt má intenzívny hydratačný a spevňujúci efekt. Zamedzuje odparovaniu vody z buniek, chráni bunky pred stratou regeneračných látok, priťahuje potrebnú vodu zo zamše k povrchu. Zároveň stimuluje produkciu kolagénu a elastanu, zvyšuje objem pokožky, spevňuje a vyhladzuje vrásky.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

07.10.2019 07:21

Zaujímavé produkty!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

09.10.2019 19:35

ja mám suchú pleť skôr v jesennom a zimnom období - vietor, mráz, kúrenie...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.04.2020 20:26

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE