Spánkom ku kráse! Ako sa cítiť a vyzerať ráno báječne?

Po prebudení často nasleduje pohľad do zrkadla a zhrozenie, ktoré sa strieda so zúfalstvom či nespokojnosťou.

 

Čo tak zobudiť sa a povedať si, že ste krásna? Samozrejme, záleží to aj od starostlivosti, ktorú by ste mali dopriať svojej pleti večer pred spaním.

 

Pôsobiť sviežo a zregenerovane, po tom túži snáď každá z nás. Príjemný pohľad do zrkadla, úsmev a hneď máte krajší deň.

 

Ako to dosiahnuť? Jednoducho - pomocou týchto 7 beauty tipov.

 

1. Žiadny make-up, prosím!

 

Nadmerné pracovné vyťaženie, nočné párty, firemné večierky...Pravdepodobne ste prežili naozaj hektický deň, ale neubližujte tej, ktorá za to nemôže. Dovoľte svojej pleti počas noci dýchať. Ak make-up pred spaním neodstránite, môže spôsobiť upchatie pórov, čo vedie ku vzniku akné a iných kožných problémov. Odličovanie preto nepodceňujte.

 

Odporúčame prečítať:  Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

odličovanie

Zdroj: Shutterstock®

2. Doprajte si kúpeľ!

 

Pocit sviežosti, voňavá pokožka, hebké telo. Večerný kúpeľ pomôže uvoľniť napätie a pripraví vás na sladký spánok. Egyptská kráľovna Kleopatra, bola známa svojou krásnou a hebkou pokožkou. Jej tajomstvo spočívalo v tom, že pri príprave jej kráľovských kúpeľov bolo použité veľké množstvo mlieka. Vám, milé dámy, stačí pridať 3-4 šálky mlieka a 4-5 lyžičiek medu. Niekoľko ružových lístkov sa postará o nezabudnuteľný zážitok, a z vašej kúpeľne sa stane hotová oáza pokoja.

 

Odporúčame prečítať: Mäta pieporná a jej liečivé účinky

kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

3. Povedzte áno hydratácii

 

Po čarovnom kúpeli nezabudnite použiť hydratačný krém. Naneste ho na ešte vlhkú pokožku, pomôže totiž udržať vlahu a znásobí účinok. K dispozícii sú rôzne telové mlieka, oleje - môžete použiť napríklad aj kokosový, pre dlhotrvajúci efekt. Túžite po žiarivej pleti? Stačí ju dôkladne hydratovať.

hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

4. Zopnite si vlasy

 

Pred tým, než si ľahnete do postele, jemne si zopnite vlasy - napríklad do voľného vrkoča. Nechať ich len tak, voľne rozpustené, nie je dobrý nápad, pretože budú ráno zapletené a budú chaoticky odstávať na všetky strany. Ale pozor! Uistite sa, že nie sú prichytené príliš na pevno, mohlo by to spôsobiť ich vypadávanie.

 

Odporúčame prečítať:  Zázračný kokosový olej a jeho skvelé využitie

vlasy

Zdroj: Shutterstock®

5. Neignorujte svoje pery

 

Suché a popraskané pery môžu zmariť celé vaše úsilie vyzerať dobre. Ak túžite zažiariť, mali by ste venovať príkladnú starostlivosť aj vašim perám. Môžete si preto pripraviť domáci balzam. Zmiešajte niekoľko kvapiek ružového esenciálneho oleja spolu s bambuckým maslom. Aplikujte váš balzam na pery večer pred spaním, nech pôsobí, zatiaľ čo vy budete spať. Krásna vôňa iba znásobí to čarovné kúzlo.

 

6. Biele zúbky a neodolateľný úsmev

 

S úsmevom ide všetko ľahšie. Keď sa usmievame, pôsobíme atraktívnejšie a deň je ihneď krajší. Žlté zuby však môžu zabrániť vášmu úsmevu zažiariť. Preto je priam povinnosťou starať sa o svoj chrup. Môžete použiť bieliacu zubnú pastu alebo jedlú sódu pre okamžitý efekt. Hlavne si zuby umývajte pravidelne a dôkladne. Úsmev prosím!

 

Odporúčame prečítať:  Minuli sa vám očné linky? Vyrobte si vlastné!

zubky

Zdroj: Shutterstock®

7. Spánok

 

V neposlednom rade môžu tieto kozmetické tipy fungovať len vtedy, ak si doprajete kvalitný a dlhý spánok. Osem hodín spánku vám zaručí nielen žiariacu pleť, ale priaznivo ovplyvní celé vaše fungovanie. Rozhodne preto spánok nepodceňujte.

 

Túžime vyzerať dobre, ale ako každý sen, aj tento si vyžaduje úsilie a obetu. Dodržiavanie týchto siedmich krokov vám pomôže začať svoj nový deň s úsmevom a ľahkosťou. 

 

Odporúčame prečítať:  Čo kuchyňa dá: 5 pomocníkov na mastnú pleť a rozšírené póry

ako sa cítiť a vyzerať báječne

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.12.2015 20:02

a zaspať s úsmevom na perách :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

10.12.2015 20:40

Vecer dbat na dokonale odlicenie,dat si dobru sprsku a ak sa podari,dobre sa vyspat.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE